Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2023, 10:40   #511
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał slav-kiler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie źle zakodowany licznik. Albo zły soft w liczniku.
Robił to jeden z lepszych znawców z tego Forum. Próbował naprawić problem ale niestety efektów brak. Czytam materiały w necie i nie jestem pierwszy który ma ten problem.

sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 13:04   #512
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Spolszczenie robione na sofcie usa czy wrzucony eu soft do licznika usa ? Mi też nie działała jedna rzecz , po wymianie licznika z usa na eu jest ok. Możesz kupić drugi licznik usa i zakodować pod auto bez spolszczenia , lub kupić licznik eu z polskim językiem i zakodować pod auto . Wtedy będzie wiadomo co i jak , nie ma znaczenia kto robił ci licznik , bo nie ma ludzi nie omylnych , także ja się mylę czasami i szukam odpowiedzi tak długo aż rozwiąże problem.

Ostatnio edytowane przez slav-kiler ; 15-01-2023 o 13:08
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 13:18   #513
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał slav-kiler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spolszczenie robione na sofcie usa czy wrzucony eu soft do licznika usa ? Mi też nie działała jedna rzecz , po wymianie licznika z usa na eu jest ok. Możesz kupić drugi licznik usa i zakodować pod auto bez spolszczenia , lub kupić licznik eu z polskim językiem i zakodować pod auto . Wtedy będzie wiadomo co i jak , nie ma znaczenia kto robił ci licznik , bo nie ma ludzi nie omylnych , także ja się mylę czasami i szukam odpowiedzi tak długo aż rozwiąże problem.
Nie mogę odpowiedzieć jaki soft był wgrany. Jestem omówiony na kolejne spotkanie z wgrywającym zobaczymy co z tego wyniknie.
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 15:15   #514
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

problem znany od jakiegoś już czasu i tylko tyczy Fusionów wyposażonych w przednie PDC z roczników tak mniej wiecej 06.2014 do 2016r
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 15:57   #515
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Angry Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem znany od jakiegoś już czasu i tylko tyczy Fusionów wyposażonych w przednie PDC z roczników tak mniej wiecej 06.2014 do 2016r
Czyli jak na dzisiaj problem nie do rozwiązania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Najlepsze że po zamontowaniu przednich czujników wszystko działało.
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 16:55   #516
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Jakbyś był z okolicy to mam licznik do hybrydy usa spolszczony/mogę wrzucić ori soft i mam licznik eu. To można by podmienić, zakodować i sprawdzić na obydwu. Sorry nie doczytałem że nie masz hybrydy . To wtedy próbuj z licznikiem po 2017 roku od benzyny.
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2023, 17:49   #517
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał sawoj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem nie do rozwiązania
w liczniku z EU nie ma tego problemu . Można włożyć i zyskujesz od razu i na wyglądzie jak i na funkcjonalności
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2023, 07:36   #518
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

Cytat:
Napisał slav-kiler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Sorry nie doczytałem że nie masz hybrydy ....
Za to dla tych co "mają" owe Hybrid albo Energi (PHEV) - całkiem interesujące informacje są w tym wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2023, 20:34   #519
ulysse1971
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 16-01-2023
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2014
Postów: 2
Smile aktywacja przednich czujników parkowania

Wtam. Poszukuję informacji w jaki sposób mogę uaktywnić przednie czujniki parkowania. Pojazd to For Fusion 2014 z ma zainstalowane 4 czujnki tylne które działają poprawnie , jest tez kamera cofania działa poprawnie. Przednie czujniki są również zainstalowane 4 szt chociaż wiązka zderzaka przedniego przewiduje ich 6. Złącze wiązki zderzaka jest 20 pinowe. W wiązsce od strony samochodu są przewody od czujników co świadczy że w aucie przewidziano chyba przednie czujniki. Z pomocą Forscan odczytałem jakie moduły są dostępne.
Mam
PCM , APIM , BdyCM
w APIM w opcji pomoc przy parkowaniu mam zaznaczone Rear and Front PDC
w BdyCM w Park Aid Sensors Front and Rear mam zaznaczone Enable.

w efekcie po załaczeniu zaplonu i przelaczeniu lewego wyswietlacza zegarow w opcji Driver Assist mam aktywne Rear Park Aid i niestety nieaktywne Front Park Aid. Wydaje mi sie że problem jest w
ilosc czujnikow przednich. Problem tylko ze nie wiem pod jakim adresem bloku i na ktorym bicie sie to zmienia

za wszelkie podpowiedzi z gory dziekuje.:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg apim3.jpg (92.6 KB, 72 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg fusion.jpg (70.2 KB, 56 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg bcm14.jpg (89.1 KB, 53 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez ulysse1971 ; 19-01-2023 o 06:42
ulysse1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2023, 04:09   #520
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: dołożenie czujników PDC

W IPC jeszcze zakoduj i zobacz co masz ustawione w PAM.
Napisz jeszcze jakim kablem to robisz , bo może nie obsługuje wszystkich szyn i dlatego nie masz wszystkich modułów.

Ostatnio edytowane przez slav-kiler ; 02-03-2023 o 04:11
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.