Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2023, 15:30   #1871
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Ja bym nie wrzucal wszystkich do jednego worka.
Trudno oczekiwac od osoby, ktora ma pytanie, ze bedzie czytala miliony postow. Wiekszosc ludzi nawet nie wie, ze latwiej jest uzyc Google do przeszukiwania forum. A moze nawet ChatGPT by dal rade.
Co innego jesli te informacje by byly posegregowane i latwo dostepne. Ale nie sa. Jest tu duzo chaosu. Na przyklad w przypadku Mondeo jakakolwiek proba segregowania tematow skonczyla na u MK4. O MK5 to mozna juz tylko czytac w zbiorczych watkach np. "co mozna zrobic w..." A i tak te informacje sa 5 lat stare.

A nawet przeczytawszy caly watek o Sync3 ciagle nie znajdziesz tam odpowiedzi na niektore zadawane pytania. Ja tez nie wiem czy moge sobie wgrac nowsze mapy. Wiem, ze powinienem formatowac (zrozumialem ktora opcja jest za to odpowiedzialna w Cyanlab), wiem juz ze jest na forum pare osob co sobie poradzi z uwalonym APIM (ale nie chce go sobie uwalic). Wiem, ze moze mi sie aktualizacja nie zmiescic. Ale nie ma odpowiedzi co sie stanie jak sie nie zmiesci. A wlasciwie wszystko powyzsze to dedukcja i to dzieki temu ze zawodowo jestem programista.
A wiekszosc uzytkownikow nie jest programistami, nie ma wiedzy i nie chce/nie umie experymentowac, bez wzgledu na ryzyko. Chce - jesli jest taka mozliwosc - bezpiecznie nagrac sobie upgrade.

Forum jest od tego aby pomagac ostatnim nieodplatnie. Jak ktos chce oferowac uslugi to niech idzie na allegro albo przynajmniej do tematu "Ogloszenia promocyjne firm" czy "Uslugi". A jak ktos nie chce pomagac to oczywiscie nie musi - ale tez niech nie robi kwasu bo to nikomu nie pomaga. Ani jemu, ani pytajacemu ani samemu forum. Szczegolnie ze ilosc postow szczegolnie tych pomocnych spadla za ostatnie 10 lat drastycznie.

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 16:14   #1872
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,772
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ze bedzie czytala miliony postow
Ja myślę, że jak ktoś chce za darmo się czegoś dowiedzieć, to tego właśnie należy oczekiwać. Jeśli ktoś nie chce, może zapłacić komuś, kto je przeczytał, a jeszcze lepiej temu, co napisał.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 17:07   #1873
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Za darmo dowiesz się wszystkiego co już jest na forum, za czyjąś wiedzę w konkretnym przypadku trzeba niestety położyć parę groszy. Jak każdy sobie uświadomi że jednak czas spędzony na szukaniu rozwiązania jak i narzędzia jednak kosztują to może będzie patrzył na to inaczej. Nikt nie daje programatorów za darmo, licencji na programy itp.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 18:17   #1874
sawoj
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-03-2013
Skąd: KOL
Model: Ford Fusion USA
Silnik: 2.0 240KM
Rocznik: 2015
Postów: 396
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nawet przeczytawszy caly watek o Sync3 ciagle nie znajdziesz tam odpowiedzi na niektore zadawane pytania. Ja tez nie wiem czy moge sobie wgrac nowsze mapy. Wiem, ze powinienem formatowac (zrozumialem ktora opcja jest za to odpowiedzialna w Cyanlab), wiem juz ze jest na forum pare osob co sobie poradzi z uwalonym APIM (ale nie chce go sobie uwalic). Wiem, ze moze mi sie aktualizacja nie zmiescic. Ale nie ma odpowiedzi co sie stanie jak sie nie zmiesci. A wlasciwie wszystko powyzsze to dedukcja i to dzieki temu ze zawodowo jestem programista.
Przecież @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisał jak to zrobić. Po jego wskazówkach szukamy co to jest jailbreak i związane z tym mody do zrobienia aktualizacji. W Twoim wypadku nigdy nie rób reformata. Poświęciłem kilka dni na to aby samemu dojść do bezpiecznej metody aktualizacji i wszystko działa. Mam satysfakcję że coś wykonałem sam i nie musiałem nikomu płacić ani też czekać na gotowe rozwiązanie.

Ostatnio edytowane przez sawoj ; 08-06-2023 o 18:22
sawoj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 18:35   #1875
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....A nawet przeczytawszy caly watek o Sync3 ciagle nie znajdziesz tam odpowiedzi na niektore zadawane pytania. ...

Forum jest od tego aby pomagac ostatnim nieodplatnie. Jak ktos chce oferowac uslugi to niech idzie na allegro albo przynajmniej do tematu "Ogloszenia promocyjne firm" czy "Uslugi". A jak ktos nie chce pomagac to oczywiscie nie musi - ale tez niech nie robi kwasu bo to nikomu nie pomaga. Ani jemu, ani pytajacemu ani samemu forum. Szczegolnie ze ilosc postow szczegolnie tych pomocnych spadla za ostatnie 10 lat drastycznie.
Szanowni Koledzy!
Wszyscy "dużo piszą" tylko treści w tych wpisach tyle co "kot napłakał"...
"Nic o Sync3 z wątku nie można się dowiedzieć"... Ręce opadają.

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć informacji w rodzaju: "kto mi podeśle gotowy skrypt aktualizujący mapy w APIM MY20 zamiast reformatera"... (z całą sympatią dla Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tak mniej więcej można było zinterpretować Jego "pytanie"...) to niestety nie jest to zagadnienie na to forum - od takich tematów jest Cyanlabs. Tyle razy już o tym było.
Jednym z powodów takiego stanu jest fakt, iż ani ja ani jeszcze paru "wiedzących" Kolegów nie używamy do tego takich skryptów, choć wiemy jak je stworzyć. Jednak nie mamy ich stworzonych, więc nie mamy "co dać". Używamy do tego zdecydowanie wygodniejszego NIEPUBLICZNEGO narzędzia.

A co do "pytań bez odpowiedzi" Kolego @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wystarczy takie pytanie jasno sformułować - chyba jeszcze mi się nie zdarzyło cakiem nie odpowiedzieć na pytanie "kolegów po fachu"... Czasem jest tam jakaś złośliwość, ale zazwyczaj jest też INFORMACJA.
Tak więc - proszę o przykłady...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 21:35   #1876
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czemu myslisz ze “pije” do ciebie? “uderz w stół…”? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sorry guys ale pozwole sie niezgodzic z waszym podejsciem, ze za zdobyta wiedze trzeba zaplacic. A juz w ogole nie na tym forum. Widac wiele sie tu zmienilo za ostatnie 10 lat. Wtedy pamietam nagonke na kolegow co tu oferowali swe uslugi odplatnie (a to byly uslugi zwiazane z realna praca a nie dzielenie sie informacjami). Teraz niby to ma byc norma?
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2023, 21:43   #1877
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Sorry guys ale pozwole sie niezgodzic z waszym podejsciem, ze za zdobyta wiedze trzeba zaplacic...
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Zdobywanie wiedzy wymaga czasu i chęci.
Kładzenie płytek na balkonie (mam taką PILNĄ POTRZEBĘ!!!) wymaga czasu i chęci. Za cholerę nie umiem znaleźć nikogo, kto ten czas i te chęci ma...
Nie będziesz przypadkiem przejeżdżał przez Śląsk? Położył byś mi płytki na balkonie a ja Ci w tym czasie, ze szczegółami opowiem o niuansach dotyczących Sync3...
Ty poświęcisz swój czas na realizację moich potrzeb a ja swój na realizację Twoich. To jest uczciwe.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2023, 14:50   #1878
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Witam

Proponuję zakończyć dyskusję o odpłatności usług

Koledzy dostali możliwość wyrażenia swoich opinii ALE zbaczamy z tematu wątku

Dalsze dyskuje na ten temat proszę przenieśc do innego wątku / działu

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2023, 16:46   #1879
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,339
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Witam

Wszyscy narzekający na brak pomocy na forum, mają okazję się wykazać

Zapraszam narzekających kolegów do pomocy nowemu forumowiczowi
i podania odpowiedzi na jego pytanie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 11:39   #1880
mkrek
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2008
Skąd: Podkarpacie
Model: Escape
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: aktualizacja dla sync 3

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pozdrawiam
pankrakus
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , chciałem pomóc, ale ten link nie działa.

Niestety zgadzam się z kol @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i niedawno o tym pisałem. Dawniej ludzie wchodzili na fora, żeby sobie pomagać - teraz chcą na sobie zarabiać. Szkoda. Nie piję tu do nikogo konkretnie. Rozumiem też, że za takie rzeczy jak flashowanie z wysyłką urządzenia trzeba zapłacić, ale za zwykłe opisanie procedury, którą i tak się zna? Dawniej było to w ramach pomocy koleżeńskiej. W temacie Sync3 dzieliłem się wiedzą jaką zdobyłem w ramach posiadanego wolnego czasu.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - już pisałem, żeby sobie dać większą szansę na wgranie upgrade można najpierw wykasować obecne mapy. Użyj modów z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ostatnio też się pytałem czy jak mam wersję poprzednią i zostało mi 10 GB wolnego miejsca, to upgrade (pendrive okrojony ma 14 GB) się zmieści czy jednak czyścić do zera i nie dostałem odpowiedzi.
mkrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford , mondeo mk5 , navigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.