Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2015, 20:43   #201
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Podobne wrażenia z tym serwisem, z tym gdyńskim też bez rewelacji a przez starogardzki o mało co nie załatwiłem jednodniowego silnika.

__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2015, 08:35   #202
MT123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Mondeo 5 Titanium
Silnik: 2.0 TDI 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Beznadizejna obsługa w Auto Plaza Bielany - Warszawa.


witam, nowy samochód niedawno odebrany, 3 miesiące. Hatch back 5 drzwiowy. Od początku wypadała półka bagażnika przy otwieraniu klapy tylnej. W końcu uznałem że po co się szarpać i trzeba to zgłosic jako reklamację.<br/>Podjechałem jednego dnia by wstępnie ocenili usterkę czy kwalifikuje się do reklamacji. Dwóch Panów jeden z Serwisu i jeden z działu Sprzedaży obejrzeli dokładnie i potwierdzili że faktycznie półka nie pasuje dokładnie, a zawiaski nie zatrzaskują się i co chwila przy zamykaniu klapy wypada. Powiedzieli, że formalna procedura by zarejestrowac reklamację i zgłosić do forda jest taka że samochód musi wjechać na halę napraw, a tam musi ktoś inny go obejrzeć, wtedy wpiszą to do systemu i jak ford potwierdzi to wymienią. ... To nawet dla takiego drobiazgu ale zajmie to pół godzinki. Od razu nie jest mozliwe bo treraz w systemie nie mam miejsca.<br/>Przyjechałem za 2 dni na umówiony termin. Pan z recepcji serwisu znów najpierw obejrzał usterkę na parkingu i potwierdził że faktycznie coś nie tak i do reklamacji. Zabrali samochód na halę ale powiedzieli że to raczej godzina niż pół godziny.<br/>Po 45 minutach przychodzi Pan i prowadzi mnie na halą do samochodu by powiedzieć mi że w nowym modelu bagażnik jest płytszy i jak półka się oprze o bocze ściany przestrzeni bagażnika to się odkształca i potem spada z zawiasków i przy zamykaniu nie pasuje. Przekazał mi decyzję że to uszkodzenie mechaniczne nie podlegające reklamacji i nie będę tego zgłaszać do forda - jest to ich tzn. dealera decyzja = odmowa reklamacji.<br/>Śmieszne, podmiotowe i poniżające traktowanie Klienta. <br/>1. To że półka jest z cienkiego wyginającego się materiału a zawiaski słabo trzymające to niby wina użytkownika a nie złego wytłoczenia półki w fabryce i złego złożenia i w ogóle takiej sobie konstrukcji tego detalu.<br/>2. Po co było umawiac mnie 2 razy bym tracił czas i przytakiwać 2 razy przy wstępnych oględzinach że to wada by potem wykręcić kota ogonem.<br/><br/>Zalecam unikanie tego serwisu.<br/>Do tego obsługa jest do tego nie miła, nikt w trakcie długiego czekania nie powie proszę się nie niecierpliwić itp. tylko totalne zero komunikacji..... przy składaniu przeze mnie żali że fatalnie to załatwiają i że traca w ten sposób Klientów... odpowiedz "jesteśmy dorośli, to nie pierwszy i nie ostatni taki klient"<br/><br/>Do bani.. proszę omijajcie ten serwis z daleka !!!!
MT123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2015, 13:55   #203
Loniek885
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2015
Skąd: Będzin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2,2 TDCI 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 1
Exclamation SZUMILAS AT w Sosnowcu i inne najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Witam,
Sprawa dotyczy wymiany przedniej szyby w moim Mondku, wycena na 3600pln(z auto casco więc mnie nie interesowała kwota), niby oryginal, porysowali autko, w okolicy lewego górnego rogu przeciek wody do środka i niby na szybko od ręki uszczelnianie silikonem. Najpierw przez telefon Pani stwierdziła że nie możliwe bo to robił doświadczony pracownik co wymienia ok 20 szyb w miesiącu, a po przyjechaniu na serwis stwierdziła że w jej jak wymieniali to też lało. Strach jechać jak będzie znowu lało...brak słów.

TOTALNE PARTACTWO

NIE POLECAM!!!!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Loniek885 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2015, 20:18   #204
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Mnie te partacze z ASO Szumilas w Sosnowcu nie potrafili przez 1 m. i łącznie 3 wizyty zamontować prawidłowo czujników parkowania, które dezaktywowały się po kilku minutach i trzeba było wyłączyć oraz włączyć zapłon, aby znów działały.

A pracujący u nich dyr. tech. serwisu vel. "łysa glaca" na moją reklamację zagroził przetrzymaniem samochodu 14 dni do czasu odpowiedzi na pismo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wkurzony sam w końcu doprowadziłem czujniki do stanu właściwego wymieniając przełącznik za 3 zł oraz poprawiając masę centralki.

P*** serwisowanie auta u nich oraz ich darmowy przegląd, który mi zaproponowali w ramach przeprosin! Roweru tym łajzom bym nawet nie powierzył.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2015, 13:24   #205
raven64
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-08-2015
Model: Focus MK2FL
Silnik: Duratec HE 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Kraków - PGD (Partner/EuroCar) vs Wikar

(pisałem już temacie dotyczącym Wikara, ale myślę, że ciekawy wątek, więc wklejam i tutaj)


W listopadzie miałem nieprzyjemność otrzymać strzał w bok, który spowodował wbicie przedniego prawego koła w krawężnik. Zdecydowałem się na naprawę w PGD na Przewozie. Blacharsko/lakierniczo - bez zarzutu. Problem: mimo wymiany wielu elementów zawieszenia, auto ściąga na prawo.

Hipotezy:
- problem z oponami - założone nowe - to samo
- opór hamulca - pudło - zaciski sprawne
- zużyte zawieszenie - pudło - brak najmniejszego luzu gdziekolwiek
- geometria/zbieżność w normie (do tego jeszcze wrócimy…)

Pomysły się skończyły, to zaczęło się udowadnianie mi, że problem nie istnieje. "Każde auto tak ma", "To jest w granicach normy" itp. Dodam tylko, że na A4 po puszczeniu kierownicy, auto w kilka sekund samo zmieniało pas. Ale to ja jestem walnięty…

Po prawie roku (!!) przepychanek i ciągłych wizyt poprosiłem o interwencję Ford Polska.

Skracając historię i dochodząc do sedna: znalazłem się w Wikarze na Zakopiance.
Kierownik serwisu zapoznał się z dokumentacją napraw, przejechał się ze mną na porządnej trasie i potwierdził, że auto ściąga. Auto zostawiłem na jeden dzień, odebrałem po pracy. Pojechaliśmy na drugą jazdę - samochód jedzie prosto jak po sznurku. Po wybraniu pasa na wprost można położyć ręce na kolanach (swoich lub pasażerki). I jechać. I jechać… Oczywiście po pewnym czasie auto podda się nierównościom i gdzieś zboczy, ale to są lata świetlne różnicy względem "normy PGD".

Przyczyna: źle ustawiona geometria…
Parametr poza tolerancją: zbieżność jednostronna prawego przedniego koła.

Wnioski mam takie:

1. PGD powinno rzucić okiem na kalibrację swojego urządzenia (o czym na pewno im napiszę). Przez pierwsze pół roku nie potrafili znaleźć przyczyny, przez drugie - wprawdzie uprzejmie i z taktem - ale traktowali mnie jak nawiedzonego idiotę, który się czepia.

2. Wikar rozwiązał problem w jeden dzień i w przyjaznej atmosferze. Skasowali mnie za geometrię (bo to przecież nie oni zawalili robotę, więc dlaczego mają sprzątać za darmo?), ale dostałem 50% rabatu. 48 zł za rozwiązanie problemu ciągnącego się rok? Przeżyję.

Pozdrawiam Forumowiczów i polecam Wikar na Zakopiance.
raven64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2015, 20:31   #206
teder
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2015
Model: Ford S MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Bemo w Szczecinie, blisko ronda, koło Auchan
Byłem tam w sierpniu 2015 na przeglądzie przed zakupem.
Czekałem ze Sprzedającym ponad 2,5 h na odbiór auta, po czym otrzymałem jakiś żałosny świstek papieru z wypisanym brakami.
Wiedza pracownika na "ścieżce diagnostycznej" - żadna.
Obsługa tragiczna i nieprzyjemna.
Nadmienię,iż razem z nami czekało klika osób i wszyscy wk***ieni.
teder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 07:56   #207
black_thorn
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-01-2015
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 163Km
Rocznik: 2010
Postów: 1
Exclamation SZUMILAS AT w Sosnowcu i inne najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Szczerze ODRADZAM korzystanie z Usług blacharsko-lakierniczych w SZUMILAS AT w Sosnowcu.
Naprawiali mojego Forda z OC sprawcy i do dziś żałuje że wybrałem to ASO.
Zupełny brak szacunku do powierzonego im mienia !!
Warsztat raczej nastawiony na maksymalne zyski - byle SZYBKO zrobić. Samochód w środku cały pobrudzony pozostałościami po szlifowaniu. Wszędzie białe odciski palców. Na niewidocznych elementach karoserii - po otworzeniu drzwi i klapy bagażnika pełno tłustych śladów po smarze itp...
NAJGORSZE jest to, że uszkodzili mi lakier na elementach sąsiadujących z malowanymi !! Użyli bardzo agresywnego środka do czyszczenia !!
Zupełna amatorka !!!
Źle złożyli klapę bagażnika - lampa lekko odstaje. Źle osadzili drzwi - za bardzo do wewnątrz wchodziły.
Drzwi zgłaszałem trzy razy, za każdym razem komuś innemu i za każdym razem coś innego wymyślali - że Mondeo tak ma, że krzywe drzwi przyszły...
Za trzecim razem w końcu zaprowadzili mnie do blacharza, który stwierdził, że jak je wyreguluje to będą za bardzo odstawać i tak musi zostać.
Skończyło się na tym, że sam musiałem sobie cofnąć rygiel zamka i o dziwo - linia drzwi w końcu dobrze wygląda.

W skrócie ....

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
black_thorn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 08:41   #208
bomar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: Wawa
Model: S-MAX
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Jeśli ktoś chce uczciwej, merytorycznej, sprawnej i fachowej obsługi serwisowej swojego forda to z czystym sumieniem mogę polecić Bemo Motor w Warszawie Al. Krakowska. Niestety chyba niewiele osób sobie zdaje, że firma to ludzie. Gdyby nie kierownik serwisu Pan Bogdan Taranek to zapewne ten serwis nie cieszyłby się takim uznaniem jak obecnie. Pan Taranek z mistrzem Panem Darkiem tworzą niesamowity duet który nie boi się najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych wyzwań. Moje służbowe fordy czy prywatne były serwisowane w różnych serwisach Warszawskich: Lipski, Autoplaza, OMCMotors. Od momentu kiedy kilka lat temu zawitałem do Bemo Motor i spotkałem się z tak fachową, merytoryczną obsługą przez Pana Taranka to moja noga w tych powyższych "serwiach" nie przekrocza ich progu
bomar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2015, 20:01   #209
mack_dev
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Model: Focus
Silnik: 16. TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Czy Pol-Motors we Wrocławiu należy nadal omijać szerokim łukiem czy już się poprawili? Nie byłem nigdy, ale opinie mają fatalne. Chciałbym zrobić serwis 4latka i sprawdzić czy gwarancyjna naprawa skrzyni dobrze się trzyma. Germaz mi mocno kilka osób odradzało.
mack_dev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 19:42   #210
marko35
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 10-10-2015
Model: Ford Ka
Silnik: 1,2 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.

Witam wszystkich!
Nie mogę znaleźć nic na forum:
o serwisie w Ciechanowie ewentualnie Płońsku.
marko35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.