Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2017, 16:29   #431
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Tylko tutaj powyżej 0.9bara masz już czerwone pole, a turbawka Diesela przy 0.9 to się dopiero rozkręca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ta miejscówa na zegary w Focusie nie jest najgorsza. Zdecydowanie trafniejsza niż w AR159 gdzie jest ... pomiędzy nawiewami a radiem.
Ciekawe kto normalny w to patrzy jak ciśnie?

Kup sobie ELMa BT i oprócz ciśnienia oleju będziesz miał wszystko w Torque na telefonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 16:47   #432
rafrem
ford::beginner
 
Avatar rafrem
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Chorzów
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

to z jakim ciśnieniem "dmucha" diesel że brakuje skali???
rafrem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 17:55   #433
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

W overbooście standardowo zestrojone turbo powinno być w stanie nadmuchać do 1.6bara, w normalnych warunkach do 1.2bara, Nie wiem do jakich wartości podnoszą koledzy przy modach, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] się spytaj.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 17:59   #434
rafrem
ford::beginner
 
Avatar rafrem
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Chorzów
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

dzięki ci bardzo za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafrem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 13:28   #435
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla tego wydaje mi się, że biednego nie stać na oszczędzanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szczególnie że ponowna programowania drugiego kluczyka poniesie za sobą ponowny koszt programowaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

30zl kosztowala mnie wczoraj stacyjka z kluczykiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz surowy grot 10zl na allegro musze kupicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie handluję tym tylko właśnie kupuję. Cenę ostateczną poda mi pan w punkcie dorabiania kluczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obstawiam dodatkowe 25-50zl No chyba że o czymś nie wiem i się zdziwię ile dociecie może kosztowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znam już cenę docięcia Grota 10-70zl w moim mieścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście wybrałem opcje za 10zlGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czas docinania jakieś 5minutGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli już za 50zl bez problemu można dorobić kluczyk do Focusa nawet razem z pilotem do centralnegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Uzywany kluczyk z pilotem i pastylką IMO + nowy grot + docięcie grota. PolecamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz jak tylko zaswieci słońce zejdę do auta i zaprogramuje drugi kluczykGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 13:40   #436
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał rafrem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy ktoś z was już próbował dołożyć dodatkowe zegary z focusa ST (temp. oleju, turbo i ciśnienie) do zwykłego focusa??? ... jakie mogą być problemy???
Będzie tylko jeden problem. Dodatkowe zegary w TDCi nie będą działać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było już parę razy - działają w benzynie z ST i tylko tam. Te zegary podpinane są pod szynę CAN i muszą mieć przesyłane zaadresowane do siebie informacje o ciśnieniu doładowania itp. Sterownik silnika TDCi po prostu tych informacji nie wysyła do takich zegarów i w związku z tym nic nie pokażą.
Było o tym już parę razy na forum, sam mam takie zegarki w garażu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale wyglądać będą "profi"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 16:27   #437
rafrem
ford::beginner
 
Avatar rafrem
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Chorzów
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

myślałem raczej o uniwersalnych czujnikach (temperatury i ciśnieniu) i podpięciu na oryginalnych zegarach ze względu na wygląd i miejsce montażu w kabinie ale skoro się nie da..... Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafrem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 16:20   #438
to_Osiek
ford::beginner
 
Avatar to_Osiek
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 22-02-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 17
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Witam

Znajdzie się ktoś z Krakowa, kto potrafi wymienić zegary i wgrać kluczyki w focusie mk2, czy czeka mnie podróż do Katowic do kolegi tedi_k?
to_Osiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 22:02   #439
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał to_Osiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajdzie się ktoś z Krakowa
Znajdzie się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 11:47   #440
kozunio12
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-12-2012
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 124
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Powoli przymierzam się do zmiany licznika i sprawdzam, co mam, a czego nie i po zdemontowaniu wtyczki od kierunkowskazów, zauważyłem, że mam tylko 5 pinów obsadzonych. Muszę więc pociągnąć całą wiązkę do licznika, jednak nigdzie nie znalazłem schematu, jakie piny muszę ze sobą połączyć. Czy jest ktoś w posiadaniu takiego schematu?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20171028_110839.jpg (80.9 KB, 49 wyświetleń)
kozunio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.