Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2020, 19:41   #5141
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Żadnych zmian. Tylko wymiana synca i zmiany w konfiguracji synca.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 19:57   #5142
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy posiadając sync2 da radę podpiąć kamerkę przednią?
Widzę,że kolega nie czyta/ogląda tego co załączam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2020, 20:15   #5143
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Racja. Jak się człowiek zapędzi z tematem to nie widzi szczegółów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 00:07   #5144
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał Qrka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super. Czekam w takim razie z niecierpliwością na info od Ciebie.
Niestety ale lipa. Byłem wczoraj u kolegi Totka, wgrał mi najnowszy soft do licznika (auto to Mondeo MK5 hybrid z Polskiego salonu, więc wersja "100%" europejska) i nie ma wyświetlania informacji z tpms w postaci wartości z każdego koła, jedyne co jest i co było przed upgrade, to po wejściu w odpowiednie opcje, mozna jedynie wyresetowć wartość tpms. Same czujniki działają i w przypadku spadku ciśnienia dostaniesz info na blacie, ale dopiero wtedy, normalnie brak możliwości podglądania biezącej wartości z poziomu zegarów. To samo tyczy się cyfrowej prędkości, również jest tego brak.
Podsumowując, licznik z europejskiej hybrydy różni się od wersji US, czy to już samym wyłącznie softem w środku czy jest różnica konstrukcyjna, ciężko powiedzieć.
Nie próbowaliśmy wgrać np. wersji US do tego licznika, bo w sumie cięzko przewidzieć zachowanie i tego czy przypadkiem licznik nie umrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 06:52   #5145
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

zgadza się, po aktualizacji do najnowszego softu nadal brak tych opcji, nie kombinowaliśmy z wgrywaniem innych softów ale jak ktoś chce sie pobawić to poniżej info jaki licznik jest u kolegi
<d DID="F110" Desc="On-line Diagnostic Database Reference Number" Data="DS-GS7T-1A292-BA"/>
<d DID="F111" Desc="ECU Core Assembly Number" Data="DS7T-14F094-LE"/>
<d DID="F113" Desc="ECU Delivery Assembly Number" Data="HS7T-10849-BNA"/>
<d DID="F124" Desc="ECU Calibration Data #1 Number" Data="HS7T-14C088-BNA"/>
<d DID="F162" Desc="Software Download Specification Version" Data="NRC: Request Out Of Range [0x31]"/>
<d DID="F163" Desc="Diagnostic Specification Version" Data="0x03"/>
<d DID="F188" Desc="Vehicle Manufacturer ECU Software Number" Data="HS7T-14C026-BNB"/>
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 10:29   #5146
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Nie próbowaliśmy wgrać np. wersji US do tego licznika, bo w sumie cięzko przewidzieć zachowanie i tego czy przypadkiem licznik nie umrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po takiej operacji licznik nie umrze, ale język polski "zniknie"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 11:41   #5147
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

ja mam fusion fl energy ograny softem EU i jest PL oraz ciśnienie w oponach
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 21:47   #5148
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Ale masz Fusiona, może tu jest pies pogrzebany? Ja mam hybrydę europejską, która innego kraju niż Polska nie widziała (póki co) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. może jest jakaś subtelna różnica? A może gdyby wgrało się soft US i pojawiłyby się czujniki i prędkość, to później ograć z powrotem softem EU? Chociaż to trochę bez sensu, bo soft ma cała funkcjonalność, nie ma tak że zostają jakieś "funkcje"
Lub ten typ tak ma i nawet z softem US tych 2 opcji nie da rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 22:09   #5149
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

No ale wgrałem soft europejski czyli z mondeo mk5 hybrid Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 22:42   #5150
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?

Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...może jest jakaś subtelna różnica? ...
Owszem jest - Marcin @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma Fusiona PHEV poliftowego - czyli soft KS7T-..-BNB a kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma przedlift i soft licznika HS7T-...-BNB. Ta "subtelna" różnica między pierwszym H i K daje wiele innych różnic.

BTW - nie będę się zakładał, ale na moją pamięć (trochę tych softów HS7T-...-BNB też już ograłem...) to w tym przedlifcie wydaje mi się, że wizualizację czujników ciśnienia też widziałem...
Jak piszę - nie zwracałem na to jakiejś szczególnej uwagi, ale tak mi po głowie chodzi, że to się uruchamiało... Ostatni raz to ogrywałem z rok temu, więc może tylko mi się myli z wieloma "cywilnymi" Fusionami "po drodze"? Może Krzysztof @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będzie lepiej pamiętał czy w HS7T-...-BNB rusza wizualizacja TPMS?
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , cta , mondeo mk5 , montaż , programowanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.