Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2020, 09:01   #11
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,196
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Cytat:
Napisał technik08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w teście zegarów MIL się zapala ?
Cytat:
Napisał technik08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytaj ze zrozumieniem .(...)
Może gdybyś napisał "poprawnie" czyli teściowie zamiast teście to by załapał? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 10:08   #12
zgonia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2020
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Kontrolka nie zapala się w teście zegarów. W Forscan nie pokazuje żadnych błędów. Odłączyłem kostkę od egr i odpaliłem forscan. Rezultat taki ze forscan pokazuje że kontrolka świeci a na desce nie świeci.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy z serwerów Forda pobrać AS BUILD swojego samochodu i załadować go do IPC. Flga włączenia MIL jest w bloku 720-11, ale wcale nie jestem przekonany, że ta kontrolka jest "wyłączalna" w ten sposób...

BTW - jakoś tak nie chce mi się wierzyć, że "Janusz w stodole" umiał wyłączyć kontrolkę w liczniku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już bardziej obstawiał bym standardowy numer - kawałek czarnej taśmy izolacyjnej naklejony z drugiej strony tarczy licznika w miejscu kontrolki...
Bo by mu się chciało diodę wylutować (to z kolei metoda "zaawansowanych Januszy"...) to też nie wierzę - bo trzeba do tego mieć lutownicę ciut lepszą niż transformatorowa...
Przy odbieraniu auta zauważyłem że nie działa kontrolka i przeprowadziłem z nim rozmowę w której poinformował mnie, że nie dało się tego inaczej zrobić więc wgrał program i wyłączył kontrolkę bo zawór egr to 1000 zł kosztuje
zgonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 10:46   #13
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Cytat:
Napisał technik08 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytaj ze zrozumieniem
Akurat nie wiedzieć czemu, Twoja odpowiedź pojawiła się pomiędzy moją a "zgonia" bo akurat do tego użytkownika była odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kawałek czarnej taśmy izolacyjnej naklejony z drugiej strony tarczy licznika
albo silikonem zaklejone - i tak się też spotyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - najszybsza naprawa "handlarzy"

Bump:
Cytat:
Napisał zgonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy odbieraniu auta zauważyłem że nie działa kontrolka i przeprowadziłem z nim rozmowę w której poinformował mnie, że nie dało się tego inaczej zrobić więc wgrał program i wyłączył kontrolkę
teraz juz zrozumiany jest bardziej początek posta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak radzi Tadeusz, sprawdź czy w zegarach nie jest zaklejona fizycznie czymś.
Z drugiej strony jeżeli nie ma błędów w systemie nie powinna świecić i Forscan też nie powinien jej pokazywać jako włączoną
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd

Ostatnio edytowane przez madamsz ; 04-06-2020 o 10:53
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 11:02   #14
zgonia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2020
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

teraz juz zrozumiany jest bardziej początek posta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak radzi Tadeusz, sprawdź czy w zegarach nie jest zaklejona fizycznie czymś.
Z drugiej strony jeżeli nie ma błędów w systemie nie powinna świecić i Forscan też nie powinien jej pokazywać jako włączoną[/QUOTE]

Ale powinna się zapalić przed odpaleniem silnika i przy teście kontrolek i w momencie kiedy odłączyłem na chwilę egr, a się nie zaświeciła.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy z serwerów Forda pobrać AS BUILD swojego samochodu i załadować go do IPC. Flga włączenia MIL jest w bloku 720-11, ale wcale nie jestem przekonany, że ta kontrolka jest "wyłączalna" w ten sposób...

BTW - jakoś tak nie chce mi się wierzyć, że "Janusz w stodole" umiał wyłączyć kontrolkę w liczniku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już bardziej obstawiał bym standardowy numer - kawałek czarnej taśmy izolacyjnej naklejony z drugiej strony tarczy licznika w miejscu kontrolki...
Bo by mu się chciało diodę wylutować (to z kolei metoda "zaawansowanych Januszy"...) to też nie wierzę - bo trzeba do tego mieć lutownicę ciut lepszą niż transformatorowa...
Dzięki, sprawdzę tą taśmę, ale najpierw spróbuję pobrać ustawienia z CCC (centralna konfiguracja samochodu). W Forscan widzę jedynie blok do 720-08 więc chyba tego nie przestawię.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200604_121611.jpg (97.3 KB, 36 wyświetleń)
zgonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 16:34   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Cytat:
Napisał zgonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...najpierw spróbuję pobrać ustawienia z CCC (centralna konfiguracja samochodu)....
Centralna konfiguracja ma do tego nic. "Wgrywanie programu" może dotyczyć wyprogramowania np. EGR ze sterownika silnika. Tyle, że w takiej sytuacji kontrolka MIL zachowuje się normalnie a jedynie sterownik silnika nie zgłasza błędu np. od EGR.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 17:17   #16
zgonia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2020
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Centralna konfiguracja ma do tego nic. "Wgrywanie programu" może dotyczyć wyprogramowania np. EGR ze sterownika silnika. Tyle, że w takiej sytuacji kontrolka MIL zachowuje się normalnie a jedynie sterownik silnika nie zgłasza błędu np. od EGR.
Myślałem że dzięki temu pobiorę ustawienia fabryczne dla danego modułu. Tak czy inaczej dzięki za wszystkie podpowiedzi faktycznie miałem wepchany ręcznik na kontrolkę. Wyciągnąłem ręcznik kontrolka świeci jak jest przekręcony zapłon a jak odpalę to gaśnie. O to mi chodziło także dziękuję wszystkim za podpowiedzi i sugestie, problem rozwiązany. Pozdrawiam

Bump: Tak z ciekawości może mi ktoś wytłumaczyć po co wgrywa się takie skrypty

function GetRequiredPids()
{
Obdii.AddRequiredPid("SAE.LAMBDA");
Obdii.AddRequiredPid("SAE.MAF");
Obdii.AddRequiredPid("SAE.VSS");
}

var AirFuelRatio = 14.64; // For gasoline vehicles
var FuelDensityGramsPerLiter = 720; // For gasoline vehicles

var CommandedEquivalenceRatio = Obdii.GetPidValueEnglish("SAE.LAMBDA");

if (CommandedEquivalenceRatio != null)
{
AirFuelRatio *= CommandedEquivalenceRatio;
}

var FuelFlowGramsPerSecond = Obdii.GetPidValueMetric("SAE.MAF") / AirFuelRatio;
var FuelFlowLitersPerSecond = FuelFlowGramsPerSecond / FuelDensityGramsPerLiter;
var FuelFlowGallonsPerSecond = FuelFlowLitersPerSecond * 0.26417;

var FuelFlowGallonsPerHour = FuelFlowGallonsPerSecond * 3600; // Convert to gallons per hour
var FuelFlowLitersPerHour = FuelFlowLitersPerSecond * 3600; // Convert to liters per hour

if (FuelFlowLitersPerHour == 0 || FuelFlowGallonsPerHour == 0)
{
Obdii.PidValue.Metric = "N/A";
Obdii.PidValue.English = "N/A";
}
else
{
Obdii.PidValue.Metric = Obdii.GetPidValueMetric("SAE.VSS") / FuelFlowLitersPerHour;
Obdii.PidValue.English = Obdii.GetPidValueEnglish("SAE.VSS") / FuelFlowGallonsPerHour;
}
zgonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 18:20   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Cytat:
Napisał zgonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i faktycznie miałem wepchany ręcznik na kontrolkę. ...
Taki poziom "popeliny", że jeszcze nie słyszałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby nawet nie chciało się użyć taśmy izolacyjnej - "pełen profesjonalizm stodoły z Januszem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zgonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...po co wgrywa się takie skrypty
....
Może najpierw dowiedzmy się "do czego się wgrywa" a potem ustalimy "po co"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 06:40   #18
zgonia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2020
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki poziom "popeliny", że jeszcze nie słyszałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby nawet nie chciało się użyć taśmy izolacyjnej - "pełen profesjonalizm stodoły z Januszem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Może najpierw dowiedzmy się "do czego się wgrywa" a potem ustalimy "po co"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpaliłem program skanXl połączyłem się z pojazdem i w narzędziach jest coś takiego jak menager skryptów i tam miałem wgrane trzy skrypty, na jednym z nich dałem edycję skryptów i pojawiły się dane ktore wrzuciłem wyżej.
zgonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 08:09   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Cytat:
Napisał zgonia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpaliłem program skanXl ....
W różnych tego typu wynalazkach jak SkanXL jednym z istotnych problemów jest możliwość zdefiniowania PIDów (identyfikatorów diagnostyki) charakterystycznych dla różnych producentów. Najwyraźniej Kolega zaczął "grzebać" w tym obszarze.
Nie ma tego w narzędziach dedykowanych jak FORScan - bo one są "dedykowane" i "znają PIDy" danego producenta...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2020, 19:56   #20
zgonia
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-04-2020
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wyłączona kontrolka check engine

Dzięki za pomoc.

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W różnych tego typu wynalazkach jak SkanXL jednym z istotnych problemów jest możliwość zdefiniowania PIDów (identyfikatorów diagnostyki) charakterystycznych dla różnych producentów. Najwyraźniej Kolega zaczął "grzebać" w tym obszarze.
Nie ma tego w narzędziach dedykowanych jak FORScan - bo one są "dedykowane" i "znają PIDy" danego producenta...
Dzięki za wyjaśnienie i pomoc.
zgonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.