Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2007, 12:07   #51
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

No niby można przykręcić srubę na parowniku, ale wszystkie opisy mówią, że należy go rozkręcić na maxa, a wszelkie regulacje wykonywać śrubami na blosie.
No a podpierając przepustnicę w blosie ułatwiasz przepływ powietrza, to prawda, ale również ułatwiasz wypływ gazu, czyli zwiększasz jego dawkę.

llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 12:09   #52
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastian_w
zwiększenie przepływu powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ilość gazu i tak jest sterowana przez parownik,
?? że jak ? nie no to weż podjedź na analizator i sobie sprawdź co się dzieje jak masz podparte a co jak normalnie .
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 12:17   #53
sebastian_w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-08-2005
Skąd: Puławy
Postów: 201
Domyślnie

Przecież gaz sam nie wypływa z parownika. Wypływa pod wpływam podciśnienia. Podczas otwarcia przepustnicy samochodu lub zaworu sterującego powietrzem na biegu jałowym. To niby dlaczego ma więcej przy podpartej przepustnicy wypływać? przecież i tak jest wysysany ?
Wypływa tyle ile komp otworzy zawór na jałowym lub ile wciśniemy gazu? Z chęcia bym sprawdził moją teorię na analizatorze lecz brak czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebastian_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 12:20   #54
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Chyba jednak nie tylko podciśnienie go wyciąga z parownika. Inaczej nie byłoby czuć gazem przy nieszczelnościach.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 12:29   #55
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

sebastian_w, poniekąd masz rację - ale EBJ otwiera się na konkretny nastaw i powietrze zasysane ma jakieś konkretne podciśnienie i przepływ i samo powinno podnieść przepustnicę na tyle ile jest adekwatne do danego przepływu, natomiast jeśli podniesiesz więcej niż to otwarcie zgodne z przepływem do gazu musi pójść więcej a tym samym wzbogazasz mieszankę no i jakby śruba do jałowych traci sens bo i tak gaz slitem wylatuje zamiast bypasem no i masz nieco większe spalanie.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2007, 09:18   #56
omanbik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie

wydaje mi sie ze nie do konca masz racje bo na wolnych obrotach i tak przepustnica musi sie uniesc wiec jesli znajdziemy polozenie w ktorym na wolnych znajduje sie przepustnica mozna by opuscic minimalnie wiec spalanie powinno sie nie zmienic bo niby czemu jesli i tak musi zaciagnac minimum powietrza a wtedy (tak mi sie wydaje) samochod powinien latwiej sie zbierac
jak bede mial chwile czasu to sprawdze na swoim samochodzie i dam znac co sie zmienilo (jeszcze wchodzi w gre poprawne ustawienie tego calego ustrojstwa - zdobylem oscyloskop zobaczymy co wyniknie) :fcp3
omanbik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2007, 12:46   #57
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał omanbik
wiec jesli znajdziemy polozenie
no właśnie - jeśli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2007, 14:26   #58
mariusz774
ford::advanced
 
Avatar mariusz774
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Skąd: Gdynia
Model: mondeo HB,KOMBI ghia
Silnik: 2.0 automat blos
Rocznik: 93,95r
Postów: 360
Domyślnie

...a wiec wyglada na to ze mamy 2rodzaje ustawien dawki gazu... 1.mozna ustawic srubki w blosie w pewnej pozycji i srubkami na parowniku ustawic odpowiednia dawke... 2.mozna rozkrecic maxymalnie srubki na parowniku i dawke regulowac blosem... z mojego doswiadczenia w obu przypadkach spala podobnie..... niewiem ktory sposob jest lepszy... ale chetnie poczytam :fcp4
__________________
Naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
mariusz774 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2007, 10:25   #59
omanbik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: Warszawa
Postów: 10
Domyślnie

witam
w dalszym ciagu mam problem z moim blosem ogolnie to nie jestem zadowolony- powod spalanie..
z uwagi ze mam ciezka nage na trasie nie oszczedzam wiec spalanie moze byc ok 11l/100km
ale w miescie jezdze spokojnie trase do pracy mam ok 10km samochod szybko lapie temp wiec biore pod uwage temp silnika a tu lipa ..bardzo duzo mi pali gazu (male predkosci) ok 14l
tak jak juz pisal ktorys z kolegow smierdzi gazem an postoju tylko jest jedno ale ja ma dosc nowy parownik przejechalem ok 20tys czy mozliwe zeby sie zuzyl?
moze jest poprostu za bardz rozkrecny doradzcie mi cos bo juz mam powoli blosa dosyc co z tego ze samochod lepiej sie zbiera jak tyle pali taki sam efekt mozna uzyskac na mikserze
omanbik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2007, 10:21   #60
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

wyreguluj to dobrze na analizatorze i będzie ok.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.