Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2017, 20:06   #6501
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ja mam póki co taki sposób na klimę, której ogólnie nie lubię używać gdy nie muszę, no ale czasem nie ma wyjścia..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Włączam klimę i nawiew na szybę ( z przycisku na konsoli) i drugi lub jak się schłodzi na pierwszy bieg wentylatora.
Chłodzi fajnie jakoś tak od góry ,delikatnie na twarz ,ale nie bezpośrednio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Minus jest taki że nie możemy dać innego ustawienia na nogi na przykład bo ustawienie na szybę się wyłącza.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 23:29   #6502
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,822
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał czaroslaww Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak wygląda panorama w kombi...
Proszę, coś tam dziś po nocy pstryknąłem w garażu. Ciemno i mało miejsca, a do tego auto czarne, ale zawsze coś. :-)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2017, 23:35   #6503
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , taka rana na lakierze i w tym miejscu to niestety klasyczne przytarcie o szorstki twardy kamień lub beton o dość równej powierzchni, murek doniczka słupek... nie ma opcji żeby ktoś Ciebie tak przerysował, wtedy rana nie byłaby dokładnie wzdłuż załamania plastiku tylko względnie poziomo dlugie proste rysy. Jak masz AC to ja bym nie bawił się w środki doraźne i zgłosił od razu albo pod koniec używania auta żeby drożej sprzedać. Ja w foce czarnej obtarlem raz przednie nadkole o słup wcgodzący w obrys miejsca parkingowego, spolerowałem żeby nie było zadziorów i zamalowałem czarnym markerem, z czarnym było łatwo, z metra nie do zauważenia.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 07:42   #6504
dobo
ford::beginner
 
Avatar dobo
 
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Krk
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 1.5 EB AT
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] właśnie problem w tym, że stało mi się to na dniach i nie było tego gdzie zrobić. Za to stałem ostatnio na parkingu na Kazimierzu pod skosem, miejsca częściowo na chodniku (akurat ten narożnik był styczny z linią). Ludzie chodnikiem przeciskają się tam pieszo i co gorsze rowerem również. Obstawiam, że zahaczył mnie gość pedałem, ale nie mam 100% pewności. Potem miałem trochę trasy i jak to zobaczyłem, to nagranie na kamerze się już nadpisało. W sumie oprócz wiedzy wiele by mi to dało. Co do AC to w dłuższej perspektywie to zrobię, ale na ten moment tylko półśrodek, bo zderzaki w miastach to bardzo narażone elementy, a tylko jedna naprawa na AC bez utraty zniżek no i okres ubezpieczenia dopiero się zaczął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 11:13   #6505
czaroslaww
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę, coś tam dziś po nocy pstryknąłem w garażu. Ciemno i mało miejsca, a do tego auto czarne, ale zawsze coś. :-)
https://www.dropbox.com/sh/bozp38lxi...DFAXJU0ya?dl=0
Serdeczne dzięki za zdjęcia - nigdzie nie mogłem czegoś takiego znaleźć.

CO DO KLIMY;

obecnie mam 508sw i jest dokładnie to samo z klimatyzacją - w trybie auto działa tylko nawiew z kratek przednich.
Nie jest to komfortowe, ale wydaje mi się, że jeśli na zewnątrz jest 24, a my zadamy temperaturę np 21, to auto ma "misję" żeby jak najszybciej doprowadzić do żądanej temperatury, a przez front kratki auto schłodzi się moim zdaniem najszybciej.

Fakt faktem, jeśli chodzi o odczucie komfortu (a do tego głównie ma służyć climatronic) to jest słabo.

Szkoda, że ten problem dla mondeo mk5 nie został jeszcze rozwiązany - miałem cichą nadzieję, że w 2017r autko wyjdzie poprawione..
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 11:49   #6506
Grabarzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: PCT
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Działanie klimy i chlupiące paliwo przy pełnym baku to chyba dwie największe wady tego auta...Ja już w tryb automatyczny przestałem się bawić bo jest mega niekomfortowy. Wydaje mi się, że chcieli wykorzystać prawa fizyki. I tak chłodne powietrze leci tylko z góry bo zgodnie z zasadami powinno opadać w dół kabiny. W przypadku grzania zimą daje gorącem po stopach Bo powinno iść wszystko do góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Grabarzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 12:52   #6507
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

To chlupiące paliwo w zbiorniku to reczywiście żenada - na konferencjach dt. systemów paliwowych wszyscy się chwalą jakich symulacji komputerowych używają aby ten efekt wyeliminować (przez zastosowanie grodzi tzw. baffle). Jest to jedno z podstawowwych wymagań dla dostawcy zbiornika. Jestem mocno zdziwiony że Ford coś takiego akceptuje i instaluje w samochodach. A może to jest wada (np. źle zainstalowane, oderwane grodzie)? Ma ktoś diesla komu nie chlupie przy zalaniu do odbicia pistoletu (u mnie chlupanie ustaje mniej więcej po żużyciu 1/4 - 1/5 paliwa)
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 13:13   #6508
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał czaroslaww Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serdeczne dzięki za zdjęcia - nigdzie nie mogłem czegoś takiego znaleźć.

CO DO KLIMY;

obecnie mam 508sw i jest dokładnie to samo z klimatyzacją - w trybie auto działa tylko nawiew z kratek przednich.
Nie jest to komfortowe, ale wydaje mi się, że jeśli na zewnątrz jest 24, a my zadamy temperaturę np 21, to auto ma "misję" żeby jak najszybciej doprowadzić do żądanej temperatury, a przez front kratki auto schłodzi się moim zdaniem najszybciej.

Fakt faktem, jeśli chodzi o odczucie komfortu (a do tego głównie ma służyć climatronic) to jest słabo.

Szkoda, że ten problem dla mondeo mk5 nie został jeszcze rozwiązany - miałem cichą nadzieję, że w 2017r autko wyjdzie poprawione..
zadowolony jesteś z 508 ? dumam nad zmianą z mk4
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 14:01   #6509
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chlupiące paliwo w zbiorniku to reczywiście żenada - na konferencjach dt. systemów paliwowych wszyscy się chwalą jakich symulacji komputerowych używają aby ten efekt wyeliminować (przez zastosowanie grodzi tzw. baffle). Jest to jedno z podstawowwych wymagań dla dostawcy zbiornika. Jestem mocno zdziwiony że Ford coś takiego akceptuje i instaluje w samochodach. A może to jest wada (np. źle zainstalowane, oderwane grodzie)? Ma ktoś diesla komu nie chlupie przy zalaniu do odbicia pistoletu (u mnie chlupanie ustaje mniej więcej po żużyciu 1/4 - 1/5 paliwa)
A próbowałeś zostawić pistolet od dystrybutora we wlewie na 10 sek po zatankowaniu? Zdaje mi się że delikatnie pomaga na chlupanie. Może nie na 100% ale chyba mniej słychać.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 14:39   #6510
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma ktoś diesla komu nie chlupie przy zalaniu do odbicia pistoletu (u mnie chlupanie ustaje mniej więcej po żużyciu 1/4 - 1/5 paliwa)
W mk4 to chlupało że aż miło. Jakoś w mk5 słyszałem może ze dwa razy.

Zawsze po pierwszym odbiciu czekam chwilę i zalewam do drugiego.
Takie coś zostało mi po mk4 gdzie miałem przytkany odpowietrznik i zostawiałem paliwo pod samochodem.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.