Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2017, 11:55   #21
Tomacyl
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Zamość
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 duratorq 90 KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , spytaj kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , jest z Lublina.
Dziękuję Ci za kontakt do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Po skontaktowaniu się w kilka dni mam już tempomat i smigam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !
Jak to było:
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] prosił abym sprawdził, czy mam czujniki przy pedałach
- były więc już było dobrze.
1. Umówiłem się w Lublinie z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. Po drodze zapisałem dwa namiary z Alledrogo z okolic Lublina na kierownice skórzane z tempomatem.
3. Już pierwsza była w b.dobrym stanie - kupiłem za 100 zł z poduszką.
4. Wymiana kiery u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 10 minut
5. Ustawienia wykonane przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 15 minut
6. Jazda próbna - kilka minut.
7. Odjazd ekspresówką do Zamoscia - tempomat działa!

resume:
W moim przypadku poza kierownicą nic wiecej nie było potrzebne ( z części) - całość wyszła bardzo tanio i szybko, więc jestem zadowolonym posiadaczem tempomatu. Polecam kolege @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z Lublina !

Tomacyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2020, 20:16   #22
Duszek_
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-04-2017
Skąd: Mielec
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Odgrzeje kotleta.
Co C-maxem ? 2009 rok. Można dołożyć tempomat i jakie to są koszta ?
Duszek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2020, 20:33   #23
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Założenie tempomatu

Cytat:
Napisał Duszek_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co C-maxem ? 2009 rok.
nie ta bajka, w dziale Cmax jest o tym,

ale koszt to kierownica i kodowanie, reszta powinna być.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2020, 15:41   #24
tomzar69
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 19-05-2013
Skąd: oborniki slaskie
Model: Ford C-Max
Silnik: Duratec 2.0 SYDA
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Miesiąc temu montowałem u siebie tempomat rocznik 2008.Wszystko miałem na swoim miejscu wystarczyła wymiana kierownicy (ładna skórzaną wyrwałem za 90zl+ wymiana 10 minut roboty) i aktywacja w PCM,HEC i GEMIE.Mam elma 327 z przełacznikiem MS/HS wiec sam aktywowałem w programem forscanw GEMIE i HEC natomiast w PCM posiliłem sie wiedzą i doświadczeniem kolegi POLARNY za co mu serdecznie dziekuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomzar69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2020, 00:08   #25
cudaczek17
ford::average
 
Avatar cudaczek17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Rzeszów
Model: FOCUS C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 72
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał Tomacyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Ci za kontakt do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Po skontaktowaniu się w kilka dni mam już tempomat i smigam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !
Jak to było:
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] prosił abym sprawdził, czy mam czujniki przy pedałach
- były więc już było dobrze.
1. Umówiłem się w Lublinie z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. Po drodze zapisałem dwa namiary z Alledrogo z okolic Lublina na kierownice skórzane z tempomatem.
3. Już pierwsza była w b.dobrym stanie - kupiłem za 100 zł z poduszką.
4. Wymiana kiery u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 10 minut
5. Ustawienia wykonane przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 15 minut
6. Jazda próbna - kilka minut.
7. Odjazd ekspresówką do Zamoscia - tempomat działa!

resume:
W moim przypadku poza kierownicą nic wiecej nie było potrzebne ( z części) - całość wyszła bardzo tanio i szybko, więc jestem zadowolonym posiadaczem tempomatu. Polecam kolege @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z Lublina !
Też bym tak chciał, ale do Lublina troszki za daleko z Rzeszowa. Ostatnio chodzi mi po głowie założenie tempomatu do mojego Maksia z 2005, 1,6 TDCI. Czy jest ktoś w Rzeszowie lub okolicy aby aktywować tempomat ?
cudaczek17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2020, 19:27   #26
Duszek_
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-04-2017
Skąd: Mielec
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał Tomacyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Ci za kontakt do @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Po skontaktowaniu się w kilka dni mam już tempomat i smigam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !
Jak to było:
Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] prosił abym sprawdził, czy mam czujniki przy pedałach
- były więc już było dobrze.
1. Umówiłem się w Lublinie z @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. Po drodze zapisałem dwa namiary z Alledrogo z okolic Lublina na kierownice skórzane z tempomatem.
3. Już pierwsza była w b.dobrym stanie - kupiłem za 100 zł z poduszką.
4. Wymiana kiery u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 10 minut
5. Ustawienia wykonane przez @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 15 minut
6. Jazda próbna - kilka minut.
7. Odjazd ekspresówką do Zamoscia - tempomat działa!

resume:
W moim przypadku poza kierownicą nic wiecej nie było potrzebne ( z części) - całość wyszła bardzo tanio i szybko, więc jestem zadowolonym posiadaczem tempomatu. Polecam kolege @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z Lublina !
Mógłbyś pokazać na fotce gdzie te czujniki znalazłeś na pedałach ?
Duszek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2020, 13:10   #27
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał Duszek_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś pokazać na fotce ...
A po co? Jeszcze chyba nikt nie widział C-maxa bez tych czujników...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba, że ktoś wziął i zdemontował/połamał/urwał wiązki itp...

Jeśli już - to potrafi brakować przewodów z przycisków tempomatu od kolumny kierownicy do GEM...

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-06-2020 o 13:12
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2020, 18:03   #28
Duszek_
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-04-2017
Skąd: Mielec
Model: C-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A po co? Jeszcze chyba nikt nie widział C-maxa bez tych czujników...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba, że ktoś wziął i zdemontował/połamał/urwał wiązki itp...

Jeśli już - to potrafi brakować przewodów z przycisków tempomatu od kolumny kierownicy do GEM...
Ja np. nie wiem w ogóle gdzie ich szukać i nie wiem czy je mam. Chciałem zobaczyć gdzie one mają być.
Duszek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2021, 16:58   #29
Mdarrek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2020
Model: Cmax focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: zamontowanie tempomatu

Duszek i jak udało sie ogarnąć ten tempomat?
Mdarrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2024, 12:30   #30
zbyszek8285
ford::amateur
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 03-09-2022
Skąd: Strzelce Op.
Model: cmax
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Aktywacja tempomatu

Witam serdecznie w tym nowym roku.Zwracam sie do użytkowników forda może ktoś cos podpowie a może doradzi ale do rzeczy .Posiadam od dwóch lat forda C-max z 2009 roku benzynka ,silnik 1.6 100 KM,i chciałbym się zapytać czy ten model posiada tempomat ,głownie jak kupowałem na ogłoszeniu było napisane ze jest ale no własnie czy jest .Założyłem kierownice z guzikami w teście piszczy i sygnalizuje kierunkowskazami ze sa podłączone ,co jeszcze czujniki które powinny byc na pedale stopu i sprzęgła sa .Nigdzie nie mogę sprawdzić po numerze modułu gem czyli 7M5T14A073CE Auto jest po liftowe.Po numerze vinu czy da sie sprawdzić WF0EXXGCDE9P12721.W serwisie forda mówią żeby przyjechać obejza sprawdza niewiem czy im ufac .Druga opcja jest zalozenia Tempomat uniwersalny Lite-On AP900 i ten zestaw jest pod dane auto jeśli chodzi o kable.Prosze o jakieś porady.

Ostatnio edytowane przez zbyszek8285 ; 02-01-2024 o 12:32
zbyszek8285 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.