Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2020, 19:47   #1
rafalm1
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-04-2020
Skąd: ELBLĄG
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Wyłącza się dźwięk w radio Sony

Witam, przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu, co mnie trochę martwi...
W kupionej przeze mnie wersji jest radio Sony na 1 CD, bez zmieniarki. Pod głośniki podpięte są czujniki parkowania przód/tył (sygnał dźwiękowy). Co jakiś czas, bez żadnej (widocznej) przyczyny słychać dość głośny trzask, po którym głośniki przestają działać. Radio działa, ale milczy, nie słychać czujników parkowanie. Trzeba się zatrzymać, wyłączyć silnik, otworzyć drzwi (wówczas radio się automatycznie wyłącza) - samo włączenie i wyłączenie radia nie pomaga.
Po ponownym uruchomieniu silnika radio i czujniki działają bez zarzutu. I tak co jakiś czas... Poprzedni właściciel twierdzi, że był u dwóch elektryków, nie potrafili zlokalizować/usunąć problemu. Może ktoś z forumowiczów coś podpowie? Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez rafalm1 ; 25-04-2020 o 19:50
rafalm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2020, 19:52   #2
Zbigniew_K
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 15-11-2019
Model: Grand C-Max II
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 37
Domyślnie Odp: Wyłącza się dźwięk w radio Sony

Jak dla mnie wygląda to na zwarcie na wyjściu końcówki mocy. Układ zabezpieczający odłącza wyjście. Po ponownym włączeniu zasilania, chwilowego zwarcia już nie ma i układ zabezpieczający podłącza głośniki pod końcówki mocy. Przez zwarcie rozumiem nie tylko zwarcie między kablami, ale także inne historie. Oddaj auto nie do typowego elektryka, ale raczej do elektronika samochodowego.

Pozdrawiam
Z.K.
Zbigniew_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2020, 14:26   #3
rafalm1
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 25-04-2020
Skąd: ELBLĄG
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyłącza się dźwięk w radio Sony

Dziękuję za podpowiedź, poszukam "magika" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A może któryś z forumowiczów może kogoś polecić w Elblągu lub Trójmieście?
rafalm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , radio sony


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.