Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2015, 19:11   #511
pako7
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Swiatki
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Ok. Kto mi to może zrobić ? Czy launchem to zrobię?

pako7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2015, 16:38   #512
bartu1991
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Kluczbork
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie

Pablo_X pasuje Tobie 2 weekend sierpnia na motywację? Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
bartu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2015, 16:40   #513
bartu1991
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Kluczbork
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie

Jak coś to wysłałem wiadomość pw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
bartu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2015, 22:33   #514
bartu1991
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Kluczbork
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie

Kto się podejmie aktywacji tempomatu i zegarów? Wszystko już mam podłączone. Została kwestia samej aktywizacji.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
bartu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2015, 10:22   #515
bartu1991
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 10-03-2013
Skąd: Kluczbork
Model: Ford Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie

Pablo_X odezwij sie do mnie jeśli możesz.

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka
bartu1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 17:00   #516
blackrazor
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-10-2009
Skąd: Kępno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam

Z uwagi na wyjazd ponad 3000km postanowiłem założyć tempomat:
Koszt całości około 150zł

Poduszka ze sterowaniem : 35zł
Komplet instalacji + czujniki 30zł (udało się kupić cała gotową instalacje z 3ma czujnikami i wtyczką C36 wraz z wtyczką do pedału gazu - Plug&Play za 30zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Programowanie komputera 70zł
Wtyczka C100 + C200 - 15zł

Sytuacja zastana :
- Brak instalacji pomiędzy komputerem a wtyczkami C32/C36
- Brak wiązki czujników

Najgorszym etapem było poprowadzenie przewodów od komputera, jednak dla chcącego nic trudnego. Zakupiłem cała wtyczkę C100 oraz C200 gdyż do końca nie byłem Pewny czy mam C100 czy C200 a chciałem Piny podkładać za jednym rozkręceniem komputera.

Kilka fotek z montażu.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wtyczk C100 - jeżeli ktoś chce Piny od C100/C200 zapraszam na priv. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przewody lutowałem do Wyciągnitych przewodów z wtyczki C32/C36 zakładając na to koszulki termokurczliwe i wsadzając piny spowrotem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktywował Temomat (poki co bez kontrolki na desce):

Elektronika Samochodowa (obok Intermarche)
ul. Zamkowa 56
63-500 Ostrzeszów


Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy to śmiało pisać na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
blackrazor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 18:47   #517
adziok09
ford::average
 
Avatar adziok09
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 113
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witajcie

Chciałem dołożyć tempomat do mondeo mk3 2.0 tdci 115km 2004r. , ale nie mogę znaleźć wtyczki która niby wisi do czujnika hamulca , zamieszczam foto
Mógłby ktoś pomóc gdzie tego szukać
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0432.jpg (96.1 KB, 86 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0431.jpg (96.7 KB, 71 wyświetleń)
adziok09 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 23:42   #518
Hipesz
ford::average
 
Imię: Hipesz
Zarejestrowany: 16-06-2014
Skąd: Było PL teraz IRL
Model: S-max
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 139
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

No niestety musisz dorobić sobie trochę instalacji. Ten typ tak ma. Ja miałem instalacje z kierownicy, a od czujników hamulca oraz wiązki do PCM - brak.
Hipesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2015, 22:07   #519
Vegeta_1906
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 3.5L + lpg
Rocznik: 2016
Postów: 30
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Witam forumowiczów.

Ja od dziś dołączyłem do grona szczęśliwych posiadaczy tempomatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki instrukcjom na tym forum doprowadziłem pięć pinów ze złącza c200 do kostki c32 i jedna uwaga Kabelek z kości c200 pin 57 u mnie dałem na c32 pin 2 ponieważ pin numer 7 był zajęty, oryginalnie z kości kierownicy był wpięty pod 2pin kości c32.

instalację miałem z anglika trochę dłuższe kabelki miałem ale wszystko działa. Moduł komfortu też dałem z Anglika i licznik również i działa wszystko poza przebiegiem w milach... heh

jeśli ktoś jest zainteresowany posiadam piny do kości c200 oraz c32 oraz wiązkę kabli ze złącza c200 do c32 oraz od kierownicy do złącza c32.

jeśli ktoś potrzebuje pomocy, chętnie pomogę ale na forum jest idealnie wszystko opisane.


ps. czy nie wiecie przypadkiem gdzie znajdę opis pinów-który za co jest odpowiedzialny w złączu c200? nie opis typu skąd do kąd idzie i oznaczenia kolorów tylko za co jest odpowiedzialny. np piny nr 12,13,57,60,77 piny tempomatu itp.

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Vegeta_1906 ; 11-09-2015 o 22:14
Vegeta_1906 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2015, 15:18   #520
the_changer
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-10-2014
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Instalacja tempomatu w TDCI - opis {mondeo}

Cześć!

Ja również jestem szczęścliwym posiadaczem MK3 ale jednocześnie jestem nieszczęśliwy z powodu problemów z aktywacją tempomatu. Do tej pory udawało mi się znaleźć wszystko na forum, ale doszedłem do ściany i piszę do Was.

Pokrótce co do tej pory zrobiłem:
1) samochód z 2007 - mimo to okazało się, że w kierownicy jak i przy pedałach miałem kompletne wiązki z wtyczkami;

2) kupiłem poduszkę z przyciskami (zamieniłem tylko mój oryginalny generator gazu z 2006 roku na ten z kupionej poduszki z przyciskami z 2004) - zawsze to jakieś lepsze poczucie, że "nowszy wybuchnie" ;-) w razie czego;

3) kupiłem czujniki zielony i czerwony [tak dla informacji dla osób, które chcą kupić czujniki - szukajcie na "aledrogo" też pod 'pedały mk3' lub podobne hasła - okazuje się, że za grosze 25-30zł można kupić kompletne pedały sprzęgła i hamulca z zamontowanymi wszystkimi trzema czujnikami (zielony, czerwony i czarny) i zamiast płacić drogo za każdy czujnik odrębnie, to za grosze macie komplet]

4) pierwsza próba programowania IDSem (Nysa Ford Bustan) - "kod usterki: 7 - 0x22 851082" - poszukałem i znalazłem podobne posty - z tym, że u mnie jest 7-0x22, a na internecie przewija się 11-0x22;

5) druga próba programowania IDSem (Wrocław Germaz) - uprzedzenie o konieczności wybrania "NIE" na pytanie w oknie z błędem, ale programowanie nie udaje się; technik próbował nawet wgrać ściągnięty z Warszawy kompletny NOWY software do PCM (potem uzupełnić konfigurację pojazdu), ale się nie udało go wprogramować; występuje identyczny błąd "kod usterki: 7 - 0x22 851082"; diagnoza brzmi: "wygląda na to, że PCM jest zablokowany na programowanie; podejrzewamy, że ktoś nieautoryzowany mógł grzebać np. podczas kręcenia mocy silnika jakimś softem i nastąpiła jakaś blokada" - ogólnie nie da się według techników wgrać czegokolwiek do PCM;

Moje pytania:
1) na ile ta diagnoza o blokadzie może być słuszna?
2) czy da się to jednak jakoś zwalczyć tę blokadę?
3) jeśli nie to czy kupować inny używany PCM? i liczyć na szczęście? [oczywiście będę się ewentualnie starał kupić jak najbardziej zbliżony rocznikowo PCM do 2007 jak i zbliżony 'oznaczeniami']
4) uprzedzono mnie, że w innym PCM mogą być podobne problemy z trudnością wgrania, ale że są w stanie taki PCM skonfigurować od zera i wgrać wszystko to, co obecnie "przynależy" do konfiguracji mojego auta według VIN
- czy tak się da zaprogramować?

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!
The Changer
the_changer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
instalacja , mondeo mk3 , tempomat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.