Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2013, 20:44   #251
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał salmon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... do pinu 1 fabrycznie podłączony jest kabel (zdjęcie z załączeniu). Co w takim przypadku? ...
W takim przypadku należy nabyć pifko i z ukontentowaniem je spożyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oznacza to, że Ford był łaskawy i za free masz przewód oporowy.
Teraz tylko trzeba sprawdzić, czy gniazdo przekaźnika R15 ma piny - jeśli tak - należy udać się po kolejne pifffko i również je spożyć.
Następnego dnia (broń Boże po 2 pifffkach) dołożyć dowolny pasujący nogami przekaźnik w gniazdo R15, aktywować świała w GEM i cieszyć się fabrycznymi światłami dziennymi... Jeśli ból głowy pozwoli można się udać z tej okazji po kolejne pifffka...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2013, 22:10   #252
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Chyba nie do końca tak jest,jak piszesz tedi_k. Ja również posiadam ten sam GEM co salomon i też był taki przewód i po dodaniu przekażnika nie było świateł dziennych. Dopiero jak zakupiłem w ASO przewód oporowy (52złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)i zamieniłem z tym oryginalnym światełka się pojawiły.Ten oryginalny sprawdzałem tak głęboko jak tylko mogłem pod kokpitem i cały czas był w wiązce. Może do przełącznika szedł. Nie drążyłem dalej tematu,ponieważ światła już były. Niemniej jednak odpowiedzi na to pytanie brak.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2013, 22:47   #253
salmon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Model: Focus MK2 GHIA
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Ehhh, wyglądało to zbyt pięknie... jak pisał tedi_k

tomfoc2, co zrobiłeś z oryginalnym przewodem? Odpiąłeś go z obu pinów (1 i 26) i w to miejsce podłączyłeś oporowy? Czy odpięcie oryginalnego przewodu (który, nie wiadomo dokąd idzie) nie spowodowało żadnych skutków ubocznych?
salmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2013, 22:47   #254
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oznacza to, że Ford był łaskawy i za free masz przewód oporowy.
raczej nie - to normalne że od pinu 1 i piny 26 idą przewody, ale nie oznacza to że jest pomiędzy nimi zwora - rzekłbym nawet, że z zdjęcia wynika, że tego przewodu nie ma

Bump:
Cytat:
Napisał salmon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy odpięcie oryginalnego przewodu (który, nie wiadomo dokąd idzie) nie spowodowało żadnych skutków ubocznych?
nie nie nie!!! nie rozumiesz ideii
nie chce mi się o tej porze przeglądać schematów, ale tak łopatologicznie: od jednego z tych pinów idzie zasilanie do świateł mijania w przednich reflektorach, a na drugim z tych pinów pojawia się +12v po przekręceniu stacyjki - jak je połączysz (plus opisane bezpieczniki i przekaźnik) to światła świecą, a jak utniesz przewód to będzie d.pa

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aktywować świała w GEM
nic nie aktywuje się w GEMie przy światłach dziennych w ff2
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2013, 23:04   #255
salmon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Model: Focus MK2 GHIA
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

OK. Reasumując:
- gniazda F71 i F45 są puste i tak zostaje
- montuję przekaźnik R15
- mostkuję piny 1 i 26 kablem oporowym pozostawiając oryginalne połączenia na tych pinach bez zmian.

Jeszcze jedno - jaki kupić zamiennik przekaźnika 5M5T-14B192-AA? Oryginału Forda nigdzie nie mogę znaleźć.
salmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 12:05   #256
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Panowie sprawdzajcie przed pisaniem, bo robi się bałagan!

1) Do pinów 1 i 26 złącza C96 nie może być podpięty żaden inny przewód oprócz oporowego. Tak wynika ze schematów i specyfikacji wszystkich GEMów przed- i poliftowych. Kolor się zgadza - "zielono-czerwony", więc kolega ma przewód oporowy!
A tak poza wszytkim - jak jest przewód na pinach 1 i 26 to sprawdzić go można omomierzem w 15 sekund mniej więcej... Bez posiadania przyrządu uniwersalnego nie zabierał bym się raczej za taką robotę...
2) Nie będę zgadywał po P/N czy są konektory 1 i 26 w gnieździe C96. Za dużo widziałem niby takich samych GEMów z różnymi konektorami. Jeśli konektory 1 i 26 są oraz są konektory w gnieździe przekaźnika R15, to da się uruchomić światła. Sprawdzić można to samemu.
3) Nie ma czegoś takiego jak "zamiennik oryginalnego przekaźnika" - tzn. wszystko jest tym zamiennikiem. Każdy przekaźnik zwierny, który ma 4 (w tym nogę nr 5) albo 5 nóg i wejdzie w to gniazdo oraz przeznaczony jest do przełączania prądu większego niż 15A będzie działał.
4) Jeśli kolega miał "światła skandynawskie" - nie napisał, nie wiem - to i owszem trzeba aktywować w GEM światła dzienne, tzn. wyłączyć skandynawskie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dzienne.jpg (88.5 KB, 184 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-05-2013 o 14:53
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 12:58   #257
salmon
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2012
Model: Focus MK2 GHIA
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

tedi_k, dzięki za wyjaśnienie sprawy. Jutro wezmę miernik i pomierzę przejście między pinami. Ostatnie pytanie - jak sprawdzić czy mam "światła skandynawskie" i jeżeli tak to jak je dezaktywować w GEM?
salmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 14:55   #258
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Uwaga dotyczy tylko samochodu z czujnikiem deszczu/zmierzchu ale z włącznikiem świateł bez pozycji "AUTO".
Światła skandynawskie, to te co się świecą na "0" przełącznika świateł cały czas po uruchomieniu zapłonu.
Tak na prawdę w samochodach przedliftowych są to właśnie światła dzienne z przewodem oporowym i przekaźnikiem R15.
"Światła skandynawskie" w takiej sytuacji likwiduje się dokładając przełacznik z pozycją "AUTO" i w GEM włączając światła automatyczne.
Bezpieczniki F71 i F45 - jesli były - trzeba koniecznie usunąć, aby nie było efektu pracy silnika mimo wyłacznie zapłonu..
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-05-2013 o 15:45
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 15:47   #259
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

A ja mam światła dzienne i automatyczne światła - te dwie funkcje nie wykluczają się. Dzienne w ff2 są realizowane hardware'owo, GEMowi nic do nich. Elmconfig ma poprosi błędny opis
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 16:14   #260
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Toteż tłumaczę, że w przypadku fabrycznych "świateł skandynawskich" skojarzonych z czujnikiem deszczu/zmierzchu, ale bez włącznika AUTO - pełno było takich samochodów - doprowadzenie "do porządku" wymaga dołożenia włącznika z pozycją "AUTO" i zaznaczenia ptaszka o światłach automatycznych. OK światła dzienne są realizowane sprzętowo, ale doprowadzenie w podanej sytuacji rzeczy do ładu i tak wymaga zajrzenia do ELMconfiga.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.