Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2021, 14:02   #221
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

BUMP : znalazłem przyczynę -jeśli forscan nie chce odczytywać stanu PAM, wystarczy usunąć profil auta i na nowo stworzyć, w tym momencie forscan poprosi o przełączenie z mscan na hscan i na odwrót i odczyta wszystko (ja mam ręczny przełącznik, nie wiem jak to w tych kablach co mają automatykę) po odczytaniu od razu wiadomo o co chodzi w moim przypadku było zwarcie we wtyczce od czujnika i to do tego stopnia że stopiło wtyczkę z czujką - pewnie bym do tego doszedł bez forscan bo i tak chciałem każdą czujkę wyjąć i sprawdzić kable ale tu mam od razu podane na tacy.

__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2021, 12:24   #222
Khiav
ford::average
 
Avatar Khiav
 
Zarejestrowany: 06-11-2020
Model: SMax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał meff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BUMP : znalazłem przyczynę -jeśli forscan nie chce odczytywać stanu PAM, wystarczy usunąć profil auta.
Ja wymieniałem moduł, ale to nic nie dało, nawet zamawiałem taki, żeby miał dokładnie ten sam numer oznaczenia numer can (stąd obsuwa w odpowiedzi) i nie działa. U mnie wtyczki nie są stopione.
Khiav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 22:02   #223
Kuzioorek
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-08-2017
Skąd: Stalowa Wola
Model: s max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Witam w forscan pokazuje który czujnik nie dzieała (prawy zewnętrzny przód ,prawy wewnętrzny ) po podmianie czujników można zdiagnozować który jest walnięty a który dobry ( wszystkie wtyczki są takie same podmieniając czujnik niedziałający z działającym ) i jak wiemy że dobry czujnik w odpowiednim wtyku nie działa to sprawdzamy kable
Kuzioorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2021, 19:17   #224
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

S-MAX 2011 2.0 TDCI

Problemy pojawił się jakiś czas temu po zmianie zderzaka, a teraz postanowiłem finalnie rozprawić się z problemem.

Po włączeniu PDC tył sygnalizuje przeszkodę.
Forscan pokazuje, że lewy skrajny tylny czujnik pokazuje przeważnie 0. Jednocześnie reaguje na zbliżenie dłoni dając ciągły dźwięk.

Zamiana różnych czujników miejscami, w tym tyłu z przodem - bez zmian.
Wtyczka czujnika została wymieniona na nową - bez zmian.
Wiązka od wtyczki czujnika do wtyczki modułu PAM zweryfikowana omomierzem, ciągła zarówno na zasilaniu jak i na kablu sygnałowym.
Podmieniony moduł PAM - bez zmian.
Czujnik wypięty ze zderzaka, zamocowany poza nim na mniej więcej poprawnej wysokości w "trzeciej ręce" postawionej na ziemi powoduje, że odczyt jest poprawny - 3.
Gniazdo czujnika wyjęte ze zderzaka, umyte i przedmuchane, bez oznak uszkodzenia - bez zmian.

O co chodzi? Jak ugryźć temat?
strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 09:14   #225
Palukczo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2015
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Czujnki parkowania raz jeszcze

Witajcie. Od niedawna jestem nowym użytkownikiem S- maxa 2012, 2.0 Tdci 163km.
Podczas oględzin auta zauważyłem że czujniki parkowania nie działają ani przednie ani tylnie. Handlarz miał to naprawić ale zrobił to w typowy sposób czyli wywalił mi oryginalne czujniki z tyłu i wstawił w to miejsce chiński zestaw. Ręce mi opadły. Zależy mi na tym aby przywrócić funkcjonalność oryginalnego systemu. Posiadam interfejs i forscana. Ceny za czujniki do forda wahają się między 30-200 za sztukę. Czy muszą być to oryginały? Pozdrawiam , Łukasz

Sent from my SM-G981B using Tapatalk
Palukczo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2021, 11:01   #226
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Czujnki parkowania raz jeszcze

ori czujniki (+koszyczki montażowe, chyba, że ostały się), wiązka, moduł parktronika oraz kodowanie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 10:28   #227
Kazuya26
ford::beginner
 
Avatar Kazuya26
 
Imię: Romi
Zarejestrowany: 08-11-2018
Skąd: PSZ
Model: S max
Silnik: 1.8 tdci durateq
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Czujniki cofania

Witam miał może ktoś taki problem z czujnikami parkowania tylnymi, że na włączonym silniku, po wrzuceniu wstecznego dają ciągły sygnał, ciągły nie 3 x i gasną, tylko cały czas piszczą jak by blisko przeszkody były, do póki się ich nie wyłączy. Natomiast działają poprawnie przy przekręconym kluczyku na te pierwsza pozycje, bez odpalonego silnika. Dziwne ale czujniki działały poprawnie jak ostatnio po - 15 mrozu bylo, czyli kilka dni było wszystko ok
Kazuya26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 11:46   #228
Dany01
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 23-09-2022
Skąd: Oświęcim
Model: Ford s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czujniki cofania

Miałem taki przypadek z jednym wyciągnąłem przeczyścilem, przedmuchalem powietrzem , zostawiłem na noc koło kaloryfera i założyłem i działa

Wysłane z mojego RMX3741 przy użyciu Tapatalka
Dany01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2024, 20:42   #229
Kazuya26
ford::beginner
 
Avatar Kazuya26
 
Imię: Romi
Zarejestrowany: 08-11-2018
Skąd: PSZ
Model: S max
Silnik: 1.8 tdci durateq
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie

jak włączę stacyjkę to mogę włączyć asystenta parkowania i wszystko działa, jak uruchomię silnik to asystent parkowania przestaje działać

Piotr[/QUOTE]
Wiem że to z przed 6 lat ale objaw mam ten sam, oprócz stopionej instalacji. Tak że proboje z podmiana modułu
Edit
Podmiana modułu nic nie dała, czyli na przekręconym kluczyku działa poprawnie, przy odpaleniu silniku ciągły sygnał. Zauważyłem że jak na tym ciągłym sygnale odłączę od modułu te najszerszą kostkę i podłącze z powrotem to wszystko działa dobrze na odpalonym silniku. Wypróbowane na mieście, natomiast po wygaszenie silnika i ponownym odpaleniu problem wraca

Ostatnio edytowane przez Kazuya26 ; 24-01-2024 o 15:55
Kazuya26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2024, 18:43   #230
mihalsmax
ford::beginner
 
Imię: Michal i Gosia
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Kamiensk
Model: S max titanium s + webasto
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał Kazuya26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak włączę stacyjkę to mogę włączyć asystenta parkowania i wszystko działa, jak uruchomię silnik to asystent parkowania przestaje działać
Wiatm . Mam bardzo podobnie tyle ze przod. Prawy skrajny. Czujniki dobre, modul wymieniony, kable przedzwonione, nadal wyswietla ze na przeszkodzie. Link ponizej




[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mihalsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.