Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2021, 07:25   #11
waldek1221
ford::advanced
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Legionowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 B(125)
Rocznik: 2009
Postów: 354
Domyślnie Odp: Żarówki H11 LED w miejsce halogenów

Cytat:
Napisał konieczko5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam H11 w ledzie i nie ma linii odcięcia.
U mnie to samo + zakłócenia w radiu.

waldek1221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2021, 10:20   #12
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Żarówki H11 LED w miejsce halogenów

Cytat:
Napisał Payti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@ednum dobrałeś może jakieś sprawdzone co nie dają błędów na CAN'ie LED'y H11 i świecą tak jak xenony (barwa)?

Pozdr,
jakbyś dobrze wpisał nick to bym widział powiadomienie że mnie wzywałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak, światła mam dobrane.
Jako doświetlające zakręty wsadzone są Osram 4200k

Na zdjęciu poniżej są 5000k,
ale te w moim odczuciu są za niebieskie w stosunku do xenonów więc polecam kupić te same ale 4200k

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tyle jeśli chodzi o doświetlanie zakrętów w reflektorach xenonowych (z DRL LED) w Focusie MK3 przedlift (2011-2014)

Co do przeciwgielnych, jestem bardzo zadowolony z chińskich LEDów które wciąż działąją. Nie jest to standard bo z jakością jest naprawdę różnie.
Czasami działają pół roku, czasami 2 miesiące, czasami rok i dłużej, a czasami nie chcą się za nic popsuć.
To kwestia szczęścia przy zakupie różnych wynalazków.
Sam mam obecnie wsadzone LEDy 5000k i są prawie idealne.
Są delikatnie bardziej żółte od xenonów, ale z drugiej strony mi to pasuje.
Wolę delikatnie żółciejsze przeciwmgielne niż mieć te na dole niebieskie/super białe a xenony wtedy będą wyglądać na "żółte".
Często na drogach widzę jak ciapaki wsadzają właśnie co się tylko da do ich Seatów Ibiza i starych Audi A3,
więc staram się unikać takiego widoku gdzie przeciwmgielne są chłodniejsze niż reflektory.

Tak np. wyglądają LEDy H11 6000k na dole zderzaka vs oryginalne xenony Focusa MK3

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Stąd też była zmiana na cieplejsze czyli 4500k

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oczywiście wiele razy pisałem jak to różne fabryki mają różne skale
i u jednych 4500k będzie niebiesko a z innej fabryki ten sam kolor będzie żółty a nie niebieski, więc po prostu trzeba próbować.

Obstawiam że na upartego można by próbować zamówić może 4800k lub 5000k
i może będą bardziej "idealnie pasować" ale w którymś momencie musiałem po prostu sobie odpuścić i uznać że "tyle mi wystarczy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podsumowując.
Do doświetlania zakrętów jednak polecam 4200k Osram.
Są ciepłe ale nie tak ciepłe jak oryginalne żarówki Fordowskie.
Wyglądają dobrze przy doświetlaniu zakrętów i dają dobre światło na chodnik/zakręty że nie widać aż tak bardzo różnicy pomiędzy odcięciem światła xenonów a tym co doświetlasz.
Patrząc na reflektor widać delikatnie różnicę w odcieniach, ale patrząc na to co doświetlasz, to sprawują się naprawdę dobrze.
Wsadzanie w doświetlanie zakrętów Osramów 5000k było bardzo widoczne że temp światła padanego jest inna,
przez co bardzo widoczne było gdzie pada światło z xenonów a gdzie pada światło z żarówek doświetlających,

Co do przeciwgielnych, wsadziłem różne chińskie LEDy i mi odpowiadają te 4500k.
Ale jak wspomniałem, są one delikatnie cieplejsze niż xenony więc pytanie czy chcesz bardzo iść w stronę żeby barwa była identyczna, czy jednak wolisz mieć odrobinę cieplej.
Warto też zastanowić się, czy zbyt chłodna barwa nie sprawi, że te przeciwmgielne nie będą w ogóle działać w czasie mgły

Na koniec warto dodać że zawsze po założeniu sprawdzam czy światła czasami nie będą oślepiać tych przede mną/z naprzeciwka.
Nie jest sztuką wsadzić żarówki za 5 zł i uważać, że "no ładnie świeci".
Obecnie z mojego zestawu jestem bardzo zadowolony.
Może kierunkowskazy są za mocne bo stojąc metr od auta jak spojrzysz na kierunkowskazy to długo nie wytrzymasz,
ale to akurat świeci krótko/czytaj "są to krótkie impulsy" a nie ciągłe światło.

Oczywiście wymieniłem też u siebie żarówki stopu w bocznych tylnych reflektorach na LEDowe które świecą bardzo dobrze
(i mają identyczną barwę jak LEDowe światła postojowe),
do tego mam pływające LEDy kierunkowskazy w lusterkach bocznych,
no i jak wspomniałem wcześniej, LEDowe kierunki przód i tył oraz LEDowe białe żarówki cofania
(te dają naprawdę dużo i chyba kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wsadzał też u siebie wg mojej rekomendacji)
Dodatkiem jeszcze są LEDowe panele puddle lights do podświetlania podłoża wokół samochodu (to naprawdę robi robotę)


Światła stopu LED:


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


LEDowe kierunkowskazy


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Światła cofania


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No i jeśli jesteś naprawdę zwariowany tak jak ja jeśli chodzi o światełka to pozostaje jeszcze to:


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oczywiście do pełni szczęścia można jeszcze dodać podświetlaną gałkę zmiany biegów (na którą poluję już jakiś czas bo nie chcę płacić aż tyle $$$$)
czy o ile fantazja pozwala, nawet wymienić całe reflektory na jakieś chińskie.
Gdzieś w głowie pojawiła się jeszcze myśl, że w tylnych lampach nie wymieniłem przeciwmgielnych czerwonych, ale z racji że te oryginalnie świecą bardzo dobrze,
to nie ma sensu tego ruszać. Tak samo trzecie światło stopu.
Marzeniem moim było dołożyć czerwone LEDy w drzwiach przednich od środka zamiast odblasków (kiedyś widziałem zestaw z Niemiec ale odkąd zniknęło, tak nigdy ponownie na necie tego nie znalazłem)
oraz wymienić te łezki w dolnej części zderzaka tylnego kombi na jakieś działające lampki, ale również nie znalazłem gotowych zestawów żeby stworzyć z tego jakikolwiek projekt

Ostatnio edytowane przez edmun ; 13-12-2021 o 10:38
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2021, 10:28   #13
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Żarówki H11 LED w miejsce halogenów

Lepiej pokaż granicę światło-cień na przeciwmgielnych.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2021, 18:03   #14
Payti
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-06-2016
Skąd: SCI - śląskie
Model: Ford Focus MK3 Titanium Turnier
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Żarówki H11 LED w miejsce halogenów

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] super, dzięki za precyzyjne info co do H11.

Miałbym prośbę podałbyś może linki gdzie kupowałeś te zestawy żarówek LED
-> przeciwmgielne przód 4500k, kierunkowskazy LED, cofania LED, stopu LED, podświetlanie lusterek spód LED - co masz teraz pozakładane?

Dodatkowo czy są któreś, co generują błędy do kompa o przerwie w obwodzie czy masz bez błędów w Forscan po przeskanowaniu ?

Pozdrawiam.
Payti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.