Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2017, 18:22   #21
Radecki999
ford::amateur
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 06-11-2017
Skąd: Września
Model: Ford Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 Diesel
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: AdBlue - awaria

Witam!
Jestem na forum nowy więc wybaczcie jeśli nie będę się fachowo wysławiał.
Kupiłem nowego Rangera 3,2 Wildtrak i miałem po 4500 komunikat o niskim poziomie AdBlue. Pozostały zasięg 2450 km. Zrobiłem ponad 1700 km i nadal wyświetlał się ten sam komunikat. Skontaktowałem się z serwisem i po wizycie u nich skasowano mi błąd systemu (tak mnie poinformowano). Obecnie mam przejechane 7580 km i nic się nie wyświetla, ale czytając Wasze informację drżę kiedy zacznie się coś ponownie dziać.
Mam inny problem - strasznie piszczy mi z jednej strony resor.

Radecki999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2017, 09:21   #22
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: AdBlue - awaria

przeczytaj instrukcje obsługi. rezerwa od adblue zapala się wcześnie, żeby nikt nie przegapił
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 21:50   #23
marving
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Mazowsze
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: AdBlue - awaria

Cytat:
Napisał W.W. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dla ekoterrorystów.
(...)
Modne hybrydy pokazują co są naprawdę wtarte na trasie, jak skończy się im prąd. Pala wtedy ok. 10 - 12l/100!
A nie prawda. Hybryda pali w trasie mniej niż odpowiednik benzynowy o takiej samej mocy silnika co moc łączna hybrydy z racji prostoty i nie-wyżyłowania
silnika benzynowego. Po drugie co do zasady w hybrydach nie wyczerpuje się prąd, jest zawsze w zakresie 20-80% pojemności baterii. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marving jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 14:05   #24
SuperDexta
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: AdBlue - awaria

Cześć, jestem stosunkowo nowy na forum a samochody Ford używam od ponad 12 lat (Mondeo i Fusion - wyłącznie diesle). Mam również hobbystycznie niezawodny ciągnik Ford (Fordson) Super Dexta, stąd ten nickGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Problem z ad blue. Oto mój przypadek. Samochód nowy, silnik 3.2, wyjechałem z salonu i po 30 km kontrolka "check engine", ok szybki tel do salonu co mam robić bo właśnie wyjeżdżałem na urlop...Panowie mówią ok, jeśli to tylko to, to nie ma żadnych innych objawów to można jechać dalej, ale 20 km(!) dalej już było gorzej, pojawiła się kontrolka systemu ad blue i miły komunikat, że silnik zostanie wyłączony za 800 km, wiec powrót do domu przepakowanie do bezproblemowego Mondeo i w drogę.
I tak mam moje wymarzone auto niesprawne od końca grudnia, podobno to sonda lambda i czekamy na część...
Pozdrawiam wszystkich użytkowników
SuperDexta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2019, 10:48   #25
SuperDexta
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: AdBlue - awaria

W moim przypadku została wymieniona sonda lambda (nie wiem która) oraz poprawiono połączenie na stykach jakiegoś złącza i jest ok. Naprawa na gwarancji, ale czas w jakim to zrobiono to raczej nie na plus dla Forda.
SuperDexta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.