Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2018, 19:55   #11
ebratpl
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 16-07-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Używam takiej rolety od grudnia, co do wodoszczelności nie mam problemu, oczywiście na podłodze zbiera się woda która wycieka jak napisał wyżej GM1974, ale jest jej bardzo mało. Gorzej się ma ta roleta jak temperatura spada poniżej zera, zamek od razu zaczyna przymarzać i nie da się jej otworzyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., strasznie irytujące.

ebratpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 21:42   #12
marving
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Mazowsze
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Cytat:
Napisał GM 1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy,
montujemy rolety do Rangerów różnych producentów, zamawiamy też auta z fabryczną roletą i zawsze przekazujemy klientom informację, że nie będzie w pełni szczelna. (...) Jeżeli auto jest zaparkowane w poziomie lub lekko przodem pod górę, to żaden bagaż nie powinien się zamoczyć, bo w tylnej części podłoga ma również odpływy. Gorzej jest, jeżeli klient zamówi podłogę metalową/płaską.
Właśnie. Parkując przodem w dół, mamy pewne że będzie basen na krypie i dziwne spojrzenia przechodniów gdy spod tylnej klapy po ruszeniu autem wylewa się na raz 50l wody...

Ja osobiście dałem temat do prawnika. Miała być wodoszczelna a jedyne co mogło się tam zbierać to wilgoć przy różnicy temperatur. zycie zweryfikowało to na pierwszych kilometrach po ruszeniu z salonu, bo padało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moja roleta dodatkowo piszczy/skrzypi/zaciera przy zamykaniu, i ciężko chodzi. ładnie to wygląda ale to wielki shit konstrukcyjny który sakramencko utrudnia wykorzystanie praktyczne tego auta.
marving jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 22:25   #13
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

U mnie bylo troche lepiej jak wyjalem takie gumowe uszczelki ktore byly w miejscu gdzie wężyki odpływowe wchodziły w bude.
Jak dzwonilem do producenta rolet w Danii to powiedzieli ze nigdy nie gwarantowali wodoszczelnosci
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 08:54   #14
Yohne
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-02-2018
Skąd: Poznań
Model: Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Witam. Mam pytanie co do belek na roletę. W serwisie kosztują ok. 1000 zł. Macie gdzieś miejsce gdzie można kupić taniej ? Szukałem w necie i nie mogę znaleść .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Yohne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 10:36   #15
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Chodzi Ci o te relingi?
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 14:04   #16
Yohne
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-02-2018
Skąd: Poznań
Model: Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Cytat:
Napisał siepiet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi Ci o te relingi?


Dokładnie tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Yohne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 16:46   #17
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Ja mialem wykonane recznie u znajomego kowala. Bardzo ladnie zrobil, skrecane na sruby w te rowki jak w orginalnych. Do tego mialem dopasowany bagaznik dachowy otwierany od tylu zeby byl dostep. Teraz mam zalozona zabudowe.
Taka mala uwaga to ze od wersji Wildtrak nie pasuja do wersji Limited. Po angielsku nazywaja sie cross bars
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 19:34   #18
Yohne
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-02-2018
Skąd: Poznań
Model: Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Cytat:
Napisał siepiet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mialem wykonane recznie u znajomego kowala. Bardzo ladnie zrobil, skrecane na sruby w te rowki jak w orginalnych. Do tego mialem dopasowany bagaznik dachowy otwierany od tylu zeby byl dostep. Teraz mam zalozona zabudowe.
Taka mala uwaga to ze od wersji Wildtrak nie pasuja do wersji Limited. Po angielsku nazywaja sie cross bars


Dzięki za informacje.Pewnie będę zmuszony na zakup w serwisie. Z patentu bagażnika skorzystam .Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Yohne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 15:10   #19
miszka01
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2014
Model: RANGER
Silnik: 3,2
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Cytat:
Napisał Mcgyver189 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijając przeciekanie oryginalnej rolety nasuwa sie pytanie co się dzieje z nia zimą? Moze ktos w praktyce moze powiedziec czy roleta nie przymarza do prowadnic?

jeżeli parkujesz na zewnątrz zimą - za chiny nie otworzysz fabrycznej rolety. Pozostaje tylko ciepły garaż
miszka01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 17:55   #20
Yohne
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-02-2018
Skąd: Poznań
Model: Ranger
Silnik: 3.2
Rocznik: 2017
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mountain Top Roll czy jest szczelna ?

Cytat:
Napisał miszka01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli parkujesz na zewnątrz zimą - za chiny nie otworzysz fabrycznej rolety. Pozostaje tylko ciepły garaż


Ja miałem pare dni temu ten problem w górach. Samochód stał parę dni w mrozie i gdy chciałem otworzyć roletę by zapakować bagaże nie drgnęła.Przy zamkniętej rolecie pakowanie walizek i nart
nie należy do przyjemności. Wodę na pace jeszcze przeżyłem. Przymarznięte roleta to mnie pożądanie wkurzyła.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Yohne jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.