Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2013, 16:21   #21
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Scina opony , brak diagnozy

Ja jeszcze powrócę do tego co pisałeś na początku:
Cytat:
Napisał piotrekbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaczyna ściągać w prawo , drgania na kierownicy (sporadyczne przy łagodnym pokonywaniu nierówności) ,serwis zamienia opony stronami.Przebieg 21tys ściąga w lewo drgania jak wyżej,
Czy się pomyliłeś, czy po zamianie opon rzeczywiście zaczął ściągać w przeciwną stronę?
Cytat:
Napisał piotrekbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak nie ściągą trochę , nie przejadę nawet 200 m prosto.
Hm, zaczynam mieć wątpliwości... Co to znaczy dla ciebie że nie jedzie 200 m prosto? Bo może zboczyć 1m, a może zjechać na pobocze...

Czy do odnowienia wątku nie zmobilizowała cię zamiana opon na zimowe? Czy na zimowych oponach jest identycznie jak letnich?

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-12-2013 o 16:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 16:58   #22
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Scina opony , brak diagnozy

Tak po wymianie ściągał w przeciwną stronę jednak opona była tak ścięta,że została wymieniona w ramach gwarancji.
Ściąga na pobocze , na odcinku 200 m samochód dojedzie do bariery ,wiatru nie ma. Nie wiem jak opisać to inaczej , może jest ktoś z Bielska chętny na test Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ten sam odcinek drogi i każdy inny samochód jedzie prosto natomiast mój w prawo.
Ten sam problem występuje na oponach letnich , zimowe były zamieniane w różnej konfiguracji.

Ostatnio edytowane przez piotrekbb ; 18-12-2013 o 17:09
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 17:32   #23
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Scina opony , brak diagnozy

Cytat:
Napisał piotrekbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak po wymianie ściągał w przeciwną stronę jednak opona była tak ścięta,że została wymieniona w ramach gwarancji.
Jedną wymienili? Skoro była tak mocno ścięta, że wymieniono ją (na skutek złej zbieżności), to druga także musiała być ścięta - prawdopodobnie mniej.
Także nie ma pewności co do zimowych opon - jeżeli były eksploatowane wcześniej przy złej zbieżności.

U mnie często bywało, że przy sezonowej zamianie opon przestawiała się (lekko) kierownica. A opony były idealne lub nowe. A już np przy założeniu zapasu na przód ściągał wyraźnie.
Opony to jeden z decydujących czynników powodujących ściąganie. Ekstremalny przykład to przełożenie tylko z jednej strony opony z tylnej osi na przód, a przedniej na tył (pisałem już o tym). Mocne ściąganie gwarantowane! Już po ok. 10.000km opony mają całkowicie inaczej ściętą zewnętrzną krawędź na przedniej osi niż na tylnej. Wypadkowa siła podparcia koła na przedniej osi - przy jeździe na wprost - jest przesunięta kilka mm do wewnątrz w stosunku do opony na tyle...

Tak więc: nie wiadomo czy można ufać twoim oponom przy ocenie ściągania samochodu.

Tak jak pisał już kol. BSN o badaniu geometrii zawieszenia, w Transicie ustawia się tylko zbieżność, reszta kątów jest nieregulowalna. Problem w tym, że pomiar geometrii zawieszenia to pomiar statyczny. A mogą być wypracowane (wybite) silentbloki wahacza, poduszki amortyzatora i inne elastyczne elementy i inaczej ustawiać się podczas jazdy, a inaczej gdy samochód stoi.
Ponadto tak do końca nie jest powiedziane, że muszą być wypracowane tylko przednie gumy. Jeżeli wybity będzie silentblok tylnego resora, to ta oś będzie się przesuwać jednostronnie i samochód będzie raz ściągał, raz nie...
Pojechałbym na szarpak na stację kontroli pojazdów i dokładnie sprawdził jak zachowują się gumy przedniego zawieszenia - porównałbym je także stronami.

Spytam może jeszcze raz: czy przy przyspieszaniu i jeździe na wprost ściąga w prawo, a przy hamowaniu w lewo?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-12-2013 o 17:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 19:29   #24
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Scina opony , brak diagnozy

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spytam może jeszcze raz: czy przy przyspieszaniu i jeździe na wprost ściąga w prawo, a przy hamowaniu w lewo?
Przy jeździe na wprost ściąga w prawo , przy hamowaniu nie sprawdzałem sprawdzę jutro.
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 05:35   #25
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Scina opony , brak diagnozy

Piotrek sprawdź jeszcze mocowanie tylnych resorów- tuleje i strzemiona
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 09:46   #26
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie Odp: Scina opony , brak diagnozy

Tylko jak mam to sam sprawdzić , sugerowałem w serwisie ,ze czasami coś hałasuje , jest takie pukniecie wyczuwalne w podłodze , jedna zdarza się sporadycznie i akurat jak odstawiam auto nic nie słyszą.Tak było od nowości , mówią że to paliwo w baku tak hałasuje jak się przemieszcza.
Zaraz jadę zrobić testy z hamowaniem jak pisze Wojtek.
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2013, 10:19   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Scina opony , brak diagnozy

Cytat:
Napisał piotrekbb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mówią że to paliwo w baku tak hałasuje jak się przemieszcza.
Zdarza się, u mnie kiedy jest od ok. 1/2 zbiornika do 3/4 i jednocześnie kiedy już zatrzymuję się po hamowaniu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 10:23   #28
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie

Przebieg 81000
Ciągu dalszy, początkiem tego roku przy zmianie na letnie ustawiono wszystko tak że samochód jeździł prosto, niestety opony ścięte. Teraz założyłem zimowe, samochód ściąga, opony równe, mierzone w serwisie. Serwis nadal twierdzi że nie ściąga mimo tego że bez względu na nawierzchnie sam zmienia pas ruchu, po ok 70m.
Wniosek, jak serwis ustawi zbieżność tak aby jechał prosto to scina opony.
Zaczynają się schody ponieważ serwis twierdzi że samochód może że jechać w bok i większość tak ma nie wiedzą co to i tak ma być, a ja w żadnym wypadku nie mogę puścić kierownicy. Problem w tym ze ściąga nawet jak ją trzymam.
Podejrzewam, że samochód jest krzywy i serwis wie o tym od początku.
Pochylenie osi sworznia zwrotnicy:
Lewa +4"14
Prawa +9"57
Czy są to prawidłowe parametry?

Ostatnio edytowane przez piotrekbb ; 06-12-2014 o 11:56
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 12:07   #29
osti
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Scina opony , brak diagnozy

a jakie opony są założone typu c ,jak zwykłe( takie jak do osobowego) to tak się dzieje opony te zle znoszą obciążenia ,nie wytrzymują
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2014, 12:13   #30
piotrekbb
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-06-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: MK7 115KM(sprzedam) , MK8 155KM
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 171
Domyślnie

Oczywiście że C, Michelin Agilis, ciśnienie kontrolowane na bieżąco.
piotrekbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.