Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2015, 21:23   #51
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

A w menu pojawiły się w ogóle dodatkowe opcje?
I jaki to jest błąd?

Bump: Spróbuj jeszcze zrobić tak, że po wprowadzeniu i zapisaniu do BCM zmian w konfiguracji przejdź do zakładki ABS i kliknij na Initialize ECU. Potem wykasuj błędy ForScanem. Powinno pomóc.

__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 17-07-2015 o 09:00
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 09:55   #52
Shreq
ford::average
 
Imię: Z
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Y
Model: F
Silnik: 1
Rocznik: 2
Postów: 111
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Dokładnie tak jak kolega pisze. Błąd wyskakuje bo nie "zainstalowałeś" funkcjonalności w module ABS.

Pozdrawiam
Shreq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2015, 10:38   #53
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w menu pojawiły się w ogóle dodatkowe opcje?
I jaki to jest błąd?

Bump: Spróbuj jeszcze zrobić tak, że po wprowadzeniu i zapisaniu do BCM zmian w konfiguracji przejdź do zakładki ABS i kliknij na Initialize ECU. Potem wykasuj błędy ForScanem. Powinno pomóc.
Dodatakowe funkcję się pojawiły w menu. W oponach mam ciśnienie prawidłowe raczej a mi świeci się na pomarańczowo. Błędu już nie pamiętam ale po powrocie do wcześniejszych ustawień problem znikł. Będę kombinować oby nic nie popsuło sięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: jak podłączam się przewodem do auta to dopiero po kolejnym razie nawiązuję łączność, w forscanie nie mam takiego problemu być może wina aplikacji.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 20:38   #54
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i jak tam Kolego udało Ci się prawidłowo aktywować te dodatkowe opcje? Problemy z połączeniem są związane najprawdopodobniej z jakością kabla- na stronie programu można przeczytać taką uwagę, że o ile większość kabli elm327 działa z prędkością 38400 b/s to taka prędkość jest wystarczająca do odczytu konfiguracji i wykasowania błędów ale do wprowadzenia zmian potrzeba 500 kb/s. Mój elm327 tez nie zwsze od razu się prawidłowo połączy z programem - czasami jest tak, że niby nawiąże połączenie ale danych nie odczyta.. Jak miałem sytuację, że w ogóle nie chciał ruszyć to podpiąłem go pod inny port USB podziałało.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11

Ostatnio edytowane przez Teisejas ; 28-07-2015 o 20:46
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 20:43   #55
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał spenser696969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Będę kombinować oby nic nie popsuło sięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

....
Kolejny kandydat do ratowania auta przez TemViewera...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takich, których ostrzegano będę chyba jednak obsługiwał tylko po dostarczeniu auta na lawecie... Tak dla nauczki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 20:46   #56
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Tadziu , nie lepiej policzyć za dojazd tak jak laweciarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2015, 22:32   #57
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Tadziu , nie lepiej policzyć za dojazd tak jak laweciarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To powinno być naturalne i obowiązkowe tak dla zasady. Każdy chce pomóc ale każdy też ma swoje życie, obowiązki i tego nie uczą na przystanku autobusowym już nie wspominając o odpowiedzialności przy tej pomocy.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2015, 00:52   #58
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejny kandydat do ratowania auta przez TemViewera...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takich, których ostrzegano będę chyba jednak obsługiwał tylko po dostarczeniu auta na lawecie... Tak dla nauczki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostrzegano? Kolega w żadnym poście w tym wątku przed niczym nie ostrzegał, a powyższa wypowiedź jest raczej jakimś straszeniem bo przed czym konkretnie Kolega chciał ostrzec też z niej nie wynika.
To, że wprowadzenie zmian do konfiguracji modułów samochodu nieautryzowanym przez producenta oprogramowaniem ze swej istoty wiąże się pewnym ryzykiem powinno być zresztą oczywiste dla każdego kto się za to zabiera. Zacytowane stwierdzenie Kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sugeruje, że jest też świadomy tego, że taki program to nie pasjans na Windowsie. Poza tym zachował się prawidłowo - gdy po zapisaniu zmian do konfiguracji wywołało mu błąd wrócił do fabrycznych ustawień. Niektórzy chcą mu pomóc wskazując co powinien jeszcze zrobić, ale niestety jak widzę niektórzy takiej chęci nie mają, mimo wiedzy i doświadczenia w temacie. Szkoda ale mamy wolny kraj i to jestem w stanie zrozumieć. Nie jestem tylko w stanie zrozumieć pozbawionego merytorycznego wyjaśnienia straszenia i tego za co Kolega chce "dawać nauczki" - za to że ktoś chciał coś zrobić sam i poprosił o pomoc na Forum, zamiast od razu jechać do Kolegi, czy za coś innego?
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2015, 08:04   #59
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ostrzegano? ...
Wdamy się w dyskusje semantyczne znaczenia słowa "ostrzegano..." w stosunku do "ostrzegałem..."?
Rozumiem, że do Kolegi nikt nie wydzwania o różnych porach z prośbami "możesz mi pomóc, bo próbowałem coś sobie poustawiać i teraz samochód: "umarł", "świecą się kontrolki takie albo inne...", itp. itd.". Bo ja takich telefonów mam całkiem sporo i potem trzeba się łączyć TeamViewerem i ratować...

Sugeruję podać swój numer telefonu i ogłosić, że jest się ekspertem od FoCCCusa - długo nie trzeba będzie czekać... To nie "straszenie", tylko prosta konstatacja, że za całkiem ryzykowne działania wzięło się liczne grono "pasjonatów Windows"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2015, 10:07   #60
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Plug & Play - dodawanie elementów wyposażenia

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i jak tam Kolego udało Ci się prawidłowo aktywować te dodatkowe opcje? Problemy z połączeniem są związane najprawdopodobniej z jakością kabla- na stronie programu można przeczytać taką uwagę, że o ile większość kabli elm327 działa z prędkością 38400 b/s to taka prędkość jest wystarczająca do odczytu konfiguracji i wykasowania błędów ale do wprowadzenia zmian potrzeba 500 kb/s. Mój elm327 tez nie zwsze od razu się prawidłowo połączy z programem - czasami jest tak, że niby nawiąże połączenie ale danych nie odczyta.. Jak miałem sytuację, że w ogóle nie chciał ruszyć to podpiąłem go pod inny port USB podziałało.
Odpuściłem sobie bez tych opcji w aucie ten można źyć.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , focus , mk3 , oświetlenie , wyposażenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.