Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2018, 20:52   #1
miszka01
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-07-2014
Model: RANGER
Silnik: 3,2
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Silne wibracje przy 120 km/h

Witam
Ranger Wildtrack 3,2 Auto. przebieg ok 120000 km. Auto silnie wibruje przy prędkości 115-125 km/h. Koła przeważane, zakładane koła od nowego rangera, sprawdzone tarcze. ASO dało wał do sprawdzenia na wyważarkę i sprawdzenie luzów, niby wszystko jest OK a dalej wibruje. Może ktoś miał taki przypadek. Czy na części do naszych aut trzeba czekać pół roku?. - masakra. Brak części w XXI wieku to paranoja. Sprzedają auta do których nie posiadają części i mają głęboko w poważaniu użytkowników. Do fordów z USa części są dostępne w ciągu 4 dni roboczych.

miszka01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2018, 21:28   #2
siepiet
ford::advanced
 
Avatar siepiet
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 07-06-2006
Model: Ranger T6 Wildtrak
Silnik: 3.2
Rocznik: 2014
Postów: 206
Domyślnie Odp: Silne wibracje przy 120 km/h

Tyle tych Fordow sprzedaja ze maja problem z czesciami zamiennymi. Fabryka w RPA robi ich okolo 400 dziennie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
siepiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2018, 21:33   #3
marving
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Mazowsze
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 3.2 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silne wibracje przy 120 km/h

Mam taki sam problem przy ok 60, 90 i 110km/h. Trzy razy to reklamowałem i za każdym razem mechanik nie widzi problemu.

U mnie jest duży skok jałowy wału (luz lewo-prawo na postoju, pozycja skrzyni Neutral) i coś turkocze w tylnym moście. Serwis: "nic nie słyszymy".
Ostatnio olej kapał na głowę podczas wizyty pod autem :"nie ma wycieku" itd.


Ogólnie z prawidłowym serwisowaniem tych pojazdów jest masakra. Co ASO to słyszy się w kuluarach że najlepsi mechanicy poszli na swoje bo za mało im płacą.

Ostatnio edytowane przez marving ; 13-02-2018 o 21:34 Powód: doprecyzowanie
marving jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2018, 11:40   #4
erp.
ford::beginner
 
Avatar erp.
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: okolice Wawy
Model: RANGER
Silnik: 2,5 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Silne wibracje przy 120 km/h

Witam, mam podobny problem z wibracjami w Fordzie Ranger 2008rok 2,5tdci skrzynia manual. Wibracje występują przy dynamicznym ruszaniu na 1 i po zmianie na 2 bieg w zakresie obrotów około 2000, na pozostałych biegach auto nie wpada w wibracje. Awaria wystąpiła po regeneracji wału napędowego. Weryfikacji poddano ponownie wał napędowy ( nieprawidłowości serwis nie stwierdził ) z mechanikiem sprawdzałem poduszki mocujące silnik ( wszystkie ok ). Podejrzenie padło na sprzęgło po demontażu stwierdzono uszkodzenia tarczy oraz łożyska ( tarcza była już zużyta, łożysko nie szumiało tylko zgrzytało ) wymieniono cały zestaw z kołem dwu masowym firmy LUK. Po wymianie sprzęgła usterka nadal występuje - mechanik się poddał powiedział że jak się całkowicie ze..sra to będziemy naprawiać. Jeżdżę tak już dość długo wibracje przy delikatnym ruszaniu nie zawsze występują i z biegiem czasu nie narastają.
erp. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 23:39   #5
adra
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 03-12-2010
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: RANGER
Silnik: 3,2
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: Silne wibracje przy 120 km/h

Wymiana krzyżaka była? Ja wymieniłem i po sprawie.
adra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.