Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2022, 17:30   #11
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

Cytat:
Napisał Aleks_kr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... o udanych probach ulepszenia dźwięku w systemach Sony 12 głośników SYNC 2 metodą wymiany głośników, wzmacniacza lub przez dołożenie jakiś dodatków...
Sync2 i Sync3 w takim samym stopniu nie mają większego wpływu na możliwość wymian części systemu audio. Wszystko co opisano w tym wątku odnośnie głośników czy wymian/dokładania wzmacniaczy dotyczy dokładnie w takim samym stopniu Sync2 jak i Sync3.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2022, 12:10   #12
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Sync3 można jedynie poprawić dźwięk MP3 i innych formatów muzycznych z USB/bluetooth. Wymienia się w tym celu kostkę wzmacniacza operacyjnego w torze audio generowanego przez Sync3 - co opisane jest w wątku kolegi Damiana @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Żadna aktualizacja softu Sync3 na to nie ma wpływu.
Sprawdziłem swój stary zdemontowany apim z sync3 i mam faktycznie ten słabiutki scalak audio...
Czyli montowane były nagminnie...
Nie mam modułu apim z sync2, ale wydaje mi się, że ten układ i tam może psuć audio.
Może ktoś jest w stanie sprawdzić co jest wlutowane w płytkę?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20221101_125626.jpg (96.1 KB, 46 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 01-11-2022 o 20:16
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2022, 20:14   #13
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

Panowie, przepraszam, że post pod postem, ale zaintrygowała mnie wymiana tego wzmacniacza na opa1664, a nie chciałbym mieszać tego co poniżej z wcześniejszymi spostrzeżeniami. w necie znalazłem info od ruskich hakerów o wymianie wzmacniacza mocy, ale innej kości.
Poniżej wątki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wszyscy piszą o poprawie dźwięku, ale ruscy wymieniali inną kość MC33204 na opa1664, która jest także w innej obudowie, w stosunku do opisu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ktoś może potwierdzić jak to należy wykonać od a do z?

Jeszcze raz rozebrałem ten swój stary apim i po drugiej stronie płytki jest faktycznie ten układ który podmieniali ruscy...

Ps. może warto otworzyć nowy wątek o sync3 i OPA1664, albo przerzucić info o OPA1664 do wątku o sync3?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20221101_205841.jpg (91.0 KB, 36 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 01-11-2022 o 20:59
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 11:49   #14
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ruscy wymieniali inną kość MC33204 na opa1664, która jest także w innej obudowie, w stosunku do opisu
Jest wiele wersji APIM:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
być może niektóre są rozwiązane na innych obudowach wzmacniaczy operacyjnych.
...nieco komplikuje to sprawę, bo nie można zamawiać części w ciemno.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 12:21   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest wiele wersji APIM:
...
To są dwa różne miejsca, dwa różne zastosowania wzmacniacza operacyjnego.
Ten podany powyżej przez Kolegę @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zdaniem Damiana @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ma mniejszy wpływ na jakość dźwięku... Podaję na "odpowiedzialność" Damiana za jego dzisiejszym postem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

BTW - pod tym względem generalnie są jedynie dwa rodzaje APIM - preMY18.5 oraz MY18.5. Tylko dwa "pomysły Forda" na konstrukcję toru audio generowanego przez APIM.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 02-11-2022 o 12:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 14:33   #16
kompiler
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Tychy
Model: Focus III
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: ST Line Magnetic Gray

tedi_k wspomniał mnie w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] temacie dotyczącym wzmacniaczy operacyjnych,
więc teraz tutaj uporządkuję informacje jakie opisywałem już jakiś dłuższy czas temu.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zacznę od tego, że ja rozróżniam trzy rodzaje APIM, MY16, MY17, MY18. Temat wymiany
wzmacniacza operacyjnego zaczął się od wersji MY17, nie interesowaliśmy się z Adrianem
poprzednią generacją. Zaczynamy od MY17, tam domyślnie pracuje układ LMV324,
jakoś przetwarza dźwięk, ale równie dobrze jest stosowany w obróbce sygnałów czujników
sprzętu gospodarstwa domowego jak pralki, klimatyzatory itd. Wymiana tego układu
przyniosła bardzo duże korzyści odsłuchowe, tak jak opisywałem w tamtym czasie.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Następną wersją był MY18, w nim fabrycznie pracuje układ TL974Q. Po jego wymianie wrażenia
słuchowe były podobne do tych z MY17, czyli odczuwalna różnica w szczegółach dźwiękowych.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnią tego rodzaju próbą była wymiana czterech wzmacniaczy w DSP na sprawdzone OPA1664.
W DSP jaki mieliśmy z Adrianem do zabaw, były zamontowane układy NJM2747. Miałem cichą nadzieję,
że po ich wymianie, dźwięk będzie jeszcze lepszy niż miałem do tej pory. Myliłem się, dźwięk nie był lepszy,
ale tutaj winę ponosi ACM i moje preferencje muzyczne. Poniżej fotki z przekładki czterech wzmacniaczy.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o DSP, będzie on grał tak jak pozwala mu ACM, a ACM jak wiemy sam w sobie barwi dźwięk.
To nie jest tak, że ACM przechodzi w super tryb surowego dźwięku, doświadczenia wykazały, że ACM
pracuje normalnie jak zawsze, ale z obniżoną mocą wzmacniaczy końcowych mocy. DSP otrzymuje
na wejściu sygnał głośnikowy o niskim poziomie. W moim przypadku APIM miał już OPA1664,
kolejne cztery nie przyniosły rezultatu, nie poprawiły też dźwięku dostarczonego z układu SAF w ACM.
Trzeba pamiętać, że wymiana wzmacniacza operacyjnego w APIM ma odniesienie tylko do dźwięku
tworzonego wewnątrz APIM, czyli USB i BT, nie ma kompletnie wpływu na dźwięk radia FM od ACM.
Ja z wymiany wzmacniacza w APIM jestem zadowolony, dobrej jakości pliki FLAC grają bardziej bogato,
nie mam w ogóle wyszukanego słuchu jeśli chodzi o muzykę, a dostrzegam różnicę z łatwością.
W przypadku focusa powiela się stwierdzenie, że z DSP tylne głośniki grają głośniej, zgadza się,
ale to nie zasługa DSP tylko ACM od kugi bo to ten ACM gra głośniej na tyle, nie sam DSP.
Na koniec krótko o samym dźwięku, mnie żadne z możliwych do ustawienia trybów w DSP nie podobały się
lub były podobne do tego co mam bez DSP, jednak jak napisałem w poprzednim wpisie, mam swoje własne
upodobania akustyczne i trzeba pamiętać, że każdy podchodzi do tego zupełnie indywidualnie.
kompiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 15:15   #17
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ktoś może potwierdzić jak to należy wykonać od a do z?
jak od A do Z, to warto wczytać się w ten wpis bo opisuje dość kompleksowo i nie tylko w APIM: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To są dwa różne miejsca, dwa różne zastosowania wzmacniacza operacyjnego
aby było precyzyjnie, w samym APIM są dwa wzmacniacze operacyjne po dwóch stronach płyty, a kol. @kompiler pisał o wymianie wzmacniacza w APIM vs wymianie w DSP

Bump:
Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może warto otworzyć nowy wątek o sync3 i OPA1664, albo przerzucić info o OPA1664 do wątku o sync3?
oddzielny, bo jak wrzucisz do wielkiego wątku to przepadnie
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 16:28   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - serdeczna prośba do któregokolwiek z Kolegów: przepnijcie proszę dzisiejsze posty począwszy od tego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z prywatnego wątku Kolegi Damiana tutaj, bo pożytek z nich będzie "o niebo większy"... Bardzo doceniam wysiłki Damiana w budowaniu Jego wątku, ale jak już powyżej zauważył Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - mało kto - jak ma jakiś poważny problem - to szuka po wątkach prywatnych. Raczej szuka "tam, gdzie powinna znaleźć się odpowiedź"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 20:01   #19
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

Dokładnie tak jest, pisałem o tym jak rozebrałem swój apim - 2 kości po obu stronach pcb.
Generalnie wypadałoby wymienić obie kości na opa1664 jak sądzę.
Głębsze grzebanie i wymiany kondensatorów jak pisali ruscy mają zauważalne znaczenie tylko przy dodatkowym osprzęcie tzn.koncowkach.

Dodatkowo ruscy twierdzą, że jest duża poprawa mp3/FLAC/bt, ale też trochę lepiej na FM (ciekawe jak z dab)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 02-11-2022 o 20:14
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 21:08   #20
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Dlaczego dźwięk Sony jest gorszy od MK1? Czy można z tym coś zrobić?

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo ruscy twierdzą, że jest duża poprawa mp3/FLAC/bt, ale też trochę lepiej na FM (ciekawe jak z dab)
Jeśli są jakieś zmiany w dźwięku FM to na pewno nie z powodu modyfikacji w sync3 bo sync3 nie uczestniczy w radiu (chyba że internetowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.