Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2023, 14:25   #1
albert_szpenio
ford::beginner
 
Imię: albert
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Tomaszów Maz
Model: BYŁ: Galaxy mk3 JEST S-Max Vignale
Silnik: BYŁ: 2.0 TDCI JEST: 2.0 EcoBlue 190 kM
Rocznik: 2009 - 2019
Postów: 13
Domyślnie Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Dzień dobry.
Przez ostatnich 8 lat śmigałem Galaxym mk3. Jednak miał już sporo przelotu, wiec wybór padł na S-maxa 2.0 ecoblue z automatem A8 w wersji Vignale 190 kM FWD.
O ile tematów na temat silnika można kilka odszukać to o skrzyni A8 jest stosunkowo niewiele. Przeważa powershift 😀

Ale do brzegu. Co sądzicie o wymianie oleju w tej skrzyni (wedlug producenta nie jest przewidziana wymiana, ale autodata ma przewidziane procedury serwisowe)
Wiem, że kilka osób z forum olej wymieniało.
Czy ktoś może podzielić się informacją jaki konkretnie olej lali? Na forum Edge znalazlem info że chlopaki lali olej MERCON ULV. I zastanawiam sie czy taki sam olej lać do skrzyni w s-maxie? Czy może jednak przewidziane jest coś innego?

Pomoże ktoś z was?
Pozdrawiam i miłego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

albert_szpenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 15:22   #2
DeDalus4
ford::average
 
Imię: Szczepan
Zarejestrowany: 18-09-2022
Skąd: Rzeszów
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Jaki olej nie wiem, ale mi mój spec od forda zalecił wymienić statycznie po 60k km. I pewnie go posłucham.
DeDalus4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2023, 22:28   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Cytat:
Napisał albert_szpenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co sądzicie o wymianie oleju w tej skrzyni (wedlug producenta nie jest przewidziana wymiana, ale autodata ma przewidziane procedury serwisowe)
Na pewno warto wymienić. A co do reszty to niestety nie wiem.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 09:02   #4
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Cytat:
Napisał albert_szpenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(wedlug producenta nie jest przewidziana wymiana, ale autodata ma przewidziane procedury serwisowe)
Dla Edga z tą skrzynią instrukcja (amerykańska) podaje warunki i interwały wymiany oleju w skrzyni:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Olej do 8F40:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 11:35   #5
albert_szpenio
ford::beginner
 
Imię: albert
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Tomaszów Maz
Model: BYŁ: Galaxy mk3 JEST S-Max Vignale
Silnik: BYŁ: 2.0 TDCI JEST: 2.0 EcoBlue 190 kM
Rocznik: 2009 - 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Olej do 8F40:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzieki za konkretne info. A jeszcze jedno pytanie bo mam dwie informacje. Niektorzy mowią że wymiana to 4 litry. A autodata podaje az 8litrow. Ktora wartość sc jest bardziej wiarygodna?
albert_szpenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2023, 23:27   #6
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Cytat:
Napisał albert_szpenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niektorzy mowią że wymiana to 4 litry. A autodata podaje az 8litrow.
8 litrów to pewnie całość na suchą skrzynię a pewnie podczas zwykłej wymiany schodzi 4 litry
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 08:35   #7
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Cytat:
Napisał albert_szpenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niektorzy mowią że wymiana to 4 litry. A autodata podaje az 8litrow. Ktora wartość sc jest bardziej wiarygodna?
Do skrzyni wchodzi 11 litrów oleju:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przy wymianie skrzynię "przelewa się" olejem aż olej wypłucze cały syf => na króćcu powrotnym będzie on klarowny.

Celowałbym w 12-16 litrów
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2023, 15:07   #8
albert_szpenio
ford::beginner
 
Imię: albert
Zarejestrowany: 03-08-2015
Skąd: Tomaszów Maz
Model: BYŁ: Galaxy mk3 JEST S-Max Vignale
Silnik: BYŁ: 2.0 TDCI JEST: 2.0 EcoBlue 190 kM
Rocznik: 2009 - 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Super. Bardzo dziekuje !
albert_szpenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2023, 14:59   #9
mkadlubek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2013
Model: S-Max Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 34
Domyślnie Olej w skrzyni biegów 2.0 EcoBlue A8. Wymieniać czy nie?

W ASO powiedzieli, że w skrzyni A8 oleju się nie wymienia. Auto 96 tys km, przedłużona gwarancja, olej w skrzyni od nowości. Na stwierdzenie, że czasami przy rozgrzanym silniku skrzynia potrafi szarpnąć przy małej prędkości podczas ponownego przyspieszenia (redukcja na niższy bieg), odpowiedzieli, że mogą zrobić statyczną wymianę oleju za 1000zł. I wtedy będzie można przetestować, czy jest poprawa czy nie.

Dziwi mnie to, bo auto jest na gwarancji, a oleju nie rekomendują wymieniać. Więc szukając przyczyny szarpnięcia, dlaczego mam płacić za wymianę oleju "aby zdiagnozować"?

Czy ktoś wymieniał olej w A8? A jeśli tak, to co ile km najlepiej to robić? Tak, wiem, że w PowerShifcie zalecane było co 60 tys km. Ale tu producent nic nie mówi na ten temat.
mkadlubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2023, 07:14   #10
DeDalus4
ford::average
 
Imię: Szczepan
Zarejestrowany: 18-09-2022
Skąd: Rzeszów
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: Olej w skrzyni A8 warto czy nie? Serwis pozakupowy

Ja wymieniałem. Tydzień temu przy 60tys. km. Zalałem Fordowski B-ULV. Jest w Bańkach po 5 l. Mechanik spuścił olej, zmierzył jego objętość (4,5 l) i tyle samo wlał. Przejechałem się autem 50 km i powtórzyliśmy operację. Uprzedzając pytanie - te 4,5 l to okolo połowy objętosci oleju w skrzyni i konwerterze. Wymieniając 4,5 l mamy połowę nowego oleju w skrzyni. Po 2 wymianach już 3/4. Olej orginalny był czarny przy spuszczaniu. Olej pół na pół już pod światło miał czerwoną barwę. Więc po kolejnej dolewce myślę ze byłby już praktycznie czerwony. W necie są filmiki z 3 wymian - można zweryfikować
DeDalus4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.