Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2023, 08:31   #31
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro ten stary Cmaxowy ACM gra na postoju, to sam oceń czy jest lepsza jakość dźwięku.
na postoju? tzn?

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ACM z Kugi trzeba przygotować hardwarowo i softowo, żeby pokazał co potrafi w FF3.
ściśle tajne/poufne...

lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 10:07   #32
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,997
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Ja nic nie ogrywałem, tylko konfiguracja ucdsem modułu i tyle, bo miał ustawiane wyjście niskonapięciowe plus eq i różnica była słyszalna
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 11:22   #33
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ściśle tajne/poufne...
wielokrotnie był kolega zachęcany do samokształcenia i publikowania wyników swoich prac

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konfiguracja ucdsem modułu i tyle
albo AŻ tyle
z resztą, uważa kolega że taka czynność nie mieści się w sformułowaniu
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przygotować hardwarowo i softowo
?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 12:47   #34
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może jakąś kość w acm można wymienić, żeby poprawić audio?
Miałem wymienić kondensatory w ACM wg tego opisu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kupiłem potrzebne części ale okazało się, że mój ACM (z DAB) jest inaczej zbudowany.
Mogę je odsprzedać chętnemu do poprawy brzmienia, jeśli ma ACM dokładnie taki, jak w linku.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 14:11   #35
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

natknąłem się takie historyczne info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
chyba mój przypadek.

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla potomnych napiszę, że u mnie w B-maxie ACM z końcówką -XF z roku 2011 nie działał poprawnie z Sync 1.1. Brakowało foni AUX BT i USB. Poprawnie działa w C-maxie z 2011 z BT/VC. Doszło DAB, Natomiast jakość dźwięku jest taka sama jak z fabrycznym Sony.

Poprawnie z Sync działa ACM z 2014 z końcówką -XN i tutaj jakość dźwięku jest sporo lepsza niż z oryginał "Sony".

Także nie każdy zadziała z Sync. Pewnie wynika to z różnic w wiązkach.
Najbezpieczniej jest kupić takie od końca 2012 roku, kiedy już był Sync lub z tego samego rocznika co auto.
czyli jest szansa, że AM5T-18C815-XN jest rozwiązaniem problemu?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 10-10-2023 o 14:22
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 16:08   #36
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ACM z Kugi trzeba przygotować hardwarowo i softowo, żeby pokazał co potrafi w FF3.
Większej bzdury nie słyszałem od dawna.
Przeniesienie uszu do FF MK3 , to dla średnio zgrabnego człowieka - 15 minut pracy. Tzw.hardware Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Soft zawsze gada z ustawieniami FF MK3 . Nie wiem po co kolega straszy innych użytkowników
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 16:16   #37
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Kolege @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to az szkoda komentować.
Nie ten poziom wiedzy u kolegi żeby zaczynać dyskusję.

Życzę wiecej takich bezproblemowych przekładek, tylko potem beda reklamacje jak sie kolega w koncu dowie jakie bzdury wypisuje.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 16:18   #38
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większej bzdury nie słyszałem od dawna.
Przeniesienie uszu do FF MK3 , to dla średnio zgrabnego człowieka - 15 minut pracy. Tzw.hardware Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Soft zawsze gada z ustawieniami FF MK3 . Nie wiem po co kolega straszy innych użytkowników
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i to jest konkret, ale tak jest faktycznie, czy tak jak pisze pustymi tekstami @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie do końca?

no i jeszcze pytanie o
Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
natknąłem się takie historyczne info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
chyba mój przypadek.
czyli jest szansa, że AM5T-18C815-XN jest rozwiązaniem problemu?
AM5T-18C815-XN zagra podobnie jak acm z kugi NX albo focusowe NX?

i jeszcze tak z czystej ciekwości, jesli kupię i zamontuję ten acm AM5T-18C815-XN (wciąż czekam aż ktoś potwierdzi kompatybilność z focus mk3fl) oraz wymienię antenę ze stopką np na taką: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to uzyskam dodatkowo DAB?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 10-10-2023 o 17:18
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 18:01   #39
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Stopka AM5T-18828-CE na bank odbiera DAB. Jeżeli ten ACM ma DAB , to zmieniasz stopkę i kodujesz w w CCC . Oczywiście jeśli posiadasz Sync2/3 zmieniasz jeszcze APIM kodowanie do DAB. Wszystko.
Co do komentarzy kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Proponuję mniej nabzdyczenia a więcej merytoryki.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2023, 18:46   #40
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie Odp: Słaby jakość dźwięku

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do komentarzy kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Proponuję mniej nabzdyczenia a więcej merytoryki.
święte słowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stopka AM5T-18828-CE na bank odbiera DAB. Jeżeli ten ACM ma DAB , to zmieniasz stopkę i kodujesz w w CCC . Oczywiście jeśli posiadasz Sync2/3 zmieniasz jeszcze APIM kodowanie do DAB. Wszystko.
mam sync 1.1 i używałem forscana, ale to chyba niczego nie ogranicza, muszę jeszcze coś w apim kodować?

AM5T-18C815-XN można wpiąć bezpośrednio zamiast F1BT-18C815-GK bez żadnej kabelkologii?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 10-10-2023 o 18:53
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.