Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2011, 13:36   #1
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania

Witam!
Od pewnego czasu zauważyłem bardzo wkurzającą przypadłość mojego focusa, otóż podczas przyspieszania, gdy silnik przekracza 2500rpm lub 3000rpm, różnie to bywa, odczuwam szarpnięcie, tak jak by na ułamek sekundy auto przestało przyspieszać i po chwili znowu wracało do niego życie. Podobnie jest przy agresywniejszej zmianie biegów, po wrzuceniu na wyższy bieg jak by się silnik przez chwilę zastanawiał co tak na prawdę ma robić.

Nie jeżdżę jak emeryt, ale też nie katuję silnika, nie jeżdżę poniżej 1750rpm i raczej normalnie nie kręcę go powyżej 3000rpm [wyjątek to wyprzedzanie i temu podobne] zwykle w trasie staram się trzymać obroty w okolicach 2000-2250rpm.
Trasy robi różne, ale samochód właściwie nie stygnie, dziennie w sumie przejeżdżam średnio 50-70km w odcinkach po 15-25km.

Trochę mnie to denerwuje i obawiam się kolejnych kosztów [a tych mam już po dziurki] i może któryś z kolegów ma jakąś praktykę z podobnymi przypadkami i mógł by mi podsunąć jakieś pomysły co z tym fantem robić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki. Pozdr.

Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 15:16   #2
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

moze jakies bledy...?
moze procedura przepalania dpf...
Zacznij od bledow silnika.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 15:19   #3
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

może warto sprawdzić filtr paliwa.
__________________
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 16:05   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

U mnie w lato tak się zaczeło z filtrem paliwa
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 17:10   #5
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze jakies bledy...?
moze procedura przepalania dpf...
Zacznij od bledow silnika.
błędów nie ma, dpf-a też brak, gdyby coś się pokazało to napiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w lato tak się zaczeło z filtrem paliwa
O kurde, prawda, już ze 40tys w samochodzie siedzi, nie pomyślałem nawet chwilę o nim, jutro wymienię, pojeżdżę i się odezwę jak tam się sprawy mają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki na razie za zwrócenie mi uwagi, że znowu o podstawach zapomniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdr.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 20:48   #6
maciej_m
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 18-05-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Turnier
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 116
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

początek końca egr.
maciej_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 23:35   #7
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Cytat:
Napisał maciej_m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
początek końca egr.
Też o tym myślałem, ale zacznę na razie od wymiany filtra, wolał bym się w jakieś większe koszta na razie nie ładować więc zaczniemy w miarę delikatnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak filtr nie pomoże to cóż, nie pozostanie mi nic poza wymianą tego ustrojstwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 05:52   #8
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Też myślałem o zaworze ale problem okazał się banalny w swoim rozwiązaniu-i pamiętajcie filtr w dieslu zmieniamy co 20 tysi i przed każdą zimą.60 tysięcy o których mówi ford jest nierealne, przy tym co w naszym pięknym kraju możemy trafić w zbiornikach na stacjach paliwowych.Wystarczy że gdzieś trafimy duże ilości zalegającego letniego paliwa,a wystąpi już mrozek,wtedy przybrudzony filtr w którym wytrąci się parafina i kaplica.Tak było u mnie lato podobne objawy jak zrobiło się zimno to gasł przy 60/h,po wyjęciu filtra nie mogłem za żadne skarby przez niego dmuchnąć taki był zabity.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 07:26   #9
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Jednak na zawor egr ten objaw nie wyglada do konca.. wiec jesli filtr nie pomoze to nie spieszylbym sie z zakupem nowego-bez potwierdzenia ze to egr. !!! EGR mysle ze przy takich objawach zrobilby bledy jesli to bylaby jego wina.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 17-06-2011 o 18:28
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 10:23   #10
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Szarpanie, chwilowa utrata mocy podczas przyspieszania [2.0 TDCi]

Pomijam to wszystko co jest poniżej.

1. Może EGR - wyczyścić lub zaślepić i sprawdzić poprawę. W 2.0 zaślepienie to betka.

2. Kumpel miał podobnie w 2.0 i dodatkowo auto falowało czasem na wolnych obrotach. Serwis rozłożył ręcę i zrobili to co robią najlepiej :-) - wgrali nowy soft. Pomogło! Nic nie przerywa, tylko ma wrażenie ubytku mocy... Coś za coś :-)

3. Ciągnie na autostradzie przy dużej prędkości? To paliwo i filtr paliwa odpadają.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.