Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2009, 11:11   #11
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał blur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrób próbę przelewową, podepnij kompa i będziesz widział.
Jak ma zrobić skoro auto nie odpala a komp nie wykazuje błędów?

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 11:16   #12
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

a mi się przypomniało
jest w Zielonej Górze chłopak (były ASOwiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )który fordy ma w małym palcu...
jak ktoś namiary chce to zapraszam na PW.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 11:20   #13
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ma zrobić skoro auto nie odpala a komp nie wykazuje błędów?
Wyciąga się wtryski i robi próbę przelew. poza silnikiem. patrz co napisałem odnośnie maszyny do testowania wtrysków, w tym przypadku Delphi.
Ale najpierw (!) sprawdź inne warianty, bo to raczej nie wygląda na wtryski itp. Znajdź najpierw w okolicy dobrego elektryka-mechanika samochodowego i niech przyjedzie tam gdzie twoje Mondzio stoi i niech sprawdzi wszystko co zwiazane z zapłonem: aku, rozrusznik (szczeg. wykładziny), bendinx, wirnik itd.
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 11:24   #14
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

i nie holuj automata...
bo dopiero będziesz miał koszty
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 11:50   #15
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Autko holowałem jakieś 2Km i wiem że nie powinno się holować automatu ale było blisko. teraz się zastanawiam jak przyjdzie mi je odebrać z ASO (25km) to czy nie lepiej właśnie jakąś lawetę wynająć ale to jeszcze zobaczymy. A teraz to przeczytałem wasze porady i właśnie zaraz pojadę zobaczyć ten czujnik położenia wału (jak go znajdę oczywiście). a akumulator jest dobry bo kręci z mocą. mechanik mówił że pompa nie daje takiego ciśnienia jak powinna a czasem wcale nie podaje. to nawet tych wtrysków na przelew nie mam jak sprawdzić na samym rozruszniku co nie. A ta sprężynka to się powinna zaświecić tak jak inne w pozycji zapłonu i za chwile zgasnąć czy tylko w przypadku awarii bo ja jej u siebie jeszcze nie widziałem.Ps jadę do ASO teraz kończę
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 11:53   #16
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

SPRĘŻYNA = kontrolka świec żarowych (spiralka)
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 12:10   #17
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Cytat:
Napisał Szturmik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autko holowałem jakieś 2Km i wiem że nie powinno się holować automatu ale było blisko. teraz się zastanawiam jak przyjdzie mi je odebrać z ASO (25km) to czy nie lepiej właśnie jakąś lawetę wynająć ale to jeszcze zobaczymy. A teraz to przeczytałem wasze porady i właśnie zaraz pojadę zobaczyć ten czujnik położenia wału (jak go znajdę oczywiście). a akumulator jest dobry bo kręci z mocą. mechanik mówił że pompa nie daje takiego ciśnienia jak powinna a czasem wcale nie podaje. to nawet tych wtrysków na przelew nie mam jak sprawdzić na samym rozruszniku co nie. A ta sprężynka to się powinna zaświecić tak jak inne w pozycji zapłonu i za chwile zgasnąć czy tylko w przypadku awarii bo ja jej u siebie jeszcze nie widziałem.Ps jadę do ASO teraz kończę
Tak, sprężynka powinna zapalić się w pozycji zapłonu i po zgaśnięciu jej powinno się dopiero zapalać silnik. Ale jeżeli po próbie odpalenia lub po odpaleniu silnika sprężynka ta zacznie migać lub (co rzadsze) świecić to jest to znak że być może (!) coś jest z wtryskami lub pompą CR. Dodatkowo przypomniało mi się że nawet jak padną wtryski auto powinno (może nie od razu) zapalić, co prawda w trybie awaryjny ale jednak - ja miałem dwa wtryski padnięte i mi mimo to odpalał i jeździł.
Wracając do tematu czujnika położenia wałka rozrządu to mi zapalił po wyciągnięciu i ponownym wsadzeniu wtyczki zasilania (3-pinowa), ale mimo to zaraz wymieniłem ten czujnik! Objawy "błedowo-kontrolkowe" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w przypadku wadliwego czujnika poł wał. roz. są następujące:
1. Czasami wyświetla błąd, a czasami (mój przypadek) zadnego błedu nie ma
2. po próbie odpalenia silnika wspomniana wyżej sprężynka miga (rzadziej świeci), a po cofnięciu kluczyka ponownym przekreceniu do pozycji zapłonu świeci chwile (normalny objaw) a potem gaśnie (nie miga!), czyli tak jakby nic się nie stało.

Zleć w ASO (zeby już nie "ciągać auta tam i z powrotem) żyby sprawdzili Tobie bendix rozrusznika itp., sprawdzenie powinno kosztować grosze
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 14:29   #18
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Unhappy Odp: Jechał i nagle zgasł

Wróciłem z serwisu i nic nie załatwiłem a mianowicie podpisałem że odbieram autko i poprosiłem żeby wypchnęli mi je z za bramy na parking przed salonem ale nie da rady bo tam nie może stać samochód bo kamery itd. poszedłem za ogrodzenie żeby zobaczyć gzie stoi i stało za halą, wszedłem przez lukę w bramie i poszedłem do niego ale nawet nie zdążyłem wejść do autka a już był przy mnie serwisant,udałem tylko ze zabieram coś z schowka i mnie wyprowadził z stamtąd. pojeździłem po mieście za jakimś elektromechanikiem i znalazłem. nie mają na razie miejsc dopiero 2 października będą się mogli zająć moim przypadkiem ale w czwartek już im go podciągnę z rana. jeszcze w nich tylko nadzieja a potem jak się nie uda to tylko laweta i do garażu


Aha sprężynką nazywacie tą kontrolkę od świec żarowych to u mnie w jest porządku zapala się a po chwili gaśnie i autko można odpalać oczywiście do momentu jak się nie zepsuło

Ostatnio edytowane przez Szturmik ; 29-09-2009 o 14:32
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 15:27   #19
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Sprawdzanie twojego przypadku bym zaczął od układu paliwa pomiędzy zbiornikiem a pompą wtryskową, potem czujniki na pompie i na listwie wtryskowej. Czy przed zgaśnięciem silnika nie miałeś jakiejś sytuacji z uderzeniem podłogą o jakiś krawężnik, próg zwalniający albo jakieś kamienie na drodze? Mógł się zagiąć przewód paliwowy (zawężenie przekroju i mniejsza ilość paliwa dochodzi do pompy wtryskowej). Najprościej sprawdzić czy jest przepływ paliwa odłączając przewody na filtrze paliwa i dmuchać sprężone powietrze w przewód powrotny do zbiornika, wtedy przewodem zasilającym powinno lecieć paliwo do filtra (w tym wypadku pod przewód prowadzący paliwo do silnika podstaw jakieś naczynie żeby widzieć czy ON leci swobodnie). Czujnik na pompie wtryskowej odpowiada za ciśnienie w układzie CR i steruje otwieraniem zaworu obniżającego ciśnienie w pompie ale w serwisie na komputerze powinna wyskoczyć informacja o tym (tak mi się wydaje).

Generalnie jeśli silnik zgasł nagle, bez wcześniejszych objawów, to wydaje mi się mało prawdopodobne żeby poszła pompa i wtryski. Stawiałbym na elektronikę albo zapchany układ paliwowy. Może przepalił się któryś przekaźnik/bezpiecznik w układzie zasilania silnika? A trochę tego jest.

Serwis zawsze cię wpuści na wymianę pompy i wtryskiwaczy. Nie zdziwiłbym się gdyby po takim zabiegu nie mogli nadal odpalić twojego auta (chyba że przyczyną byłby czujnik na pompie wtryskowej to wtedy by przypadkowo trafili ale drogo by wyszło)

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 29-09-2009 o 15:37
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2009, 16:41   #20
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Może trochę fantazjuję, ale czy to na przykład nie może równie dobrze być immobiliser lub coś w tym stylu?
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.