Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2011, 19:20   #211
totka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: lubuskie
Model: TRANSIT
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1993
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Zamieszczam zdjęcie wyjścia zasilania na świecę płomieniową,
u mnie niema żadnej kulki, jeżeli zajrzeć do środka jest dziura na wylot
do góry idzie powrót paliwa jak na schemacie, ale niema żadnej kulki,
wie ktoś może czym ją zastąpić i z jakiego powinna być materiału?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zaw.JPG (73.4 KB, 92 wyświetleń)

totka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 19:57   #212
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

W tym pionowym "kominku" nie ma być kulki, zaworek powinien być w tej wystającej mosiężnej tulejce. Otworek jest ok.
Czy jest kulka dopychana sprężynką sprawdzisz zagiętym drutem jak od spinacza.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-03-2011 o 20:05
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 10:51   #213
Cossi86
ford::beginner
 
Avatar Cossi86
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: Ford Transit / Ford Galaxy
Silnik: 2.2 TdCi / 1.9 TDI
Rocznik: 2006 / 1996
Postów: 39
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Witam,

koledzy mam problem z odpaleniem swojego Transita.
Oczywiście 2,5 D z 1996 roku.

Jak jest zimniej to pali się kontrolka świecy płomieniowej i odpala bez problemu.
Natomiast przy -5 gdy świeca płomieniowa nie działa auto nie odpala.

Czytałem o wtyku kontrolnym, który trzeba zmostkować, jednak nie mogę go znaleźć. Jeśli macie jakieś dokładniejsze zdjęcia wtyczki będę bardzo wdzięczny za ich umieszczenie. Dodatkowo potrzebuję kolory przewodów dochodzących do wtyczki. Rozumiem że jest ona 2 pinowa ?

Sprawa dość pilna będę wdzięczny za informację.
Cossi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 13:09   #214
tommy504
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: Transit
Silnik: 2.5D_70KM 2.0TDDI_100KM
Rocznik: 1988_550Kkm 2004_386Kkm
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Panowie Fordowcy, minęło chwilę, dopiero teraz wrzucam co nieco.

@Cossi86, zmostkuj tą kostkę co wychodzi z regulatora swiecy. Tak 2 -pinowa jest. Ja mam to zrobione na żądanie w kabinie przy starcie, bo regulacja temperatury się zepsuła, załączało minimum -22-24st.C zaczynała świecić dopiero, chyba czujnik temp. poszedł. Teraz to załączam już świeczkę ręcznie jak spada poniżej 0st. , raz, że mi nie zależy za bardzo na jej żywotności, że się zepsuje, dwa - od razu praktycznie silnik pali (choć bez świeczki też pali tylko dłużej trzeba kręcić) jak dostanie trochę ciepłego i gęstego "dymku". 3 zimy już tak stosuję codziennie rano i świeczka żyje.

Ty masz troszke nowszy model, to może to wyglądać inaczej, ale popatrz.

U mnie jest to czarne pudełko na lewym błotniku (od strony kierowcy):

Wymuszone włączenie swiecy. Te 2 kable czerwone co idą do góry od wtyczki 2-pinowej - po prostu obrałem więcej izolacji i złożyłem na 2 i wsadziłem na ciasno i zaizolowałem:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Custom przycisk w szoferce (chyba ze syreny albo żuka, hehehe) - wciśnięty - łączy, puszczony - rozłącza:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wciśnięciu i przekręceniu kluczyka w pozycję 2, czekam ok 5-8 sekund, aż kontrolka zgaśnie, puszczam przycisk, zapalam silnik.

I przy okazji inne fotki systemu podawania na świecę (oryginalne):- w starszych modelach jak ten paliwo podawane jest ze zbiorniczka umieszczonego powyżej zaworka odcięci i samej świecy. Opadanie paliwa podczas rozruchu ze świecą i tak jest ograniczone opadaniem pływaka w "gaźniczku" - w przypadku fazy wstępnej - pierwszej.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tommy504 ; 23-12-2011 o 07:23
tommy504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 14:26   #215
tommy504
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: Transit
Silnik: 2.5D_70KM 2.0TDDI_100KM
Rocznik: 1988_550Kkm 2004_386Kkm
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Doprowadzenie paliwa do świecy z "gaźniczka" (dolny przewód). 2 górne to wlot z przelewu/pompy Lucas-CAV i wylot do zbiornika paliwa, tylni górny - przelew ("na ziemię"), albo odpowietrzenie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tommy504 ; 31-12-2011 o 12:12
tommy504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 16:42   #216
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Cytat:
Napisał Cossi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo potrzebuję kolory przewodów dochodzących do wtyczki.
Brązowy (czyli masa) i czarno-zielony.
Cytat:
Napisał tommy504 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest to czarne pudełko na lewym błotniku (od strony kierowcy)
Generalnie w kontynentalnych modelach jest na prawym nadkolu pod akumulatorem, na lewym jest w "anglikach". Może są odstępstwa, ale ja się nie spotkałem...
Cytat:
Napisał tommy504 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Doprowadzenie paliwa do swiecy z "gaźniczka"
Gaźniczek jest w starszych modelach, potem wprowadzono zasilanie świecy paliwem z przewodu powrotnego z pompy wtryskowej, który przechodzi przez przez uchwyt filtra i ma odejście w postaci pionowego kominka; w środku podstawki jest zaworek kulkowy dzięki któremu ciśnienie paliwa w układzie świecy ma ok. 0,5 bara.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 16:53   #217
tommy504
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: Transit
Silnik: 2.5D_70KM 2.0TDDI_100KM
Rocznik: 1988_550Kkm 2004_386Kkm
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Nie chcę się kłócić, mówię jak jest w moim modelu (1988 [1986-1992]). Generalnie wygląda na wersję anglika, ale montowaną na europę, kij wie. Jak chcecie to mogę wam podać numery VIN, to rozszyfrujecie.

Ostatnio edytowane przez tommy504 ; 22-12-2011 o 17:23
tommy504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 16:55   #218
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Cytat:
Napisał tommy504 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę się kłócić
??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 17:17   #219
tommy504
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2008
Model: Transit
Silnik: 2.5D_70KM 2.0TDDI_100KM
Rocznik: 1988_550Kkm 2004_386Kkm
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No bo nie o to chodzi, mówię jak jest.

Sam piszesz:
Cytat:
Generalnie w kontynentalnych modelach jest na prawym nadkolu pod akumulatorem, na lewym jest w "anglikach". Może są odstępstwa, ale ja się nie spotkałem...
A widzisz u mnie jest na lewym nadkolu(tzn. od strony kierowcy wg. PL) - naprzeciwko akumulatora. Wersja europejska. Wg. VIN montowany w Niemczech.

Ostatnio edytowane przez tommy504 ; 22-12-2011 o 17:24
tommy504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2011, 18:38   #220
matt93r
ford::beginner
 
Avatar matt93r
 
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Rzepin
Model: Transit
Silnik: 2,5
Rocznik: 1994
Postów: 22
Domyślnie Odp: 2,5D 95r. - świeca płomieniowa

Cześć koledzy czy może być taki układ Świecy płomieniowej
Posiadam osiołka z 1994r i tam jest świeca ale cała instalacja świecy
jest w opłakanym stanie czy takie coś może być tu na końcu podłączenia do akumulatora
jest bezpiecznik ale tam go nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
matt93r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.