Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2016, 19:08   #1
czarli7602
ford::average
 
Avatar czarli7602
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: STAROGARD GDANSKI
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 97
Domyślnie Nie działa obrotomierz

Witam pacjent to fiesta 2006 r. 1.3 benzyna.Zapalił się check engine i przestał działać obrotomierz.Podłączyłem pod komputer błąd czujnika wałka rozrządu,wymieniłem czujnik na nowy.Obrotomierz nie działa,check zapalił się.Rozrząd jest ok,wszystkie złącza elektryczne przeczyszczone ,w liczniku również.Przy odpalaniu obrotomierz działa przez sekundę.Jedyne co przychodzi mi do głowy to wymiana czujnika położenia wału.Wiem że jest kilka podobnych tematów ,ale nikt nie opisał przyczyny.

czarli7602 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2016, 10:31   #2
oskaro122
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-09-2015
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Niedziała obrotomierz

Witam. Miałem podobny problem, nie działał obrotomierz, ale tylko gdy był silnik zimny, i była duża wilgotność, komputer wskazał na czujnik położenia wału korbowego, to zostalo wymienione i obrotomierz wrócił do normalnej pracy! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polecam to również sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oskaro122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2017, 15:28   #3
Maciek9
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2017
Model: Fiasta mk6
Silnik: 1.3 70km benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Niedziała obrotomierz

Witam, od pół roku pali się check engine, obrotomierz działą do momentu złapania temperatury ok 90 stopni potem opada w dół i nie działa. Auto było u kilku mechaników i żaden z nich nie znalazł rozwiązania. Samochód to fiesta mk6 2007 rok przebieg 50 tys km.
Maciek9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2017, 23:16   #4
Jerzy23
ford::beginner
 
Avatar Jerzy23
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 20-11-2016
Skąd: Rumia
Model: Fiesta
Silnik: duratec 1,3L Duratec 8V EFI (58PS)
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Niedziała obrotomierz

Ja mam też problem z obrotomierzem tylko u mnie zimny działa dopiero jak silnik sie nagrzeje to obrotomierz opada ale jak silnik schodzi na wolne obroty to obrotomierz odżywa.W czasie jazdy czasami działa chwile potem opada i tak cały czas.Komputer pokazuje ze uszkodzony jest czujnik położenia wału tymczasem elektronik samochodowy stwierdził oscyloskopem ze czujnik położenia wałka rozrządu nie komunikuje się ze sterownikiem a czujnik położenia wału jest dobry. Odstawiam samochód do naprawy bo elektryk stwierdził ze jest kilka problemów z elektroniką.Ja bez odpowiedniego oprzyżądowania nie mam szans na skuteczne usunięcie usterki
Jerzy23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 08:36   #5
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Niedziała obrotomierz

Witam - odświeżę temat. Kilkanaście dni temu obrotomierz zaczął świrować. Jak silnik zimny to jest OK. po przejechaniu ok 8-10 km. wskazówka opada i się podnosi do ok. 3000 obr. a potem znów opada. w Końcu opadła. Zakupiłem czujnik położenia wału ORI Forda, doładowałem akku i w warsztacie skasowany błąd /świecił się check./Komp wskazał błąd czujnika położenia wału głównego. Przez ok. 10 km było OK. Potem znów historia się powtarza. Kto miał podobny problem i sobie z nim poradził ?

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 29-10-2017 o 19:20
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 08:58   #6
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Niedziała obrotomierz

Wczoraj odpalony silnik/zimny/ obrotomierz działa. NIE ma błędu check. W teście zegarów pokazuje DTC e196. Po podłączeniu kompa pokazuje błąd oczekujący P0335 - obwód czujnika położenia wału korbowego A wadliwe działanie. Ktoś z Was szanowni użytkownicy miał podobne wskazania? Czujnik wymieniłem na ORI Forda.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2018, 22:44   #7
Jerzy23
ford::beginner
 
Avatar Jerzy23
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 20-11-2016
Skąd: Rumia
Model: Fiesta
Silnik: duratec 1,3L Duratec 8V EFI (58PS)
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Niedziała obrotomierz

Miałem taki sam przypadek. Obrotomierz po kilku dniach sam się naprawił.Potem znowu obrotomierz przestał działać po nagrzaniu się silnika.Ostawiłem samochód do elektronika samochodowego i okazało się ze powodem były zimne luty na płytce w liczniku.Teraz wszystko jest OK
Jerzy23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 08:44   #8
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Niedziała obrotomierz

Po skasowaniu błędu od dłuższego czasu jest OK. Zimny lub gorący silnik obrotomierz działa. Pomyślę nad wyjęciem licznika i naprawą zimnych lutów jak błąd znów się pojawi. Dzięki za odzew.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2024, 17:33   #9
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Niedziała obrotomierz

Odświeżam stary temat

W krótkim czasie 1 miesiąca Fiestę zaczęły trapić jakieś dziwne awarie.
1. Uszkodzona rura odmy olejowej
2. Uszkodzony rozrusznik, wada 1,5 rocznej części
3.... teraz mam coś nie tegeś z obrotomierzem.

Gdy silnik jest zimny i jest wilgotno (i tylko wtedy, na ciepłym i gdy jest sucho nie występuje zjawisko) nie uruchamia się obrotomierz od razu. Mogę policzyć 1,2,3 i normalnie startuje i działa poprawnie, jednak robi to z opóźnieniem tych kilku sekund po uruchomieniu silnika.
Brak błędów DTC.


edit:

naprawiłem sam - winny był bezpiecznik F44 od... audio. Po wymianie problem się rozwiązał.
F44 to w zegarach też detekcja kluczyka. Chyba, że źle tłumaczę "crank detect".


.

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 13-02-2024 o 21:35
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2024, 09:01   #10
Darekptr
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 05-03-2019
Skąd: Bartoszówka
Model: Fiesta
Silnik: Dragon R3 1.5 200KM
Rocznik: 2019
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie działa obrotomierz

Gdzieś tam się po YouTube słyszało "crank the engine" co znaczy dosłownie "kręcić silnikiem", więc crank detect wskazywał by na ustalanie prędkości obrotowej silnika moim zdaniem.
Darekptr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.