Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2020, 20:35   #1
Adal112
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-12-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk7
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z silnika

Witam.
Od tygodnia jestem posiadaczem Fiesty tdci z 2011 r. Podczas zmiany biegów (zwłaszcza gdy nie do końca płynnie bieg zmienię i trochę szarpnie) słyszę dziwne dudnienie z silnika przez chwilę. Jakby coś było nie wytłumione. Nie wiem czy jest to ze sobą powiązane ale szyba i plastiki od strony pasażera wpadają na niższych biegach w wibracje. Jako że ja się do końca nie znam zapytałem znajomego co to może być. Powiedział że bardzo możliwe że to poduszki silnika. Czy miał ktoś kiedyś taki problem? Jak tak to jaki jest orientacyjny koszt wymiany? Chyba że to inny powod? Pojechalbym od razu do serwisu ale niestety po zakupie auta muszę przez miesiąc gryźć tynk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adal112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2020, 18:57   #2
pluters
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2017
Model: mk7
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

Jeśli chodzi o poduszki silnika to Fiesta posiada 3 = 2 silnika oraz 1 skrzyni biegów.
Co do kosztów nie baw się w zamiennik ponieważ przerabiałem je i są do niczego.
Jak dobrze pamiętam 2 poduszki są w miarę przystępnych cenach oraz jedna jest "kosmiczna" (+/- 800zł). Ja się skusiłem na oryginalne używane z demontażu w normalnej cenie i jeżdżę na nich już ponad rok bezproblemowo.

Wspominasz że strona pasażera wpada w drgania, w takim razie sprawdź poduszkę silnika po tej stronie. Jest "odsłonięta" więc bez problemu widać wszystko.

Proponuję zajrzeć [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jaki przebieg auta?
pluters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2020, 19:42   #3
Adal112
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-12-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk7
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

Cytat:
Napisał pluters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o poduszki silnika to Fiesta posiada 3 = 2 silnika oraz 1 skrzyni biegów.
Co do kosztów nie baw się w zamiennik ponieważ przerabiałem je i są do niczego.
Jak dobrze pamiętam 2 poduszki są w miarę przystępnych cenach oraz jedna jest "kosmiczna" (+/- 800zł). Ja się skusiłem na oryginalne używane z demontażu w normalnej cenie i jeżdżę na nich już ponad rok bezproblemowo.

Wspominasz że strona pasażera wpada w drgania, w takim razie sprawdź poduszkę silnika po tej stronie. Jest "odsłonięta" więc bez problemu widać wszystko.

Proponuję zajrzeć [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jaki przebieg auta?
Dziękuję za odpowiedź. Czyli uważasz że to może być owszem wina poduszki? Przebieg auta to 200 tys. Jutro rano poszukam i zobaczę w jakim są stanie
Adal112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2020, 18:31   #4
pluters
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2017
Model: mk7
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

Dodatkowo sprawdź: Na postoju z zaciągniętym ręcznym wrzuć jedynkę i spróbuj ruszać bez "spuszczania ręcznego" tak aby był wyczuwalny ruch. W ten sposób wykluczysz czy to nie problem dwumasy.

Przykładowe objawy dwumasy:
- Wyraźny wstrząs jednostki napędowej podczas uruchamiania i wyłączania.
- Stukanie i/lub nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
- Szarpanie samochodu podczas ruszania.
- Stukanie podczas intensywnego przyspieszania z niskich obrotów.
- Utrudniona zmiana biegów.
pluters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2020, 20:36   #5
Adal112
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-12-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk7
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

Cytat:
Napisał pluters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo sprawdź: Na postoju z zaciągniętym ręcznym wrzuć jedynkę i spróbuj ruszać bez "spuszczania ręcznego" tak aby był wyczuwalny ruch. W ten sposób wykluczysz czy to nie problem dwumasy.

Przykładowe objawy dwumasy:
- Wyraźny wstrząs jednostki napędowej podczas uruchamiania i wyłączania.
- Stukanie i/lub nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
- Szarpanie samochodu podczas ruszania.
- Stukanie podczas intensywnego przyspieszania z niskich obrotów.
- Utrudniona zmiana biegów.
Teraz jak czytam objawy uszkodzenia tej dwumasy to już sam nie wiem co myśleć bo również się zgadzają z moimi. Czy możesz mi powiedzieć jaki to koszt regeneracji / wymiany?
Chyba czeka mnie podróż do mechanika. No trudno.
Dziękuję za pomoc
Adal112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2020, 21:08   #6
pluters
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2017
Model: mk7
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

Jeśli masz dobrego mechanika to powinien bez problemu zdiagnozować o co chodzi. Jak będziesz wiedział daj znać, będziemy działać dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pluters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 15:21   #7
Adal112
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-12-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk7
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

W czwartek na 9 jadę na wymianę oleju to od razu poproszę mechanika żeby obadał temat. Dam znać jak sprawa się wyjaśni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Adal112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 08:12   #8
Adal112
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 01-12-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk7
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

Byłem u mechanika. On problemu się żadnego większego nie dopatrzył. Niby wszystko jest ok. Z drugiej strony na ciepłym silniku problem jakby ustal
Adal112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 13:44   #9
pluters
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2017
Model: mk7
Silnik: 1,4 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

Cytat:
Napisał Adal112 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem u mechanika. On problemu się żadnego większego nie dopatrzył. Niby wszystko jest ok. Z drugiej strony na ciepłym silniku problem jakby ustal
Więc pozostają dwa rozwiązania:
1. Jeździsz i obserwujesz czy problem postępuje
2. Szukasz dalej. Może warto popytać po znajomych i któryś poleci swojego mechanika żeby podjechać na diagnozę.
Opowiedzieć o drganiach itd. bez wskazywania na konkretne podzespoły. Może on "znajdzie" co się dzieje.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pluters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2020, 13:44   #10
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Podczas jazdy po nierównej drodze i zmiany biegów dochodzą dziwne odgłosy z siln

Czasem z poduszkam silnika jest tak że jak są obciążone silnikiem, nie jesteś w stanie nic stwierdzić. Sam tak miałem. Dopiero po jej wymontowaniu jesteś w stanie zobaczyć zużycie/uszkodzenie. Podważanie łapką silnika czy skrzyni biegów daje wynik o zużyciu poduszki wtedy gdy jest mocno zużyta, lub jej prawie nie ma.
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hałas , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.