Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2005, 13:22   #1
Cichy MK III
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2005
Skąd: Gdańsk
Postów: 8
Domyślnie Dolewanie MIKSOLU do paliwa w dieselu ???

Slyszalem, że dobrze jest co jakiś czas dolać male ilosci miksolu do ropy w silnikach diesla. Podobno przedluża to żywotnosć wtryskiwaczy. czy ktoś z was orientuje się w tym temacie? :idea:

__________________
C I C H Y

Ostatnio edytowane przez SRS ; 06-07-2019 o 19:20
Cichy MK III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 14:21   #2
biernik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 238
Domyślnie

Zaraz dostaniesz zjeb.... od moderatora za tą czcionke. Czytaj regulamin.
A co do mixolu to dobra sprawa ale bardziej chodzi tu o lepsze smarowanie pompy.
Ja tak robie i wszyscy znajomi "dizlowce" 0,2 l na okolo 60 litrów.
__________________
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
biernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 15:05   #3
Pzy
ford::professional
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: W-wa
Postów: 1,487
Domyślnie

Tak jak napisał Biernik odsyłam do paragrafu 7 w regulaminie forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czcionkę bold stosujemy tylko w specyficznych sytuacjach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


A wracając do meritum pytania.
Ja raczej odradzałbym Ci używanie akurat Miksolu, gdyż preparat ten nie za bardzo nadaje się do nowoczesnych systemów wtrysku bezposredniego, czy też CR. O ile w starszych generacjach diesli jego użycie nie wiąże się z jakimś szczególnym niebezpieczeństwem dla układu wtryskowego, o tyle w nowoczesnych systemach - gdzie dawki wtryskiwanego paliwa są dużo bardziej precyzyjne - jego zastosowanie nie jest polecane.
Jeśli chcesz używać dodatki do paliwa to lepiej zastosuj któryś z nowocześniejszych produktów jak np. Stenadyne czy Castrol TDA.

Więcej znajdziesz chociażby w tym wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

P.S.
I na przyszłość staraj się jednak zerknąć najpierw do archiwum, bo w swoich postach często poruszasz tematy, które były już dyskutowane.
A my z reguły takie powtarzające się posty zamykamy :idea:
__________________
Mondeo MkIII 2.0 TDDi sedan Ghia
...
moja przygoda z Fordem już się skończyła...
jednak miło wspominam wspólne chwile z moim Mondkiem
i 120.000 km, które wspólnie przemierzyliśmy...
Pzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 16:48   #4
Cichy MK III
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2005
Skąd: Gdańsk
Postów: 8
Domyślnie

Dzięki za pomoc i przepraszam za tą czcionkę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
C I C H Y
Cichy MK III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 18:23   #5
biernik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 238
Domyślnie

A ja powiem tak
Mixol jest dobry i dopuki nikt z was nie powie nic na temat psucia sie aut od zlego paliwa to tematy podobne beda sie ciagly.
Ja mam silnik common rail leje mixol i jest ok.
I tak jak napisalem duzo ludzi takm robi.
Mam sam 3 kolesi co birą paliwo te co ja leja mixol i nic przy autach nierobia.
Nie zawsze teoria idzie wraz praktyka. Wiec niema co czytac tego co zalecaja producenci bo oni walcza tylko o kase. i to jest szczera prawda.
__________________
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
biernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 20:21   #6
Cichy MK III
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-11-2005
Skąd: Gdańsk
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał biernik
Mixol jest dobry i dopuki nikt z was nie powie nic na temat psucia sie aut od zlego paliwa to tematy podobne beda sie ciagly
Zadalem to pytanie odnośnie Miksolu bo powiedzial mi o tym facet z serwisu Forda w Slupsku i powiedzial, że poleca to wszystkim swoim klientom, żeby dolewać 200ml do zbiornika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
__________________
C I C H Y
Cichy MK III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 20:44   #7
biernik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 238
Domyślnie

Odnosnie tego mixolu to sobie przypomnialem, ze mi tak tez polecil kiedys jeden z lepszych pompiarzy u mnie w okolicy.
__________________
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
biernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 21:53   #8
JAREK G
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2005
Skąd: CZESTOCHOWA
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał biernik
Ja mam silnik common rail leje mixol i jest ok.
O ile dobrze pamiętam, to lałeś też opał, i piałeś że też jest ok, a później że ford ****o wort i chcesz sprzedać bo wszystko się w nim sypie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ford nie zaleca dolewania żadnych uzdatniaczy do paliwa.
JAREK G jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 22:43   #9
biernik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-05-2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 238
Domyślnie

To ze ford g... pisalem wczesniej. A poza tym ostatecznie okazalo sie ze przeskoczyl pasek rozrządu o jeden ząb. więc winna jest inna. Pompa i reszta jest brzytwa.
I nadodatek niemam juz tego auta od jakiegos czasu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
takich ludzi jak ja nie sieje sie jak zboze i nie zbiera kombajnem
biernik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2005, 23:03   #10
JAREK G
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2005
Skąd: CZESTOCHOWA
Postów: 129
Domyślnie

Cytat:
Napisał biernik
A poza tym ostatecznie okazalo sie ze przeskoczyl pasek rozrządu o jeden ząb
To szkoda że dopiero na koniec wyszło co w nim siedzi bo może dalej miałbyś forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .Miksolu bym nie dolewał o ile dobrze wiem to był zalecany do Trabant, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a nie do disla forda.
JAREK G jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.