Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2020, 07:02   #11
mic.z
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 24-01-2016
Skąd: Czerwonak/Poznań
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Zawsze mozna na dach boxa zamontować i caly bagaznik do dyspozycji. Tez mam mlodych w podobmym wieku 3.5 i 2 lata i mieszcze sie w HB.

mic.z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 10:00   #12
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

opisu mi wychodzi bardzie s-max a nawet galaxy niż focus...

Pewnie że wszystko można, ale po co się męczyć? Ja w Galaxy zasuwam roletę nad tym co w mondeo kombi było po sufit. 0 stresu z wyjazdami i pakowaniem. A Galaxy kupiłem poniżej 10 000 PLN.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu

Ostatnio edytowane przez Rafał A.(antek) ; 26-02-2020 o 10:12
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 00:01   #13
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Panowie, dzięki za Wasze odpowiedzi. Dzieciaki chore i trochę nie ma czasu żeby odpowiedzieć.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wczoraj strasznie się napaliłem na to Mondeo. Przejrzałem trochę ogłoszeń z okolic bliższych i dalszych, ale rozmowy z właścicielami od razu mnie zgasiły. W tym przedziale cenowym okazywało się, że albo w ogłoszeniu zapomnieli napisać że wszędzie leje się olej z rozrządu i skrzyni, albo że progi są powgniatane i akurat nie ma zdjęcia z tej strony, albo że z elektryka są problemy lub zawieszenie do zrobienia. Albo że sprowadzony rok temu, zero historii, i nagle właściciel stwierdza że sprzedaje tylko dlatego że potrzebuje nowszego, a ewentualne naprawy robił po znajomości i nie ma dokumentów. Może ja nie wiem jak do tego się zabrać...

Jedyne Mondeo na temat którego rozmawiałem i się zastanawiam stoi 4 km ode mnie, z 2008, polecana benzyna 2.0, wnętrze ponoć ok, ale fotel kierowcy rozdarty (zużyty, u mnie coś takiego się stało po 300 tyś i codziennym używaniu), z wierzchu ponoć sporo jakiś drobnych defektów lakierniczych związanych z normalnym użytkowaniem, ale na zdjęciach chyba przetarte są progi. Może jutro po pracy uda mi się podjechać i chociaż rzucić okiem. Ale byłby czwartym właścicielem, przebieg to 230 000 km, chociaż w CEPIK-u wygląda na bardzo równomierne przebiegi, pierwszy lub drugi właściciel miał jakąś przycierkę z boku i się zastanawiam czy to auto nie jest już zbyt zużyte. W 5 lat mam okazję dobić do 300 000 km. Podobno w ciągu ostatnich trzech lat było robione całe zawieszenie i amortyzatory oraz maglownica. Auto przewijało się tu na forum i nawet któryś kolega regenerował (?) lampy. Żona od razu jak zobaczyła fotel i usłyszała o zarysowaniach to powiedziała, że nie chce, bo znowu będziemy jeździć struclem jak ostatnio. Kobiety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak wspomniał kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wszystko w ogłoszeniach ma ok 220-240 tyś km w przedziale wiekowym 10-12 lat. To dużo czy mało na taki smaochód?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do Galaxy. Do miasta (a mając samochód na pewno będę nim od czasu do czasu jednak jeździł po mieście) średnio to widzę, a w zasadzie nie widzę w nim żony. Na całą resztę byłoby idealnie, szczególnie za jakiś czas, ale chyba jednak to nie na moją kieszeń w tej chwili. Ogłoszenia S-Maxa mieszczące się w budżecie dotyczą chyba głównie aut dopiero co sprowadzonych i to takich z przebiegami 200 tyś +.

Mając w zasadzie żadną wiedzę obawiam się aut sprowadzanych. Czy uważacie że warto brać je pod uwagę? Chodzi mi o takie sprowadzone do dwóch lat wstecz kiedy w zasadzie nikt nie chce powiedzieć lub nie wie co było wcześniej (tak jak przy ogłoszeniach z Mondeo).

Po pierwszej euforii zaczynam się obawiać, że niestety trzeba iść na kompromis i pozostanie tylko wybór wśród focusów.

Co do pozostałych w segmencie D, szukałem na razie tylko aut "krajowych"
- Avensis II które zachwalał mi ziomek, bo ma, znalazłem jedno w okolicy, ale jak na 13-letnie ma nieprawdopodobnie niski przebieg. Wg osi czasu rok w rok po 5-8 tyś km. Jeszcze nie dzwoniłem.
- do "Francuzów" jestem strasznie uprzedzony po tym jak teściowa kupiła Citroena C3. Fakt, że był to wałek. Ale wszyscy znajomi którzy mieli laguny tyko opowiadali historie jakie im się przydarzyły w tych samochodach. Jedna nawet spłonęła niedługo po wyjechaniu z salonu.
- o Astrach J naczytałem się w internecie sporo negatywnych komentarzy o zawieszeniu, poza tym wyglądało na to, że przekraczają budżet. Na pewno ładnie wyglądają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Octavią II kombi (2011) jechałem w trasie tylko raz, w tym czasie dużo jeżdżąc kia ceed z 2009. Może to kwestia przyzwyczajenia, bo większość kolegów w pracy wolała skodę, ale mi nie leżała. Na jaki silnik warto tutaj zwrócić uwagę? Zdziwił mnie duży bagażnik, ale z drugiej strony szyba klapy jest dość mocno pochylona jakbym chciał znowu upychać pod sufit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Przeglądając różne ogłoszenia kombiaków rzuciło mi się w oczy sporo Passatów B6 w stosunkowo niskich cenach w moim budżecie. Zastanawiam się o co chodzi. Jednocześnie widziałem pobieżnie dużo komentarzy, także tu na forum, o ich awaryjności, co miało dotyczyć także Octavii.

Dziękuję też kolegom, którzy wspomnieli o tym, że da się rodzinę wepchnąć na wakacje do Focus-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 00:29   #14
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Możesz kupić jeszcze coś z konkurencji, c4 picasso np. 1.8 benzyna

Co do sprowadzanych, jak zrobi ci to ktoś z głowa, nie handlarz, to będzie lepszy niż krajowy.

pytanie ile jeździsz (km rocznie) czy trasa czy miasto i czy LPG cię interesuje
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 07:58   #15
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

nie ruszaj passatów b6, to najgorszy passat w historii, słabe diesle, rdzewiałły dlatego nie trzymają w ogóle ceny a przecież passaty ogólnie dobrze trzymają wartość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

szukaj mk4, w tym budżecie znajdziesz coś fajnego, polecam Ci sprzedawcę vitoocars, zobacz na fb, kupiłem od nich pierwsze mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. są w Częstochowie i sprzedają właśnie mondziaki w tej cenie, nawet Ci coś sciągną ;]
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 08:00   #16
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Nie chodziło mi o sprowadzanie samochodu pod siebie, nie mam nikogo ze znajomych, kto by się mógł tym zająć, albo sam korzystał z czyiś usług.

Miałem na myśli samochody, które zostały już sprowadzone, zarejestrowane w PL i czekają na nowego właściciela w Polsce. Czyli od handlarzy, gdzie wiem że nie jest to opcja dla mnie, chyba, że ktoś doświadczony pomoże.
Druga opcja to samochód sprowadzony 1-2 lata temu i już ktoś się go pozbywa niby prywatnie. Tutaj w ogóle tego nie rozumiem, ale tam gdzie dzwoniłem, najczęściej właśnie tak się okazywało.

W obu opcjach w zasadzie nie ma żadnej informacji na temat historii przed sprowadzeniem. Tzn pewnie jest jak się wie gdzie dzwonić i z kim rozmawiać...

Mieszkam w takim miejscu, że samochodu w tygodniu prawie nie będę używał - wszędzie mam po drodze komunikacją miejską i wszystko w zasięgu spaceru. Dłużej zajmuje pakowanie wózków i dzieciaków w foteliki niż pójście na autobus. Planuję w zasadzie jeździć tylko w weekendy. Oszaczcowałem, że rocznie zrobię 12-14 tyś km. Więc LPG mnie nie interesuje w ogóle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do Focusa 3, który silnik lepszy: 1.6 125 KM (Duratec(?) czy Ti-VCT) czy czy 105 KM? Oczywiście pomijając moc, który mniej awaryjny i bardziej ekonomiczny w całościowym ujęciu?

To samo pytanie o Focusa 2.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 08:02   #17
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

o Focusie 2 nie myśl w tym budżecie, uważam, ze powinieneś jakąś poflotówkę wziąć, serwisowane to będzie i w miarę pewne.. w Wawie sporo tego albo zobacz autakrajowe.com.pl.. tam są same polftówki i pełno focusów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 08:14   #18
mixtur
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2015
Model: Grand C-max
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam podobnie jak Ty dylemat co kupić... Obecnie posiadam już 5 rok Avensis 2005 T25 HB 1.8 B i uważam że to jest świetne autko ale robi się za małe... Pewne sytuacje zmuszają mnie by mieć auto w którym zmieszczą się okazjonalnie 6 osób lub ewentualnie 5 osób a w konfiguracji aby 2 foteliki były z tyłu a jedna osoba mogła siąść po środku.
Budżet taki jak Twój. Rozglądam się za Grand C-max ( w tej cenie to właściwie tylko diesel ) ewentualnie S-max ale to już jest spora krowa a że jeżdżę głównie po mieście to ma to znaczenie.
To co brałem jeszcze pod uwagę to C5 z hydro kombi no ale te miejsce w środku.
Peugeot 308 ma 3 oddzielne fotele ale jego wygląd pozostawia wiele do życznia
C4 Grand picasso - jeszcze o ile zwykłe C4 picasso jakoś wygląda to wersja grand jest śmieszna
Tak więc rozumiem Twoje problemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A w Toyotę jak jechałem w góry to zmieściłem: wózek, łóżeczko turystyczne + materac do niego, walizkę, 3 torby oraz 3 lodówki turystyczne oraz milion reklamówek... bagażnik się zamknął i nawet pokrywa była na swoim miejscu... aha no i żona się zmieściła i dziecko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mixtur ; 27-02-2020 o 08:21
mixtur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 08:24   #19
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Może Corolla Verso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? fajne auto, teściowie mają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 08:37   #20
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Focus kombi mk2./mk3 do 25 tyś. zł - prośba o doradzenie, na co zwrócić uwagę

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do Focusa 3, który silnik lepszy: 1.6 125 KM (Duratec(?) czy Ti-VCT) czy czy 105 KM? Oczywiście pomijając moc, który mniej awaryjny i bardziej ekonomiczny w całościowym ujęciu?
to te same silniki
Cytat:
Napisał mixtur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
C4 Grand picasso - jeszcze o ile zwykłe C4 picasso jakoś wygląda to wersja grand jest śmieszna
to polecam obecnie 3 na stanie
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.