Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2010, 22:10   #1
marcel79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: opolskie
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie DPF-problemy po usunięciu

Witam

Jakiś czas temu wyciąlm dpf z mojego maksa - usunąłem fizycznie filtr i zmieniono mi oprogramowanie (w uznanej firmie, która ma na tym polu doświadczenie). Problem z pojawiającymi się ciągle błędami zniknął, auto nie wchodzi w tryb awaryjny - ale problem nie został rozwiązany do końca. Gdy jadę trochę dalej-silnik lepiej się rozgrzeje - po jakiś 15 do 30 km autko zaczyna mulić, turbina "faluje", przyspieszenie prawie jak bez turbo - problem występuje od około 1800 obr. Oprogramowanie wgrano po raz drugi - bez efektu. Na mój nos wygląda to jakby dpf próbował się dopalać, pomimo zmiany softu - chyba nie powinien??. Ma ktoś jakiś pomysł ? C-max 2005, 132kkm, już bez dpf.


Ostatnio edytowane przez marcel79 ; 30-05-2010 o 22:21
marcel79 jest offline  
Stary 31-05-2010, 12:11   #2
sw.wilq
ford::average
 
Avatar sw.wilq
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Łódź
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi 110KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: DPF-problemy po usunięciu

Na początek sprawdź, czy komputer działa poprawnie i czy nie pluje jakimiś błędami. Dla niektórych silników usunięcie DPF skutkuje może powodować problem z diagnostyką silnika - komputer ignoruje nie tylko błędy DPF'a ale również wszystkie inne.

Zweryfikuj czy nie poszło coś innego. U mnie np. wypiąłem przepływomierz a komputer nie stwierdził żadnego problemu i pracował jak gdyby nic się nie stało. Podłącz kompa, wygeneruj sztucznie błąd i sprawdź czy go zaraportuje - jak nie, to soft silnika do poprawki.
__________________
Drugie auto na F....
sw.wilq jest offline  
Stary 19-08-2010, 21:10   #3
marcel79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-09-2009
Skąd: opolskie
Model: c-max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: DPF-problemy po usunięciu

Pytanie dla znających temat - gdzie w c-maksie z dpf znajduje sie sterownik odpowiedzialny za dawkowanie magicznego płynu do paliwka. W zwykłym focusie znajduje się pod tylnym siedzeniem, w c-maksie go tam nie odnalazłem.
marcel79 jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
dpf



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.