Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2023, 23:53   #1
tab0reqq2
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 14-12-2023
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Rodzaje reflektorów w wersji S-Max Titanium 2017 i nowsze / reflektory

Cześć wszystkim!

Planuję kupić S-Max 2.0 Dieselek 2017-2019. Mam jednak mętlik w głowie w kwestii reflektorów.

Po czym poznać, że jest tam ich najlepsza wersja?
Czym z zewnątrz one się różnią abym nie musiał jeździć po ogłoszeniach tylko po to aby przekonać się na miejscu że jednak to najsłabsza wersja?

1) Wsiadłem dziś do S-Max 2017 w wersji Titanium z Belgii z systemem SONY. Miodzio. Sprawdzony przez mechanika i jest wszystko akceptowalne.

Załamałem się jednak jak po zmroku wyjechałem w ciemniejsze miejsca na teście i zobaczyłem że tam są zwykłe H7. Dla mnei to jest dramat bo przesiadam się z Passata B6 2008 z Bi-Xenonami (choć tam też trochę narzekałem).

////
2) W innym upatrzonym ogłoszeniu jest:
- asystent świateł drogowych,
- automatyczne światła, elektrochromatyczne
- H7 + lampy do jazdy dziennej diodowe LED

Czy dla (2) oznacza to, że to jest ta lepsza wersja?

Nie chcę kupić samochodu tylko po to aby wywalić kolejne tysiące PLN na garażowe modyfikacje. Ja chcę jeździć i mieć z tego frajdę. Samochód dla mnie to narzędzie a nie cel i hobby ;p

Dzięki forum ustaliłem że w S-MAX 2015+ (2017,2018,2019,2020,2021,2022?) są trzy rodzaje reflektorów a TOP to jest Ford Dynamic Led?


p.s. Oczywiście mam numery VIN samochodów które mnie interesują, ale raporty VIN nie podają informacji o wypasażeniu ;(

Pozdro!


Ostatnio edytowane przez tab0reqq2 ; 15-12-2023 o 00:00
tab0reqq2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2023, 00:06   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Rodzaje reflektorów w wersji S-Max Titanium 2017 i nowsze / reflektory

Cytat:
Napisał tab0reqq2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
////
2) W innym upatrzonym ogłoszeniu jest:
- asystent świateł drogowych,
- automatyczne światła, elektrochromatyczne
- H7 + lampy do jazdy dziennej diodowe LED

Czy dla (2) oznacza to, że to jest ta lepsza wersja?
To dalej zwykła H7

Cytat:
Napisał tab0reqq2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po czym poznać, że jest tam ich najlepsza wersja?
Był (chyba) tylko jeden rodzaj lamp ledowych, mają dwie soczewki w środku zamiast jednej, inne lampy mają jedną soczewkę a drugi odbłyśnik w środku.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2023, 00:20   #3
tab0reqq2
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 14-12-2023
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Rodzaje reflektorów w wersji S-Max Titanium 2017 i nowsze / reflektory

Żebym ja jeszcze wiedział o czym piszesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na takim poziomie zaawansowania to ja mogę rozmawiać o kampaniach marketingowych albo pracy na anonimizowanych danych osobowych ;p
Budowa samochodu to zdecydowanie (jeszcze) nie mój konik.
tab0reqq2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2023, 06:15   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,763
Domyślnie Odp: Rodzaje reflektorów w wersji S-Max Titanium 2017 i nowsze / reflektory

Z tego co zauważyłem, lepsze reflektory mają jakby skośne paski po bokach samochodu. No i wtedy przełącznik świateł nie ma ręcznej regulacji wysokości (bez kołka w środku).

H7:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

FULL LED:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tomao ; 15-12-2023 o 10:57
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2023, 20:01   #5
tab0reqq2
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 14-12-2023
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 0
Domyślnie Odp: Rodzaje reflektorów w wersji S-Max Titanium 2017 i nowsze / reflektory

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co zauważyłem, lepsze reflektory mają jakby skośne paski po bokach samochodu. No i wtedy przełącznik świateł nie ma ręcznej regulacji wysokości (bez kołka w środku).

H7:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

FULL LED:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Teraz to nawet ja widze różnicę. faktycznie jak się przyjrzeć to widać w ogóle żarówkę H7.
tab0reqq2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.