Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2018, 20:30   #591
maras2011
ford::average
 
Avatar maras2011
 
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Grand c-max Titanium
Silnik: 1,6 tdci 115 km- chip v-tech 134 km / 325 Nm
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cześć .
Kilka dni temu zakupiłem światełka do jazdy dziennej + halogeny led o takie - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Problem wygląda tak, ale od początku , wyłączyłem światła tzw. skandynawskie , następnie zamontowałem nowe światła , lecz nie działają tak jak powinny tzn,
na wyłączonym silniku wszystko działa prawidłowo , na zero palą sie tylko dzienne , w pozycji drugiej pozycyjne , następnie mijania w pozycji A zależy od pory dnia .
Lecz jak uruchomię silnik ( nie jest to normą raz jest ok raz nie) w czasie normalnego nasłonecznienia palą same dzienne , gdy w czasie jazdy czujnik zmierzchu włączy mijania to palą tylko mijania , lecz jak uruchomię silnik na zero czyli dziennych lub normalnie jak zawsze przełącznik stale na A to ledy dzienne mrugają , może palą na 50 % i mrugają delikatnie . Podłączenie , w zestawie dwa kable , jeden do mijania przy lampie drugi do bezpiecznika 42 . Teraz nie wiem gdzie jest błąd , w starszym fordzie focus miałem podłączone pod 36 i działało wszystko super . W instrukcji dołączonej jest jasno napisane że czerwony do plusa po stacyjce (choć u mnie jest przycisk (power ford) drugi do mijania . Te światła świecą bez uruchomionego silnika normalnie , jak uruchomię to mrugają , ale też nie zawsze , wydaje mi się że jak w czasie jazdy automat zmieni na mijania wszystko jest ok , ale tylko w tym momencie , no i w dzień palą tylko mijania , po zmroku przy uruchomieniu mrugają .Piszę trochę zagmatwanie itd ale sam tego nie mogę zrozumieć . Proszę o jakieś sugestie w celu rozwiązania tego problemu .


Ostatnio edytowane przez maras2011 ; 27-12-2018 o 11:12 Powód: stan
maras2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2018, 11:35   #592
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Miałem prawie identyczny problem ze zwykłymi tanimi ledami w fieście, na wyłączonym silniku wszystko pracowało poprawnie, ale na włączonym już nie do końca, raz dobrze, a raz ledy mrugały mimo iż zapalone były mijania, albo świeciły ale słabiej.
Moim zdaniem przyczyną jest (i tu teraz się pewnie posypią komentarze elektryków, że to nie możliwe) za słaby prąd idący na ledy od świateł pozycyjnych, czyli ten, który ma je rozłączać. Też w to nie wierzyłem, ale jak dla testów, podłączyłem prąd zamiast z pozycyjnych to prosto z akumulatora, to już nigdy ledy się nie zapaliły, ani nie zamrugały.
Więc do zwykłych ledów wykonałem instalacje jak w promie kosmicznym, czyli prąd idący ze świateł pozycyjnych mający rozłączać ledy podłączyłem pod przekaźnik, który puszcza prąd na ledy, ale prosto z akumulatora, teraz od jakiegoś pół roku wszystko działa jak należy.
Dodam jeszcze, że w focusie mam wszystko "normalnie" zamontowane, prąd od pozycyjnych rozłącza ledy i wszytko tam chodzi jak należny.
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 22:14   #593
adgl
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 26-03-2012
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK3 Titanium
Silnik: 1.6 TDCI Econetic NGDA
Rocznik: 2013
Postów: 14
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Też spotkałem się z tym problemem w jednym Focusie 2011r. Napięcie na pozycyjnych nie jest 12-14V tak jak powinno tylko 6-9V co powoduje efekt mrugania gdyż sterownik od LED nie radzi sobie z tym napięciem. Zwykły przekaźnik ma większa bezwładność (prąd podtrzymania) i dlatego kolego gik według mnie nie będziesz już miał tego problemu z mruganiem LED.
adgl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2019, 11:44   #594
toma2005
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-07-2018
Skąd: Sanok
Model: Ford Focus Mk3 TITANIUM
Silnik: 2.0 SE
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cytat:
Więc do zwykłych ledów wykonałem instalacje jak w promie kosmicznym, czyli prąd idący ze świateł pozycyjnych mający rozłączać ledy podłączyłem pod przekaźnik, który puszcza prąd na ledy, ale prosto z akumulatora, teraz od jakiegoś pół roku wszystko działa jak należy.
Lepszym rozwiązaniem jest przepiąć się z tego samego przekaźnika na punkt zasilania DRL LED czyli podłączyć je do NC na przekaźniku a przewód sterujący od DRL zaślepić. Kiedy zaświecisz pozycyjne, zasilanie dziennych zanika co powoduje mniej zakłóceń w instalacji (przetwornice napięcia). W twoim przypadku dzienne są cały czas pod napięciem ale uśpione sygnałem z pozycyjnych.
toma2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2019, 17:18   #595
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

ooo faktycznie, nie wpadłem na to, mniej roboty, może kiedyś na urlopie w przypływie nudy to przerobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 14:41   #596
Kandices
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Podłączenie świateł dziennych

Witam,
Zakupiłem ostatnio model świateł dziennych i napotkałem problem z ich podłączeniem. Od sprzedającego otrzymałem takie zdjęcia z instrukcją, zdjęcia są w załącznikach. Kwestia demontażu i założenia jest raczej oczywista natomiast nigdzie nie mogę znaleźć który i od czego jest bezpiecznik nazwany ACC. Jakbyście mogli mi podać jego numer byłbym wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo chciałbym zapytać czy podłączenie tego w ten sposób będzie działał razem z czujnikiem zmierzchu ?
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (97.5 KB, 199 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (49.4 KB, 205 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.jpg (88.4 KB, 212 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4.jpg (70.3 KB, 189 wyświetleń)
Kandices jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 15:20   #597
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: Podłączenie świateł dziennych

Witam

1) ACC - zasilanie "od kluczyka" => urządzenie / bezpiecznik,
na którym pojawia się prąd po przekręceniu kluczyka

Który to bezpiecznik - nie wiem

2) Oczywiście wiesz o tym, że trzeba zrobić zmiany programowe za pomocą "kabla" / laptopa

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 15:40   #598
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Podłączenie świateł dziennych

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) Oczywiście wiesz o tym, że trzeba zrobić zmiany programowe za pomocą "kabla" / laptopa
Nie trzeba. Sam dokładałem dzienne i czujnik zmierzchu i działało bez kodowania. Musi być tylko włącznik świateł z pozycją 'auto'.
Kodowanie jest potrzebne jeśli chcemy żeby ten czujnik sterował też pracą wycieraczek.
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 22:08   #599
kordyll
ford::amateur
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 03-02-2019
Model: focus mk3
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Zakupiłem te światełka trójkątne w zderzak i teraz takie pytanko po podpięciu tylko czerwonego + i czarnego - ledy nie świecą czy może być to spowodowane brakiem podłączenia białego przewodu sterującego ?
kordyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 06:08   #600
gik
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: opolskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 115 km
Rocznik: 2012
Postów: 150
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

I nie sprawdziles zanim napisałeś?
Ale odpowiedź jest oczywista. Skoro nie swiecą to są zepsute, biały sterujący ma je gasić a nie zapalać.
gik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , drl , focus , światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.