Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2012, 18:46   #1
grzeskrk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta 1.8 TDDI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Jak domontować sterowanie centralnego zamka?

Witam
zakładam temat po długich poszukiwaniach na tym i innych formach tematów związanych ze zdalnym zamykaniem drzwi i centralnym zamkiem. mam fieste z centralnym zamkiem postanowiłem zamontować sterownik i zdalne otwieranie. Znalazłem kilka porad jak rozebrać drzwi podpiąć sie tam do kabli.... ale według mnie to głupie. Gdzieś powinien być moduł sterowania centralnym zamkiem i można podpiąć się tam. Tylko kto wie gdzie jest ten moduł w wersji MK5. Za schowkiem? jak w niektórych mondeo czy gdzieś w okolicy bezpieczników?
No chyba, ze można się podpiąć bezpośrednio do bezpieczników pod kierownicą, ale to (według mnie) nie wdaje się zbyt optymalnym rozwiązaniem.
Jeśli nikt nie wie, podrzućcie jakieś porady, w sobotę się tym pobawię i zamieszczę info na forum. Co i jak, jeśli rozwikłam zagadkę.


(taka ciekawostka, zdalne sterowanie montuje ponieważ kluczyk przestał otwierać drzwi od stron kierowcy. Co ciekawe zamek centralny działa, a co ciekawsze kiedy wypiąłem bezpieczniki odpowiedzialne za centralny zamek, centralny zamek nadal działał (bezpiecznik nr 8 i nr 11 z dostępnych w sieci schematów do fiesty), kto wie o co chodzi?)

grzeskrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 19:48   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Centralny zamek Fiesta MK5

podpinasz się do kabli przy lewym przednim słupku-wiązka z drzwi-kolory to biało-fioletowy i żółto-czarny,sterowanie plusem,nie pamietam który zamyka i otwiera
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 21:20   #3
grzeskrk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta 1.8 TDDI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak domontować sterowanie centralnego zamka?

Dzięki znajdę z łatwością. A jak proponujesz podpiąć się do migaczy?? Wiązka dochodzi do całego przełącznika zespolonego, wiec tu raczej ciężko dedukować, który kabel od migaczy... Można to ominąć i podpiąć się bezpośrednio do kabli za bezpiecznikami? orientujesz się, które to?
grzeskrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 15:36   #4
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Jak domontować sterowanie centralnego zamka?

ja podpinam przy zespolonym,idzie przez bespieczniki,nie pamietm kabli ale łatwo znaleźć
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 21:11   #5
grzeskrk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Fiesta 1.8 TDDI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak domontować sterowanie centralnego zamka?

Szukałem, szukałem i znalazłem ciężko dostępne ale jednak schematy elektroniki do fiesta mk5 (nie do mk4, tylko do mk5 podkreślam bo dla jednych to jedno i to samo a wcale tak nie jest)
Podłączanie sterownik po lewej stronie na belce drzwi od strony kierowcy mamy kable:
żółto czarny - otwieranie
biało-fioletowy - zamykanie

Kierunkowskazy:
Kable wychodzące z przełącznika zespolonego (wtyczka po lewej stronie):
niebieski
niebiesko czerwony

P.S. podsyłam link do schematów, są gdzieś na tym forum ale zawsze mogą się przydać i tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], jeśli ktoś zauważy, mój błąd w ich odczytaniu proszę o info.

P.S.S. schematy zweryfikuje z rzeczywistością w sobotę dam znać jak poszło.
grzeskrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2013, 19:01   #6
jafesa1
ford::amateur
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 10-11-2013
Skąd: poznan
Model: ford fiesta
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak domontować sterowanie centralnego zamka?

wiec jak jest czy fiesta 99r. ma centralke czy nie

Bump: czy jedynym spoobem na podlaczenie nowej centralki z pilotami jest podpiecie sie do kabli

Bump: prosze o szybka odp dzieki


kupilem centralke na pilota i ok ma dwa kable z centralki co daja + i - na przemian do jakich kabliw drzwiach mam sie podpiac bo sa tam 4

Ostatnio edytowane przez jafesa1 ; 23-02-2014 o 16:35
jafesa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 17:47   #7
igor.czapagajew
ford::amateur
 
Imię: igor
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: Poznań
Model: fiesta
Silnik: 1,3
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak domontować sterowanie centralnego zamka?

Witam, trochę odgrzeję temat. Z podanych tu schematów instalacji elektrycznej skąd wiadomo czy ma się fiestę MK5 z zamkiem centralnym podwójnego ryglowania czy ze standardowym pojedynczym? Na schemacie diagram 12 w układzie z pojedynczym ryglowaniem nie ma zaznaczonego układu otwierania bagażnika, a obok po lewej w układzie z podwójnym ryglowaniem jest elektryczne otwieranie bagażnika więc czy może jest jakaś trzecia wersja, z pojedynczym ryglowaniem ale też z otwieraniem bagażnika? Próbowałem uruchomić to podwójne ryglowanie wg instrukcji z jakiegoś forum, ale u mnie( fiesta mk5 grudzień 2001r) to nie działa- po wciśnięciu przycisku w pilocie lub zamknięciu drzwi przyciskiem w klamce drzwi się tylko zamykają i można je otworzyć w dowolny sposób ( po uruchomieniu silnika nie można otworzyć z pilota!!! gdy ten jest w stacyjce).
Czy w końcu wiadomo jak wygląda w tym modelu oryginalny sterownik centralnego zamka i gdzie jest umieszczony?
I jeszcze jedno pytanie- czy jeżeli nie mam modułu domykającego automatycznie okna to czy jak zamontuje do fiesty sterownik CZ z f-cją domykania szyb to czy mogę to tak po prostu zamontować, tzn podłączyć się do zasilania szyb?
Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam .
igor.czapagajew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , fiesta



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.