Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2019, 05:29   #1
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Czas pracy rozrusznika

Na początku zakładamy, że rozrusznik i akumulator są sprawne. Czasem potrzeba ułamka sekundy aby samochód się uruchomił a czasami jest to nawet kilka sekund. Nie jest tutaj mowa o jednym samochodzie - zauważyłem to w kilku egzemplarzach. Wpływ temperatury otoczenia i wilgotność, rodzaj oleju - zapewne mają znaczenie ale tutaj czas też nie jest powtarzalny w podobnych warunkach pogodowych. Czasami wręcz rozgrzany silnik uruchamia się dłużej.

Zdarzało mi się uruchamiać jednak silniki które uruchamiały się błyskawicznie i było to powtarzalne więc aspekty skomplikowania silnika spalinowego z osprzętem, uznając, że uruchomienie jest złożonym procesem też nie jest dla mnie wystarczającym uzasadnieniem.

Czemu czasami rozrusznik musi pracować dłużej a czasami krócej? Czemu czas uruchomienia nie jest choć w pewnym stopniu powtarzalny tylko często to loteria?

pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2019, 07:33   #2
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: Czas pracy rozrusznika

No to ja mam zupełnie odmienne doświadczenie. W każdym moim samochodzie jaki miałem, silnik się uruchamiał tak samo za każdym razem. Zimą przy mrozach trochę inaczej, ale znów.. za każdym razem tak samo. Nissan Almera 2.2 Di, Honda Concerto 1.4 na gaźniku, Honda Civic 1.4, Ford Mondeo mk1 2.0, Polonez Caro Plus 1.6. W sumie poldek miał jakieś wahania przy rozruchu ale to przez walniętą przepustnicę pewnie. Teraz mam Focusa MK3 2.0 TDCi i również odpala za każdym razem tak samo. Zobaczę jak będzie zimą, bo kupiony w lutym.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Zapomniałem zapytać czy problem dotyczy konkretnego modelu FF, czy raczej dyskusja ogólna..?

Ostatnio edytowane przez garymarlin ; 27-09-2019 o 07:59
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2019, 15:44   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Czas pracy rozrusznika

wszystko zależy od wielu czynników

ja akurat ostatnio wymieniłem regulator ciśnienia paliwa u siebie bo na ciepłym pali na 0,3 sec a na zimnym 1 sec. teraz pali od strzała. ale wiem, że cewki, przewody, świece są igła. na ten stan ma milion rzeczy wpływ nawet czasem głupi wężyk cienki jak pół małego palca
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 14:33   #4
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Czas pracy rozrusznika

Zyskał na mocy po wymianie regulatora?
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.