Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2018, 17:19   #11
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

Wpisałem w wyszukiwarkę "engine does not start after refuelling" i znalazłem mnóstwo podobnych przypadków, a nawet filmiki. Jest m.in. taki opis:

"(...) The problem is not the fuel pressure or fuel filter, otherwise your hard starting problem would present at all starts, not just when you've refueled the car. The fact that it happens consistently every time you refuel the car is the tip-off as to the real problem.

The problem is the vapor recovery system is not closing off to the intake manifold when you're fueling the car. What's happening is some liquid gasoline is entering the intake manifold from the port on the filler neck, so the engine is flooded on your start after having fueled the car. The car starts on your second attempt when you hold the throttle pedal down because you're allowing more air to the engine, clearing the flooded situation.

Have your mechanic check the solenoid for the recovery system for being stuck open. This is an uncommon failure and very few techs know this system or the symptoms that it causes. (...)"

Przy następnym tankowaniu sprawdzę, czy po naciśnięciu pedału gazu będzie szybciej odpalał (tak jak wyżej napisali). Jeśli tak, to przyczyna zostanie namierzona. Z opisu wynika, że winny jest zawór par paliwa (purge valve). Na liście części widzę dwa:
FINIS 1933022 BG9N-9E963-AE (i to jest chyba elektrozawór)
FINIS 1873159 BG9N-9E963-BG (a to bardziej wygląda na przewód z zaworkiem zwrotnym, albo czujnikiem)
Widziałem też filmik na youtube, w którym koleś opowiada, że takie problemy się pojawiają we współczesnych autach, kiedy się tankuje za dużo paliwa, w sensie więcej, niż do pierwszego odbicia pistoletu. A ja tak właśnie robiłem. Zawsze klikałem do równego litrażu na wyświetlaczu dystrybutora. No i się doigrałem...


Ostatnio edytowane przez buk07 ; 15-02-2018 o 09:27 Powód: aktualizacja numerów części
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 18:09   #12
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

A na klapce napisane "2 clicks max." Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2018, 20:47   #13
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

No - teraz zauważyłem. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 20:38   #14
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
The problem is the vapor recovery system is not closing off to the intake manifold when you're fueling the car.
Zawór został dziś przetestowany i rzeczywiście się nie domyka. Przyczyna problemu znaleziona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz pytanie, żeby bez sensu nie przepłacać: są jakieś zamienniki tego zaworu? Bo ta część z katalogu Forda: 1933022 BG9N-9E963-AE obejmuje nie tylko sam "purge valve", ale również połączone z nim przewody. A wolałbym wymienić sam zawór, tylko nie wiem, czego szukać. Ktoś podpowie?
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 21:28   #15
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

Gdyby ktoś potrzebował w przyszłości:
AG9N-9C915-AA, nr części Bosch 0280142498
Pasuje do 1.6 i do 2.0 Ecoboost.
W załączniku zdjęcie mojego zaworu z widocznymi numerami.
Ceny używanych to około 120-150 zł. Taki też zamówiłem. Jak kurier przywiezie, to umówię się na wymianę.
Na aliexpress można kupić nowe za około 30$ z przesyłką.
Dla porównania cena oryginalnej części Forda (z wężykami) to około 500 zł (pytałem w 2 miejscach).
Dlatego radzę: nie lejcie pod korek! 2 clicks max Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180220_184444.jpg (91.7 KB, 203 wyświetleń)
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 21:39   #16
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

To jeszcze skrobnij, czy po wymianie problem z odpalaniem po zatankowaniu ustąpił.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 10:57   #17
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

Zawór wymieniony. Było jeszcze pół zbiornika paliwa, ale zatankowałem do pełna. I chwila prawdy pod dystrybutorem...
Z tych emocji za pierwszym razem za krótko go zakręciłem i już sobie pomyślałem, że nic nie pomogło. Ale za drugim razem zapalił od razu, bez krztuszenia się. Niemniej jednak nie uznam tej naprawy za sukces, dopóki nie zatankuję co najmniej 3 razy. Czyli jeszcze kilka tygodni niepewności, z dużą dozą optymizmu.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 11:00   #18
japim
ford::advanced
 
Avatar japim
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-max '11/ Chevy Tahoe '00
Silnik: 1.6EB 160KM/ 5.3 Vortec 285KM
Rocznik: 2011 / 2000
Postów: 212
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

Kiedyś przelałem - dosłownie - bak w Grand Scenicu. Oczywiście tankowałem pod korek - a tu nagle paliwo leje się spod samochodu... WTF??

Od tamtej pory tankuję do pierwszego "click".

Dobrze, że udało się znaleźć rozwiązanie problemu. Przyda się na przyszłość.
__________________
Pozdrawiam,
Przemek
http://images.spritmonitor.de/686843_5.png
japim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2018, 22:59   #19
Sebol39
ford::beginner
 
Avatar Sebol39
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Cuijk
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 13
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

Mialem tak samo, okazalo sie ze wtyczka w zbiorniku paliwa po tankowaniu do pelna wypinala sie z pompy w zbiorniku
Sebol39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 09:03   #20
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Nie zapala od razu po każdym tankowaniu - jaka może być przyczyna?

Wtyczka była uszkodzona? Rozumiem, że po każdym tankowaniu musiałeś tę wtyczkę wpinać? To ciekawsza usterka niż u mnie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.