Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2018, 08:01   #1
OwiecPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 12
Domyślnie Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Siema, pierwszy post to sie przywitam.

(Chodzi o S-Maxa, po zmianie dzialu post nie ma sensu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Przeczytalem juz troche tematow tutaj jakie silniki sa polecane i z tego co zauwazylem, wiekszosc ludzi poleca 2.0 TDCI.

Na moje potrzeby diesel to jednak najgorszy mozliwy wybor, miesiecznie robie max 400km. Do pracy dojezdzam komunikacja, dzieci nie odwoze, a samochodu uzywam praktycznie tylko na wycieczki do sklepu, cos zalatwic i do rodziny/znajomych, ale praktycznie wszystko w obrebie tego samego miasta, wiec trasa zazwyczaj 15km.

Znajomy mechanik poleca 2.0 145hp, poczytalem o nim tutaj i teoretycznie tez sporo osob poleca, ale narzekaja ze mulasty i brakuje 6. Spalanie w okolicach 10/100 nie jest male, a wszystkie pojemnosci wyzej fajnie, ze wiecej koni ale spalania nizszego nie beda mialy. Teoretycznie mozna zagazowac, ale to juz dodatkowy koszt i nie wiem jak te silniki to znosza.

Teraz jezdze Lupo 1.0 50hp, wiec wszystko bedzie bardziej dynamiczne i mialo lepsze osiagi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i jak mam potrzebe szybszej jazdy to wyciagam motóra z garazu, wiec nie umre jak samochod nie bedzie demonem predkosci.

W takim wypadku, czy 2.0 145hp to najsensowniejszy wybor?


Ostatnio edytowane przez OwiecPL ; 20-02-2018 o 12:15
OwiecPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 08:04   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Zdecydowanie tak, no moze 2.3 w automacie bym jeszcze rozwazyl ale bedzie wiecej palil.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 08:09   #3
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,009
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Cytat:
Napisał OwiecPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na moje potrzeby diesel to jednak najgorszy mozliwy wybor, miesiecznie robie max 400km. Do pracy dojezdzam komunikacja, dzieci nie odwoze, a samochodu uzywam praktycznie tylko na wycieczki do sklepu, cos zalatwic i do rodziny/znajomych, ale praktycznie wszystko w obrebie tego samego miasta, wiec trasa zazwyczaj 15km.
Na Twoje potrzeby najlepszy będzie autobus miejski. Może być z silnikiem diesla.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 19-02-2018 o 08:34
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 08:11   #4
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Ja jeżdżę codziennie do pracy ok 5km na niedogrzanym silniku spalanie mam ok 12l. Ale to się przyzwyczaiłem już.
Tak na trasie brakuje troszkę tej 6 ale to na autostradę. Da się przeżyć.
Nie jest to demon prędkości, ale przy tej mocy, masie, szerokiej oponie dla mnie na miasto wystarcza a i na trasie jest ok.

Mam już maxia 3 rok i jak do tej pory wymieniłem tylko "cukierki" zawieszenia ale to zaraz po zakupie. I żaróweczki na ledy we wnętrzu sobie wymieniłem. Reszta to czysta eksploatacja, oleje filtry itp.

5 osób jedzie mega wygodnie, mam 7 osobowy więc na króciutką trasę można dodatkowo kogoś zabrać chyba że dzieci to i na dłuższą trasę z tyłu się zmieszczą.

Ja polecam.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 08:28   #5
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gratulacje racjonalnego opisu.

Według tego co tam napisałeś to 2.0 145KM będzie zupełnie wystarczający. Przy takich przebiegach różnica 5l na setkę w spalaniu to 100PLN miesięcznie. Patrząc na to jaką utratę wartości będzie miął samochód w tym czasie darowałbym sobie obawy o zbyt wysokie spalanie. Za to jeśli rozważasz przedlifta to zakładam, że budżet ma ograniczenia i w Twoim wypadku znalezienie 2.0Pb w odpowiednim stanie może okazać się łatwiejsze i obarczone zancznie mniejszym ryzykiem niż polowanie na diesla.

Sławku 2.3 zabija u nas 18% akcyza a nie oferuje praktycznie nic więcej. Może poza automatem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Są niestety za drogie.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 10:47   #6
OwiecPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie tak, no moze 2.3 w automacie bym jeszcze rozwazyl ale bedzie wiecej palil.
Z automatami nie ma problemow? Nie patrzylem na nie w ogole. Samo 2.3 czyms sie rozni poza liczba koni? Czy tak samo ma opinie bezawaryjnego?

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Twoje potrzeby najlepszy będzie autobus miejski. Może być z silnikiem diesla.
He he, na szczescie moge sobie pozwolic na samochod po to, zeby stal w garazu.

Cytat:
Napisał kleryk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jeżdżę codziennie do pracy ok 5km na niedogrzanym silniku spalanie mam ok 12l. Ale to się przyzwyczaiłem już.
Tak na trasie brakuje troszkę tej 6 ale to na autostradę. Da się przeżyć.
Nie jest to demon prędkości, ale przy tej mocy, masie, szerokiej oponie dla mnie na miasto wystarcza a i na trasie jest ok.

Mam już maxia 3 rok i jak do tej pory wymieniłem tylko "cukierki" zawieszenia ale to zaraz po zakupie. I żaróweczki na ledy we wnętrzu sobie wymieniłem. Reszta to czysta eksploatacja, oleje filtry itp.

5 osób jedzie mega wygodnie, mam 7 osobowy więc na króciutką trasę można dodatkowo kogoś zabrać chyba że dzieci to i na dłuższą trasę z tyłu się zmieszczą.

Ja polecam.
Dzieki wielkie.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] gratulacje racjonalnego opisu.

Według tego co tam napisałeś to 2.0 145KM będzie zupełnie wystarczający. Przy takich przebiegach różnica 5l na setkę w spalaniu to 100PLN miesięcznie. Patrząc na to jaką utratę wartości będzie miął samochód w tym czasie darowałbym sobie obawy o zbyt wysokie spalanie. Za to jeśli rozważasz przedlifta to zakładam, że budżet ma ograniczenia i w Twoim wypadku znalezienie 2.0Pb w odpowiednim stanie może okazać się łatwiejsze i obarczone zancznie mniejszym ryzykiem niż polowanie na diesla.

Sławku 2.3 zabija u nas 18% akcyza a nie oferuje praktycznie nic więcej. Może poza automatem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Są niestety za drogie.
Tez masz na mysli wczesniej wspomniany 2.3 z tym wiekszym spalaniem?
OwiecPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 11:38   #7
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Różnica w spalaniu w Twoim przypadku bym się ani trochę nie przejmował.
Automat parowany z silnikiem 2.3Pb to hydrokinetyczny Aisin znany w każdym warsztacie zajmującym się naprawą skrzyń bo była ona wsadzana do wszystkiego od Japoni, przez Europę po Stany. U mnie wytrzymała 230kkm katowania i jazd z zabujczą dla skrzyń temperaturą oleju z momentem obrotowym 520Nm przy maksymalnym według producenta 440Nm. Nic się z nią nie działo.

Nie wykluczałbym 2.3Pb z automatem czy bez z obszaru poszukiwań. Z resztą jest ich i tak bardzo mało. Jeszcze mniej niż 2.0Pb.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 11:58   #8
OwiecPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wykluczałbym 2.3Pb z automatem czy bez z obszaru poszukiwań. Z resztą jest ich i tak bardzo mało. Jeszcze mniej niż 2.0Pb.
No ilosc faktycznie bez szału, 3 sztuki na otomoto z czego jedna walnieta, a 2 pozostale 5 miejsc, a mi zalezy na 7. No to zostaje szukanie 2.0, dzieki za pomoc.
OwiecPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 12:02   #9
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Cytat:
Napisał OwiecPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mi zalezy na 7. No to zostaje szukanie 2.0
Szukasz białego kruka. Lepiej zobacz to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2018, 12:40   #10
OwiecPL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2018
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka benzyna? Przed lift, roczny przebieg max 5k km.

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukasz białego kruka. Lepiej zobacz to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przy takim poziomie dodatkowych kosztow, chyba jednak wole poszukac gotowca w postaci 2.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez OwiecPL ; 19-02-2018 o 12:58
OwiecPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.