Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2021, 07:45   #1
Fiestunia_mk7
ford::amateur
 
Imię: Magdalena
Zarejestrowany: 09-05-2021
Skąd: Łódź
Model: Ford Fiesta mk7
Silnik: 1,5 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 1
Smile Wentylator - dziwne warczenie 1,5 tdci

Witam,
Jestem szczęśliwą posiadaczką Fiesty mk7 tdci z 2012r. Po ostatnim serwisie klimatyzacji zauważyłam, że pojawił się problem. Przy odpaleniu auta i automatycznym załączeniu się klimy, wentylator - wiatrak zaczyna głośno chodzić. Klima chłodzi bez problemu. Ogólnie odczuwam, że jest głośniej wewnątrz auta. Podczas jazdy nie jest to, aż tak zauważalne, ale po zgaszeniu silnika wiatrak jeszcze chodzi i jest głośny jak traktor (warczy jak traktor przez ok 30 sek.). Sytuacja ta powtarza się jedynie, gdy klima jest włączona, gdy nie jest załączona wszystko działa cichutko, nie ma tego warczenia. Ten dźwięk wyraźnie pochodzi z wiatraka. Co może być przyczyną takiego stanu? Czy wiatrak jest do wymiany? Czy przede wszystkim jest to usterka z którą mimo nieprzyjemnych efektów dźwiękowych można jeździć? Pomóżcie
Pozdrawiam wszystkich Fordomaniaków:-)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 09-05-2021 o 11:16
Fiestunia_mk7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2021, 11:12   #2
jerry2006
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 24-10-2017
Model: FIESTA
Silnik: 1,25
Rocznik: 2013/2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wentylator - dziwne warczenie 1,5 tdci

Cytat:
Napisał Fiestunia_mk7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Jestem szczęśliwą posiadaczką Fiesty mk7 tdci z 2012r. Po ostatnim serwisie klimatyzacji zauważyłam, że pojawił się problem. Przy odpaleniu auta i automatycznym załączeniu się klimy, wentylator - wiatrak zaczyna głośno chodzić. Klima chłodzi bez problemu. Ogólnie odczuwam, że jest głośniej wewnątrz auta. Podczas jazdy nie jest to, aż tak zauważalne, ale po zgaszeniu silnika wiatrak jeszcze chodzi i jest głośny jak traktor (warczy jak traktor przez ok 30 sek.). Sytuacja ta powtarza się jedynie, gdy klima jest włączona, gdy nie jest załączona wszystko działa cichutko, nie ma tego warczenia. Ten dźwięk wyraźnie pochodzi z wiatraka. Co może być przyczyną takiego stanu? Czy wiatrak jest do wymiany? Czy przede wszystkim jest to usterka z którą mimo nieprzyjemnych efektów dźwiękowych można jeździć? Pomóżcie
Pozdrawiam wszystkich Fordomaniaków:-)
Według mojej wiedzy wentylator zawsze włącza się przy włączeniu klimy nawet gdy silnik jest zimny. U mnie też jes głośno wtedy ale było tak zawsze.
Ja mam inny problem bo właśnie wymieniłem wentylator na nowy i jest dużo głośniej niż na starym który się spalił.Nie wiem czy to wina obrotów czy kiepsko wykonanego wentylatora. Czy na zimnym silniku po właczeniu klimy on powinien chodzić na mniejszych obrotach niż gdy się zilnik zagrzeje?
jerry2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2021, 13:31   #3
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Wentylator - dziwne warczenie 1,5 tdci

Wiatrak ma 1 bieg więc chodzi zawsze z ta sama szybkością czy zimny czy ciepły moim zdaniem.
Co do hałasu chodzi jak odkurzacz. Wiem bo też raz na gwarancji miałem zmieniany w Fordzie.

Co do wiatraka po zgaszeniu silnika od razu powinien się wyłączyć. Tak jest u mnie od nowości.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.