Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2006, 20:23   #41
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Ok. Cas odświeżyć temacik. :fcp2
Zrobiłem remont silnika oraz szcześliwie dotrwałem bez deptania do poprawnego dotarcia. Ponowne testy na przyspieszenie Gtechem :fcp1 .

0-100km/h PB+BLOS = 8.7s a było 9.03s
400m PB+BLOS = 16.7s było 17.05s ( 2 długości auta na mecie )

Jednak blos sprawuje sie doskonale ale mam jeszcze problem z vrisami ( nie bede sie rozwodził bo temat b. obszerny i trudny). W najbliższym czasie bedę przerabiał dolot i sprowadze stożka w miejsce gdzie bedzie zasysał zimne powietrze a nie jak do tej pory ciepłe prosto z nawiewu chłodnicy. Na bank sa przez to jakies straty. Dodatkowo chcę przeniesc blosa przed przepływke. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jedynym problemem jest praca silnika na LPG. Jest b. słaby ( do 100km/h okolo 14 sek, na PB 8.7s) a wyregulowany został według przyjetego schematu czyli ANALIZATOR SPALIN. Mam parownik nie znanego przezemnie pochodzenia jednak gazole mowia że jest to parownik przeznaczony do wiekszych pojemnosci. Jednak znajac realia jest to jakis najtanszy parownik do wiekszych motorów. Moj parownik jest umieszczony pod aku czyli wąż z gazem idący do BLOSa ma około 50 cm długości. Chcę go też przeniesc blizej blosa i wtedy miał by około 15-20 cm długosci. W związku z tym mam kilka pytan:
1. Czy blos przed przepływka może znacząco zmienic prace silnika na LPG?
2. Czy długośc węża parownik - BLOS ma duże znaczenie?
3. Jaki był by sprawdzony i niedrogi parownik do mojego silnika ( 2.5 l KL, 163 PSy)
4. A może trzeba podpiłować troszke tą szczerbinke przez która idzie gaz z blosa?

Bede wdzieczny za podjecie po raz drugi tematu przez kolegów :fcp1

__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2006, 20:34   #42
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pakulek
1. Czy blos przed przepływka może znacząco zmienic prace silnika na LPG?
2. Czy długośc węża parownik - BLOS ma duże znaczenie?
3. Jaki był by sprawdzony i niedrogi parownik do mojego silnika ( 2.5 l KL, 163 PSy)
4. A może trzeba podpiłować troszke tą szczerbinke przez która idzie gaz z blosa?
1. Może - są takie silniki, ze BLOS (chociaż dedykowany pod klapy) nie chce pracować pomiędzy przepływomierzem a kolektorem. Znaczy blos ma to gdzieś, ale przepływa od silnika się obraża. trzeba spróbować bo snucie teorii nic nie da.

2. Ma znaczenie, powinien być jak najkrótszy

3. OMVL - popatrz na dział LPG na forum forda Scorpio:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

4. Odczep się od slita! Jak będziesz miał na 100% wszystko w porzadku z dolotem i innymi bebechami (w tym rurka dolotowa od zbiornika do parownika 8mm a nie cieńsza) to na hamowni możesz sobie próbować przeprofilowywać w tych zakresach gdzie masz za biednie. Uprzedzam lojalnie, że nowy gwizdek to koszt ca. 64 zł.
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2006, 10:37   #43
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pakulek
3. Jaki był by sprawdzony i niedrogi parownik do mojego silnika ( 2.5 l KL, 163 PSy)
OMVL - R90, 260 zeta nówka, styka do 5000 ccm

Cytat:
Napisał Pakulek
4. A może trzeba podpiłować troszke tą szczerbinke przez która idzie gaz z blosa?
to możesz sprawdzić na hamowni z podpiętym cały czas AFR-em ale już z konkretnym parownikiem, jeśli okaże się, że są jakies zubożenia w pewnych zakresach obrotów to można deczko podpiłować. no i ta rurka 8mm to też dobry pomysł.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2006, 17:56   #44
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Struna, a jak 1 i 2 ptk? :fcp1
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2006, 15:54   #45
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

1. nie testowałem to nie będę dywagował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na mikserach sprawdzałem i da się wstawić pomiędzy przepławki a przepustnice miksery z bardzo pozytywnym skutkiem.
2. im krócej tym lepiej oczywiście.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2006, 19:40   #46
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Bylem dzis u gazownikow. Powiedzieli że przewod zbiornik- blos to 8mm. Jednak mowia ze i tak zwezki sa po drodze 6mm ( łaczki jakies) . Moze tak byc? Nastepnie ustawiamy analizatorem blosa a mimo to idzie tak słabo na gazie ze tragedia. Raz mocniej ciagnie raz słabie ( zaleznie od obrotów). Co to moze byc? Przed remontem lepiej chodzil na gazie. Jak tak dalej pojdzie to bede zmuszony wrzucic mixer a blosa sprzedac :fcp8 . Jutro jade ponownie do nich. Wezme tez dokladne oznaczenie parownika - wtedy cos wiecej powiecie( gazownicy powiadaja że to według tabelki dobierany firmy LOVATO). Pozdr
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 08:40   #47
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pakulek
gazownicy powiadaja że to według tabelki dobierany firmy LOVATO
tabelki akurat to tutaj niewiele dają - masz spory silnik i minimum 140kW parownik musisz mieć - wszystkie mniejsze to będzie kiszka.

PS, a skąd Ty jesteś ? jak blisko kraka to możemy się styknąć i bym Ci to obejrzał i coś może doradził.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 18:38   #48
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Jesli chodzi o parownik to podobno mam najwiekszy jaki jest z firmy LOVATO. Taki co ma moc od 140 do 200KW. Jest cos takiego? Gosc zarecza ze ten powinien dac rade z moim silnikiem, jednak dopiero dzis przyznal ze mam rurke parownik - zbiornik 6 mm i zasugerował zmian ena 8 mm. Może w koncu cos to pomoże.

Mam pytanko. Czy mają cnawet najlepszy parownik o mocy 300KW ( tak sobie wymyslam, hehe) to bez przewodu o średnicy 8mm i tak bedzie kicha?

Jesli chodzi o podjechanie do Ciebie to z miłą chęcią. Jednak dopiero latem jak bede w cz-wie u rodzinki. Bo ja niestety z Gorzowa/Szczecina.
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 18:44   #49
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pakulek
Taki co ma moc od 140 do 200KW. Jest cos takiego?
no nie bardzo - parownik ma jakąś tam wydajność podaną w kW i to jest stałe a nie jakiś tam przedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a rurka jak za cienka to może za mało gazu podawać na jednostkę czasu i może być lipa.
Cytat:
Napisał Pakulek
Jesli chodzi o podjechanie do Ciebie to z miłą chęcią
no to zapraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2006, 14:50   #50
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Byłem dzis u gazownikow. Dowiedziałem sie dopiero dzis ze sa dwie regulacje na parowniku. Jedna z nich jest od regulacji przeplywu gazu ze zbiornika a druga ustawia cisnienie gazu. Jesli chodzi o pierwszy zawór to jest ustawiony na maxa, jednak drugi jest ustawiony tak jak ustawia sie go do mixera. Powiedzial mi ze jak odkrecil by go na maxa to nie chodzil by dobrze na mixerze. Czy on ma tez byc odkrecony na maxa? Druga sprawa to to że gość powiedzial iż to że wciskajac gaz do dechy silnik ma zamulenie to moze byc wina stożka. Ze za duzą powierzchnia zasysani. Możliwe to? Proponuje mi sprawdzenie tego przez przykrycie jakąć szmatka stożka. Jesli chodzi o przeniesienie blosa przed przepływke to mowi ze to moze sie okazac dobrym posunięciem. Dzis doszedł do mnie dolocik i tuż po swietach bede kombinował z blosem i parownikiem.

Dodano 15.04.06
Dziś przeniosłem blosa prezed przepływke. Teraz nawet bez regulacji autko chodzi całkiem inaczej :fcp1 . Mysle ze po regulacji bedzie jeszcze lepiej. Teraz po wcisnieciu gazu do dechy nie ma tak wielkich dławien ( ale jeszcze wystepują )i nie musze juz przelaczac na PB podczas wyprzedzania ( idzie lepiej niż za przepływką jednak trochę jeszcze za mało ). Jescze tylko przewod 8mm i parownik bliżej blosa. A ewentualnie na koniec zmiana parownika.

[ Dodano: 2006-04-18, 15:40 ]
Zajechałem dziś na CPN aby zalać LPG. Coś słabo mi na gazie smiga i pomyslełem że może się kończył. Wczoraj miałem wybuch i mówie sprawdze co pod maską. Zaglądam a tam stożek odłaczony od blosa. Podczas zakładnai stożka odłaczyłem pprzewód od przeplywki. Założyłem, zatankowałem, wsiadam i odpalam. Okazuje sie ze na PB nie chce chodzic ( tylko do 2000-2500obr i zdycha). Przełaczyłem na LPG i ruszyłem. Ja gaz w deche a on kołami mieli, i tak 1 i 2 bieg. Pomysłałem że na gaz sie nie przełaczył i coś szwankuje ( dlatego swieca sie kontrolki że niby jest na LPG). Przez całą trasę but jak na PB. Zajeżdzam do gazownikow, podnosimy maske a tam przewod od pzrepływki odłaczony :fcp2 . Po podłaczeniu przewodu znowu na LPG zmułki itp ale za to na PB jezdzi bdb.
Obecnei wyregulowalismy LPG na wyłaczonej przeplywce i na LPG smiga aż piekni. Nawet na moim parowniku LOVATo i rurkach 6mm :fcp1 . Szok. Co prawda na PB nie jezdzi ale jak bede chcial poscigac sie na PB to sobie maske podniose i kabel podłacze, heheh. A zakres obrotow w jakich pracuje silnik przy wylaczonej przeplywce spokojnie wystarczy na przełączenie sie po nagrzaniu na LPG. Tak wiec tym sposobem rozwiązałem swój problem. Cieszę sie bardzo że mogłem liczyć na waszą pomoc.
Ostatnim problemem jaki mam to fakt iż stożek nadal jest na wprost wiatraka z chłodnicy. Bardzo się nagrzewają przewody od LPG oraz sam stożek ( można sie popażyć). Zostaje mi tylko przeniesc parownik koło blosa a w miejsce parownika wstawić K&N :fcp1 . Wkrótce zdjęcia.
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.