Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2022, 13:07   #81
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Dzwiedziu na Posejdona, poczytaj temat, bo wpadasz coś skrobniesz ale o co biega to już czasu nie masz poczytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 13:27   #82
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poczytaj temat
Czytam i chcę zrozumieć czemu część użytkowników ma problemy z aku a część nie.
Po za tym nie doczytałem się byś po wymianie aku zrobił reset BMS, który ma algorytmy i nie wierzę by nie brał pod uwagę wieku eksploatacji.
No ale cóż, jak narazie doszedłem do wniosku/dowiedziałem się by odłączyć/odpiąć BMS bo to wina ECO.
Wielu grzebie przy wozach, dokładając graty, zmieniając np BCM, wsadzając większe pojemności aku, ale mało kto się do tego przyznaje. Może tu też jest przyczyna, np źle zaprogramowany BCM.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 13:32   #83
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Oj tam oj tam.
Cały czas staramy się tutaj dowieść, że BMS to zło i że trzeba odłączać bo wiecznie aku niedoładowany bo BMS nie chce ładować aku.

A na pytanie: to naładujmy i sprawdźmy obecny stan naładowania nagle jest że kolega tematu nie przeczytał ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sam ostatnio (kiedy to było? ponad roku temu?) naładowałem aku i zrobiłem reset BMS.
Wszyscy mi mówili że "po co, przecież BMS się resetuje przy wymianie aku".
A ja właśnie też mam 7km do pracy.
Żona też. Odpalam rano auto. Na wyświetlaczu -2'C.
Zanim dojadę do pierwszego skrzyżowania to auto już zdązyło zjeść z 30% aku na grzanie przedniej szyby, lusterek, siedzeń oraz na radio i rejestrator.
Zanim dojadę do pracy małżonki, wrócę i zgaszę to nawet aku nie zdąży się doładować nawet jakbym nie miał BMS.
Godzinę później (jak już auto znowu się wyziębi) to powtórka z rozrywki i znowu 7 km ale tym razem do mojej pracy.
Nie dziwię się, że moje aku jest wiecznie niedoładowane.

To jak w końcu naładowałem prostownikiem to magiczne pudełko, to skąd BMS ma wiedzieć że stan aku się zmienił?
Dla BMS jedyne co dostaje, to że aku nie chce więcej prądu bo napięcie jest wysokie.
No trochę tutaj stoję za kolegą, że warto jednak sprawdzić w jakim stanie mamy te baterie zanim kombinujemy,
żeby je jednak słodzić dobrym napięciem przez wyłączenie systemu monitorującego stan baterii.

Jedyny raz jak mi aku padło, to rok po zakupie auta.
Auto miało najechane 18 tysięcy km przez 4 lata (rocznik 2012, a auto kupiłem w 2016 roku).
No to nie było dziwne, że opony były do wymiany bo popękane, że hamulce i tarcze miały nalot, że na uszczelkach szyb pojawił się mech a akumulator cudem wytrzymał trochę więcej.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 13:42   #84
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

No cóż jak nie ma innego wyjścia post nr 26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ja się cieszę, że jestem na tym forum i mogę czytać tak wartościowe posty wyżej aktywnych kolegów. Otóż dzięki Wam Panowie wyrwałem chwasta w postaci BSM i jeszcze ten shit S&S wyrwałem w pakiecie, co mnie chyba bardziej cieszy. Kupiłem na wiosnę nowy aku i wymieniłem, ponieważ przy dość długich trasach miałem napięcie na aku na poziomie 12,20 V co często kontroluje właśnie z uwagi na trasy. To był już trzeci aku, bo drugi wytrzymał niecałe 3 lata i zdechł jak poprzedni. Nic się nie działo ale jakoś bałem się gdzieś jechać z takim aku, wiec w ramach testu co by nie wymieniać jeszcze w miarę dobrego, podłączyłem prostownik żeby sprawdzić ile będzie się ładował do całkowitego naładowania. Trwało to około 1,5 godziny prądem 8 A więc aku można powiedzieć prawie trup. Nabyłem nowy, podłączyłem, zresetowałem BSM i niczego nie świadomy jeździłem do wczoraj. Wczoraj przeczytałem post w tym temacie i dzisiaj z rana dzida do garażu, mierzę ............ znowu 12,20 V a wczoraj trasa. I decyzja była natychmiastowa, wyrywam chwasta. Sprawdziłem ładowanie po wyjęciu wtyczki i jest na wolnych 14,75 V normalnie baja. Żadnych błędów na zegarach, a czy gdzieś indziej będą to mi lata. Za jakiś czas zmierzę co się dzieje. Mam nadzieję, że już nie zarżnął mi ten BSM prawie nowego aku. Więc dzięki Wam Panowie jeszcze raz za te posty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 13:46   #85
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niezabardzo rozumię po co tak kombinować?
Mam fabryczny akumulator z połowy 2014r, raz na pół roku ładowany ctek mxs-25, trasy do roboty po ok 7km.
Byłem ostatnio sprawdzić stan, urządzeniem z obciążeniem Banner, akumulator wyciągnięty o 6 rano, pomiar o 12, trzymany w temp lekko ponad 20C i wyszło że ma ponad 500A z 700A.
Auto często stoi w garażu (temp w środu średnio 4C wyższa niż na dworze) po tydzień/dwa i nie ma problemu z odpaleniem.
Mi nie chodzi o kombinacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zwykle jeżdżę autem, tankuję i bardzo nie wnikam co tam się dzieje.
Po prostu aku ma 3.5 roku, a BMS z jakiegoś powodu uznał, że naładuje moje aku na maks 50% i nic więcej. Z tego powodu skoro uznał, że jest to już śmietnik to ja go próbuję w taki sposób "ożywić".
Jak się nie uda => kupię nowy. Problemów z odpalaniem nie mam raczej tylko dlatego, że auto stoi w garażu w którym najniższa możliwa temperatura to +5.

Niestety mój tryb użytkowania auta w ostatnim czasie (wyjazd do biedry/apteki 2km w jedną stronę i trasa max raz na miesiąc) nie sprzyja dobrej kondycji aku.
Ładować też ciężko... Raz, że nie mam prostownika (to mały problem) to dwa, że ładowanie w bloku w garażu takie proste nie jest niestety.

BCM z kolei mam fabryczny nie tykany, nie aktualizowany. Więc tutaj nie upatruję przyczyny niedomagań.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 13:50   #86
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Po mojej zbieraninie informacji doszedłem do wniosku po kilku latach że fabryczny aku wytrzymuje min 5 lat, po czym po wymianie na nowy problemy zaczynają się już często po 2 latach.
Jedyne wytłumaczenie jakie czytam za każdym razem "to wina BMS", ale czy słuszna?

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zresetowałem BSM
Faktycznie jest, zwracam honor.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 13:55   #87
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne wytłumaczenie jakie czytam za każdym razem "to wina BMS", ale czy słusznie ?
Ja jeszcze tego nie wiem inni też i generalnie właśnie o tym jest ten temat.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 14:10   #88
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
doszedłem do wniosku po kilku latach że fabryczny aku wytrzymuje min 5 lat, po czym po wymianie na nowy problemy zaczynają się już często po 2 latach.
aku 5 letnie, zamiennik i nadal stan określony jako "dobry, wystarczy porządnie naładować"

potwierdzone w trzech autach
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 14:19   #89
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... "dobry, wystarczy porządnie naładować"



potwierdzone w trzech autach
Może kolega polecić ten dobry i sprawdzony prostownik?
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2022, 14:30   #90
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Nietypowe wskazania naładowania akumulatora

Paccbet-2
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.