Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2016, 14:37   #11
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Talking Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Ja dodam jeszcze to,że moc silnika podawana przez producenta jest maksymalna tzn. - przy 2 tys obr. silnika przykładowo jest 30 koni mech.a przy 4tys obr już 70 - a przy 7 tys '' tylko'' 80 koni- przy 80 konnym silniku. wszystko zależy te procentowe rozłożenie mocy w stosunku co do obrotów od konstrukcii silnika,jest tak nieraz że ten 50 konny jest żwawszy od 60 - bo ten pierwszy przy 4 tys obrotów ma już 45 koni a drugi dopiero 40 - choć na pełnych obrotach ma 60,- mnie stary już mech.emeryt,kolega, powiedział krótko - od czasu do czasu '' daj mu dobrze w rurę'' - nie mysląc o naszych gardłach - choć podobno też to dobrze robi.Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez marko52 ; 17-08-2016 o 17:29 Powód: Dopisanie.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 23:41   #12
plazgut
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Byłem dzisiaj na hamowni, poniżej wyniki. Na zielono próba na LPG. Ktoś posiada jakiś wzorcowy wykres? Co sądzicie? Brakuje kilku KM i ok. 10Nm, ale poza tym wygląda chyba elegancko. Czyżbym się czepiał faktycznie tego silnika?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg fiesta_hamownia.JPG (85.5 KB, 28 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez plazgut ; 24-08-2016 o 23:43
plazgut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 11:56   #13
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Cytat:
Napisał plazgut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem dzisiaj na hamowni, poniżej wyniki. Na zielono próba na LPG. Ktoś posiada jakiś wzorcowy wykres? Co sądzicie? Brakuje kilku KM i ok. 10Nm, ale poza tym wygląda chyba elegancko. Czyżbym się czepiał faktycznie tego silnika?
Myślę że nie jest żle,potwierdziło sie to co pisałem wyżej, - najwyższa ekonomiczna moc to w granicach 4,500 obr,- teraz przynajmniej będziesz wiedział jak operować ''gazem''by spalić mniej gazu ,- według mnie to lać paliwo i jezdzić i nie kombinowac.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 00:34   #14
plazgut
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Pojechałem znów do elektronika i pomimo łądnego wykresu też stwierdził, że nie auto nie jedzie jak powinno.
Wymieniłem czujnik położenia przepustnicy na teoretycznie oryginalny, bo zamazane tylko logo Forda chociaz dziwna sytuacja bo wyskakiwał błąd odnosnie czujnika dalej...
Wymienilem tez silniczek krokowy na zamiennik Topran.
No i cóż... Niby jedzie lepiej ale nie wiele i w dodatku faluje na obrotach w dalszym ciągu.

Nie pamiętam co było pod pokrywą, ale tam są chyba zawory regulowane hydraulicznie, prawda?
Pozostaje podmienić znowu kable, świece, przepustnice i krokowca na używki ale oryginalne, bo znowu skonczyly się pomysly. Sprawdzę jeszcze cisnienie na tlokach i czujnik wału.
Może ktoś ma inne pomysły?
plazgut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 18:21   #15
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Trzeba pamiętać ,przy pomiarze cisnienia na tłokach, by akumulator był dobrze naładowany, obroty rozrusznika - szybkość,ma duże znaczenie co do pomiaru prawidłowego ciśnienia,- chyba ze teraz sa juz inne sposoby pomiaru.
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2016, 23:21   #16
plazgut
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Tak, pamiętam o tym. Niestety mój ciśnieniomierz nie mieści się, więc muszę gdzieś pożyczyć albo podjechać do kogoś kto ma.

Wydaje mi się jednak, że trafiłem na jakiś trop.
Wykręciłem czujniki od rozrządu (ten na pokrywie zaworów) i drugi, który jest na bloku silnika przy kole zamachowym. I właśnie ten drugi był brudny i cały w opiłkach. Wyczyściłem oba czujniki i przełożyłem dodatkowo świece i kable na stare. Sytuacja poprawiła się znacznie. Zadowolony z siebie zakładam całą pokrywę z filtrem powietrza, wciskam ją na te słupki a tu nagle silnik zwiększył obroty i zaczyna telepać.
Sprawdziłem czy nie ściska żadnego wężyka ani kabla. Wszystko ok. No to znowu zakłada, pokrywę i znowu to samo. Zdjąłem więc znowu pokrywę z mocowań i okazuje się, że dociskając pokrywę zaworową lub próbując po prostu pchnąć silnik w stronę grodzi trzymając za pokrywę silnik zwiększa obroty i zaczyna falować.

Dziwna sprawa... Próbowałem zmieniać kable, świece a nawet cewkę a także próbowałem dostarczyć minus z akumulatora do śrub cewki. Wydaje mi się nawet, że dotykając do śrub cewki tym minusem silnik potrafił się telepać, a na pewno było widoczne malutkie wyładowanie przy dotknięciu - czyli gdzieś napięcie się pojawia, gdzie nie powinno.
A może cewka powinna być odizolowana całkowicie od bloku silnika? W końcu pokrywa zaworowa tak właśnie jest - uszczelka + podkładki pod śruby pokrywy odizolowują pokrywę zaworową poprzez jej uszczelnienie. I dociskając pokrywę gdzieś dochodzi do styku pokrywy z blokiem (może poprzez śruby) albo sama cewka poprzez osłonę termiczną.
Spróbuję jeszcze odkręcić cewkę i odizolować ją od reszty i wtedy sprawdzić reakcję.
Niemniej jednak proszę was o jakieś sugestie, bo ciekawa sytuacja się zrobiła...

Edit: Czy tam aby pokrywa nie jest plastikowa? Teorie jak wyzej eysnulem, bo myslalem ze jest aluminiowa.

Ostatnio edytowane przez plazgut ; 19-09-2016 o 00:26
plazgut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 07:57   #17
plazgut
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Może jednak znajdzie się jakiś jasnowidz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
plazgut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2016, 09:26   #18
marko52
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 21-07-2012
Skąd: wielkopolska
Model: FIESTA
Silnik: 1250 ZETEC S
Rocznik: 1997
Postów: 298
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Cytat:
Napisał plazgut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może jednak znajdzie się jakiś jasnowidz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taaaa.. Gdyby to byl silnik z lat 70- siątych to dawno by było po kłopocie a tak nażgane elektroniki i być tu mądry .
marko52 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 00:18   #19
plazgut
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

Gdyby tak było, to nie siedziałbym na forum w poszukiwaniu pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na weekend może uda się posprawdzać co nieco. Oby w końcu się udało rozwiązać problem.
plazgut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2016, 11:51   #20
plazgut
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.3 8V Brak mocy i wysoka temp. spalin

No cóż, wychodzi na to ze winna jest grzałka drugiej sondy lambda lub jej obwód. Prawdopodobnie dochodzilo do zwarcia.
plazgut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , fiesta mk6 , katalizator


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.