Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2016, 19:43   #1
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,649
Question Świergoczące nieparzyste biegi III + V

Od razu napiszę - nie umiem tego nagrać w żaden sposób. Dźwieki świegotu są, ale kamera nie rejestruje tego.

Biegi 2, 4 działają cicho. 3 i 5 od czasu do czasu podczas przyśpieszania świergoczą. Taki jest specyficzny hałas metalu trącego o metal jakby tryby skrzyni obracały się bez dostatecznej ilości oleju. Czasem to jest, czasem nie ma, ale im dynamiczniej przyśpieszę, tym sie hałas nasila. Także gdy mam obroty poniżej 2 tyś to mam ten hałas na 3 i 5 biegu.

Naśnięcie sprzęgła podczas jazdy momentalnie ucisza hałas.

Na budowie skrzyni sie nie znam. Coś tam w Google poczytałem o objawach i nie jestem do końca przekonany czy jest to coś czym powinienem się przejmować, czy też nie. Same biegi zmieniają się lekko, bez hałasu, bez szarpnięć. Lewarek ma niewielki luz, ale bez przesady. Nic w skrzyni nie wyje, łożyska biegów więc chyba odpadają.

Myślę o wymianie oleju w skrzyni na początek, ale z drugiej strony to gdyby go było mało to raczej inne biegi też by świergotały. Jednak może to stary olej (mało kto go zmienia, wiec zakładam, że nigdy nie był wymieniany)?

slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 20:55   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Świergoczące nieparzyste biegi III + V

Zmień olej, ale stary do oddzielnego pojemnika, i po parogodzinnym czasie poszukaj opiłków, jeżeli znajdziesz białe opiłki, to łożyska i koła zębate, jak żółte, to synchronizatory, a jak mieszane, to ito i tamto, a w przyszłości krótszej lub dłuższej skrzynia do wymiany, bo naprawa nieopłacalna.
Można tak też jeżdzic, ale nie wiadomo jak długo.
A że po naciśnięciu pedału sprzęgła cichnie, bo wtedy wszystie elementy w skrzyni stoją, nawet wałek sprzęgłowy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2016, 12:44   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,649
Domyślnie Odp: Świergoczące nieparzyste biegi III + V

I znów problem rozwiązany.

Znów rozwiązanie jest banalnie proste i łatwe i zupełnie nieoczekiwane.

Winna była osłona termiczna wokół plecionki wydechu w połączeniu z obluzowanym mocowaniem poduszki skrzyni biegów. Obluzowała się i dotykała samej plecionki. Przy określonych sytuacjach przyśpieszenia całość wpadało w wibracje. Przy jednostajnej jeździe już nie było to tak odczuwalne.


Po zamocowaniu osłony i przykręceniu mocowania poduszki skrzyni - problemu nie ma.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2016, 12:51   #4
otton250
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 09-07-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: fiesta
Silnik: 1.3 44kw
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Świergoczące nieparzyste biegi III + V

Muszę zetknąć u siebie bo mam ten sam problem chyba. A bałem się że to skrzynia.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
otton250 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta mk6 , skrzynia biegów , sprzęgło


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.