Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2019, 11:27   #1
Penchard
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 26-07-2019
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo Mk4 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Dziwne zachowanie szyb elektrycznych

Witam
Na początku chciałem zaznaczyć, że wiem jak zaprogramować szyby itd., i proces ten wykonywałem nie raz. Problem pozostał, a do tego jest dosyć nietypowy, i się pogłębia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż szyba od strony kierowcy w moim Mondku uchyla się normalnie, czy to w trybie manualnym, czy też całkowitym automatycznym otwieraniu. Problem pojawia się gdy chce tą częściowo otwartą szybę zamknąć. W momencie pociągnięcia cyngielka szyba rusza odrobinę do góry, następnie samoczynnie zjeżdża na sam dół, i nie można jej zatrzymać. Gdy już zjedzie do końca, można ją normalnie zamknąć.
Ostatnio wymieniłem aku, po tym chciałem przeprowadzić akcje z programowaniem szyb, bo przestały samoczynnie się domykać, jasna sprawa. Zabrałem się za stronę kierowcy, po zakończeniu procesu szyba działa jak wcześniej, czyli żyje własnym życiem. Gorsze jest to, że programowanie szyby pasażera zakończyło się tym samym. Teraz również ona działa tak samo jak ta od strony kierowcy. Tylnych boje się ruszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Może ktoś będzie wiedział o co chodzi, normalnie jakaś magia. Może ktoś miał podobny problem. Wszelkie wskazówki na wagę złota, bo mi już wity opadają.

Pozdr.

Penchard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 12:49   #2
malek.lukasz.81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2017
Model: S-max
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 141
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie szyb elektrycznych

Trzeba posmarować prowadnice szyby, mechanizm szyby w momencie zamykania napotykając na zbyt duży opór otwiera szybę do końca, takie zabezpieczenie żeby głowy sobie nie przyciąć.
Po trzech nieudanych próbach zamknięcia(napotkania oporu) musisz trzymać cały czas guzik zamykania szyby.
malek.lukasz.81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 13:38   #3
mrhenio
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Kartuzy
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie szyb elektrycznych

Otóż ja mam podobny problem, a nawet dokładnie taki sam. Ale rozwiązania również nie mam
mrhenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2019, 15:04   #4
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie szyb elektrycznych

Ja mam to samo od strony pasażera, ale w moim przypadku wyraźnie widzę, że szyba przy próbie automatycznego zamknięcia pochyba się za bardzo do przodu co powoduje zbyt duży nacisk a co za tym idzie automat samoczynnie opuszcza szybę. W moim przypadku była to mocno wkur... dziewczyna która trzasnęła drzwiami z całej siły i coś musiało sie tam poluzowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do dzisiaj jak mi się przypomni to dostaje opier.. apropo.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 09:14   #5
Penchard
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 26-07-2019
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo Mk4 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie szyb elektrycznych

Dzięki wielkie Pany za wskazówki.
Faktem jest że przednie szyby chodzą tak średnio żwawo, więc pewnie to będzie to. Tylne śmigają, i nie ma z nimi najmniejszych problemów.
Ogarnę w weekend temat smarowania prowadnic, i podzielę się spostrzeżeniami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Penchard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 09:47   #6
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie szyb elektrycznych

Jesli szyba pochyla sie do przodu to prowadnica moze tez byc juz wytarta.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 16:45   #7
Penchard
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 26-07-2019
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo Mk4 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie szyb elektrycznych

Ok, smarowanie prowadnic zakończone sukcesem. Używałem do tego smaru silikonowego w sprayu Kellys (używam do smarowania linek w rowerze).
Po nasmarowaniu wszystko działa tak jak powinno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Penchard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.