Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2019, 12:28   #1
cypkos
ford::amateur
 
Imię: Cypisek
Zarejestrowany: 20-12-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Uzupełnienie elementów klimatyzacji

Cześć,
parę miesięcy temu kupiłem Forda Fiestę V (mk6) 1.3 51kW 2005r. wersja Trend (już po lifcie) - domyślnie wyposażoną w klimatyzację. Niestety auto miało przygodę od czoła i przy naprawie pominięto wymianę elementów związanych z klimatyzacją. Chciałbym na wiosnę uzupełnić moje autko o brakujące części tak by było doposażone w klimatyzację. Zacząłem przeglądać allegro, ale mam wątpliwość co jest niezbędne w zakupie. Niestety jestem amatorem mechaniki samochodowej i Wasze komentarze będą mile widziane.
Oto elementy które planuję zakupić:
1) sprężarka klimatyzacji (czy ważny jest typ silnika? czy można dopasować sprężarkę z silnika 1.4 TDCI do 1.3 benzyna?)
2) chłodnica klimatyzacji
3) przewody klimatyzacji z osuszaczem (wątpliwości jak w punkcie 1)
4) ... - coś jeszcze?

Orientujecie się może jaki byłby koszt zmontowania tego wszystkiego u mechanika? Zakładam, że trzeba jeszcze będzie doliczyć nabicie klimatyzacji.

Z góry pięknie dziękuję za kompetentne odpowiedzi
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez cypkos ; 14-01-2019 o 23:37 Powód: mało czytelny tytuł
cypkos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2019, 17:09   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Klimatyzacja w Fieście 2005r. (model po liftingu)

jeśli miało jakiś dzwonek przodem to trzeba sprawdzić czego brakuje podejrzewam że sprezarke ma przy uderzeniu raczej chłodnica może szczelic i jakiś przewód podjedz do mechanika od klimy i niech sprawdzi czego brakuje a ty chcesz wszystko kupować
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2019, 19:27   #3
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,649
Domyślnie Odp: Klimatyzacja w Fieście 2005r. (model po liftingu)

Cytat:
Napisał cypkos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) sprężarka klimatyzacji (czy ważny jest typ silnika? czy można dopasować sprężarkę z silnika 1.4 TDCI do 1.3 benzyna?)
Nie. Jest inny typ. W silnikach benzynowych (wszystkich poza 2.0) była sprężarka FVS 090. Diesle miały modele SD6V12 i SD6V16.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 18:39   #4
cypkos
ford::amateur
 
Imię: Cypisek
Zarejestrowany: 20-12-2018
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Uzupełnienie elementów klimatyzacji

Cześć,
zgodnie z zaleceniem użytkownika mondeo70235 wybrałem się do okolicznego mechanika żeby zerknął czego w aucie brakuje. Okazuje się, że jest sprężarka (chociaż mechanik mówił, że może nie działać) i chłodnica. Za zmontowanie klimatyzacji (robociznę) mówił, że weźmie 500zł. Bez własnych części kosztowałoby to około 2,5 tysiąca zł.
Teraz przede mną najtrudniejsze zadanie - znalezienie wszystkich części. Bardzo wątpliwa jest dla mnie kwestia wspomnianej wcześniej chłodnicy. Głupie pytanie, ale czy w fieście mk6 jest jedna chłodnica dla układu klimatyzacji i chłodzenia silnika?
Mechanik nie wspomniał nic o parowniku - czy byłby w stanie ktoś z szanownych kolegów zrobić dla mnie zdjęcie swojej fiesty gdzie ten parownik jest umieszczony? - mam wątpliwości, że jest on zamontowany...
No i finalnie: przewody klimatyzacji z osuszaczem - czy należy zwracać uwagę na model silnika? Na allegro atrakcyjną cenę mają przewody głównie dla silników wysokoprężnych, ale czy są one kompatybilne z benzynką 1.3?
Dziękuję za Wasze odpowiedzi.
cypkos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 19:49   #5
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Uzupełnienie elementów klimatyzacji

Oj chyba lepiej w lato uchylać szybę, bo koszty uruchomienia klimatyzacji, jak masz mgliste pojęcie, to pewnie wartość Twojego auta,
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 20:44   #6
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Uzupełnienie elementów klimatyzacji

Przewody są inne w każdej wersji silnika, bo są inaczej ułożone przy każdym silniku. Sprężarka, jeśli nie było przewodów na bank jest skorodowana i proba jej uruchomienia skończy się jej zatarciem. Poza tym konieczne będzie płukanie układu, samo osuszenie próżniowe nie wystarczy. Osuszacz oczywiście nowy, żadnych używek, tak jak i chłodnica (skraplacz).
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2019, 10:30   #7
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,649
Domyślnie Odp: Uzupełnienie elementów klimatyzacji

Cytat:
Napisał cypkos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy w fieście mk6 jest jedna chłodnica dla układu klimatyzacji i chłodzenia silnika?

Mechanik nie wspomniał nic o parowniku - czy byłby w stanie ktoś z szanownych kolegów zrobić dla mnie zdjęcie swojej fiesty gdzie ten parownik jest umieszczony? - mam wątpliwości, że jest on zamontowany...

Na allegro atrakcyjną cenę mają przewody głównie dla silników wysokoprężnych, ale czy są one kompatybilne z benzynką 1.3?
Dziękuję za Wasze odpowiedzi.
Chłodnice są dwie.

Parownik jest w kabinie przy nagrzewnicy. Rób tak jak przy zmianie filtra kabinowego i szukaj rurek i takiej skrzyneczki z żeberkami. Jak tam nie jest nic pustego, nie widać by czegoś brakowało, to jest.

Osuszacz przy chłodnicy koniecznie nowy. Nawet to jest część którą się co jakiś czas wymienia jak (filtr kabinowy) gdy się napełni.

Przewody są inne. Sprawdź też przekroje bo były węższe i szersze, co ma też znaczenie, bo jeden układ mieści 420g czynnika, drugi chyba z 600g.

Sprężarkę koniecznie wymontuj. Może nie jest potrzebna nowa, ale tę musisz oddać do regeneracji. Może to pomoże i obniży koszty.

No i spytaj swojego speca od klimy czy masz wiązkę elektryczną pod klimę i w jakim stanie jeśli jest.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta klimatyzacja , fiesta mk6


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.