Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2020, 15:34   #11
Cornholio99
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Problemy z odpalaniem smax 2011 2.0 tdci

Witam, po 3 latach bezproblemowej jazdy smax zaczyna grymasić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od dwóch dni problemy z odpalaniem. Wciskam przycisk start - przez chwile cieszą później rozrusznik kreci sek cisza kręci i odpala. Wyrzuca czasami błąd wspomagania kierownicy, czasami nie. Świeci się kontrolka trakcie. Później odpala normalnie.
Dzisiaj byłem na przeglądzie w ASO. Przy okazji podłączenie do kompa zero błędów.
Wyjechałem z ASO. Ledwie odpaliłem samochód i z powrotem do aso. Na odpalonym silniku błąd U0155 a później jakieś kolejne błędy związane z komunikacją. Pojechałem po młodego do przedszkola. Przez 5 min wogle nie chciał odpalic. Nie kręcił. Komunikat immobiliser aktywny. Później odpalił , kontrolka trakcji i do domu.
Ładowanie w normie, akumulator świeży - 6 miesięcy. Nie mam pomysłu więc proszę o pomoc / porady.
Aso sugeruje mi aktualizacje softu co nie do końca mi się uśmiecha bo mam soft od mayaka i 3 lata dobrze mi służył na 163 HP. Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Cornholio99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 16:11   #12
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem smax 2011 2.0 tdci

Powiem tylko tyle. Immo aktywny mi sie zdarzyl, jak akumulator byl dętka. Bledow moze byc choinka. Po prostu zobacz ladowanie. Moze alternator konczy zycie, chocby szczotki
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 16:16   #13
Cornholio99
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Problemy z odpalaniem smax 2011 2.0 tdci

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem tylko tyle. Immo aktywny mi sie zdarzyl, jak akumulator byl dętka. Bledow moze byc choinka. Po prostu zobacz ladowanie. Moze alternator konczy zycie, chocby szczotki
Ale ładowanie mam ok. 13.5 na odpalonym dochodzi do 14.5. na nie odpalonym 12.5
Rzecz w tym że czasami nie odpala, nie reaguje na start a po chwili jest ok. Normalnie po naciśnięciu start odpalał zawsze od strzału. A teraz albo wogle nie reaguje albo reaguje jakby coś blokowało rozrusznik i po chwili odpala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Zszedłem do garażu. Załączam filmiki z testu zegarów i odpalenia auta.
https://youtu.be/AkHbvN96lhA
https://youtu.be/uYyzQ8XWYMs
https://youtu.be/hS3pWBDGkB8

Błędy które mi wyświetla C15100, C41668
Cornholio99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2020, 20:40   #14
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika i choinka kontrolek na Convers

Moje ladowanie bylo rewelacja. A dioda stopiona.
Tu jakby sie wieszal rozrusznik. W starej fiescie to jakby bendix sie wieszal. Tu chyba jakiejs rewolucji w konstrukcji nie ma ( no nie rozbieralem). A i pewnie szczotki moga byc zjechane. No co tu innego

.
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 05:23   #15
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika i choinka kontrolek na Convers

Ostatnio dużo samochodów pozalewał od deszczów być może to przyczyna.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 06:41   #16
Cornholio99
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika i choinka kontrolek na Convers

Wiesz w sumie nawet w żadną większą kałuże nie wjechałem ale faktycznie może to coś z wiązka. Odstawiam dzisiaj do aso chociaż optymistycznie nie jestem nastawiony do obsługi wszystkiego przez IDS i rozkładanie rąk. No ale zobaczymy czy dzisiaj uda się coś zawalczyć.
Cornholio99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2020, 08:13   #17
Cornholio99
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 28-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika i choinka kontrolek na Convers

I już po pierwszej kłótni w ASO ��
Według pana to jest moduł ABS i koniec kropka. Na nic moje stwierdzenia i prośby o sprawdzenie wiązki w newralgicznych punktach. A już totalnie pana rozjuszyło tłumaczenie że na forum czytałem, schematy pokazywałem itd itd. no nic. Zostawiłem auto i czekam na rozwój sytuacji
Cornholio99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 14:57   #18
Bogi666
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-10-2015
Skąd: Rudno
Model: S-max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika i choinka kontrolek na Convers

u kolegi w 'ASO' tak wymieniali rozrząd, że śrubę mocującą element od czujnika kąta jednego z wałków obrobili, dospawali kawałek innej a potem zeszlifowali kątówką. Zanim jednak to zrobili to wymyślili, że odkręcą pokrywę silnika (2.5T)... z pomysłu zrezygnowali, ale nie dokręcili śrub trzymających pokrywę (i wałki!!) - tych które zdążyli poluzować. Efekt taki, że z silnika leciał olej i zajęło trochę czasu zanim się mechanik zorientował, że to leci spod łbów śrub (są one ukryte pod plastikami. Na początku wygądało jakby nieszczelne były uszczelniacze wałków bo olej lał się z boku - okazało się, że się przelewało spod plastików. Dodam, że gniazda, w których są świece i cewki całe zalane olejem były. Masakra. W ASO komentarz był, że oni robią wszystko ze "sztuką i technologią firmy Ford".
Bogi666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2020, 17:58   #19
termis82
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-03-2014
Skąd: Szczecin
Model: był Focus Cmax, jest Smax I focus mk3
Silnik: 2,0 TDCI; 2,0 TDCI, znowu 2,0 TDCI
Rocznik: było 2004, był 2008, jest 2014 i 2012
Postów: 15
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika i choinka kontrolek na Convers

A uziemienia macie czyste? Miałem u siebie to samo. Wyczyściłem wszystkie masy i dodatkowo za reflektorem po stronie kierowcy gdzie są 3 masy miałem zapchany odpływ i woda stała obok tych nas. Odetkalem I śmiga. Wiązka w nadkolu sucha, mimo to wyczyszczona preparatem.
termis82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2020, 15:49   #20
listekdj
ford::amateur
 
Imię: DAWID
Zarejestrowany: 08-06-2020
Skąd: KOŁOBRZEG
Model: FORD S-MAX TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat usterka silnika i choinka kontrolek na Convers

Panowie pierwszą sprawą jaką powinniście zrobić to sprawdzić w jakiej kondycji jest wasz akumulator. Nie chodzi o to jaką mocą jest ładowany tylko ile jeszcze w sobie ma amperów. Miałem podobny problem, ładowanie super, aku zawsze naładowany, odpalał od strzała(włączał się komunikat "uszkodzony silnik") a jak zrobiliśmy mu test to pokazało, że zamiast 750A miał ok 200A czyli śmietnik.
Zakupiłem nowy akumulator, pokasowałem błędy i wszystko gra. W każdym warsztacie maja(powinni) taki tester. Jeżeli jest śmietnik to od razu wymiana bo zrobi kipisz z instalacją i sterownikami, ale to akurat u mnie była przyczyna. Warto jednak sprawdzić.
listekdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.