Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-08-2020, 19:08   #211
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Czasem zdarza się, że czujnik ma tylko "okresowe" odpały.
Miałem tak u siebie w Smaxie. Raz na kilka dni a czasem codziennie jeden z tylnich czujników zgłaszał przeszkodę.
Po kilku minutach potrafił mu samo przejść, a czasem trzeba było do niego podejść i go puknąć.

Z tym że ja mam wizualizacje czujników parkowania więc od razu widać który to czujnik fiksuje. Zawsze był to ten sam.

Rozumiem, że kolega wizualizacji nie posiada.
Jeśli nie to jedynym sposobem jest podglądanie pidów od czujników i jak zaczną pikać to trzeba namierzyć który raportuje mała odległość.

__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2020, 07:37   #212
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Czujnik LRO czyli lewy tylny zewnętrzny miga 3 -> 0 -> 3 -> itd. Ale poszedłem to badać dosyć późno więc już nie robiłem podmianki. Dziś zamienię przód z tyłem i zobaczymy czy to kwestia czujnika (choć to mi się wydaje już raczej wykluczyłem), czy wiązki lub modułu PAM. Gdzie jest zlokalizowany moduł PAM? Ktoś z was ma może rozpiskę pinów tego czujnika? On jest cyfrowy czy analogowy?
strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2020, 12:58   #213
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Gdyby PAM stracił choć na chwilę komunikację z którymś czujnikiem (przerwa w okablowaniu) to miałbyś zalogowany błąd tego czujnika.
Skoro błędów nie ma informacje z czujnika były odbierane (tyle że nieprawidłowe)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2021, 17:30   #214
Michał82
FCP member
 
Avatar Michał82
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-02-2011
Skąd: Lublin, Piaski
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 85
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Pytanie - odpalam samochód, mam migającą diodę na przycisku od czujników parkowania i pisk. Wyłączam zapłon, odpalam jeszcze raz i wszystko działa. I tak za każdym razem. Pada czujnik czy zglupiał od pogody? Smax 2013.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________







Michał82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2021, 21:36   #215
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Czujnik pada. Wysuplanie ich z tylu jest dziecinnie proste. Namierzenie trupa to byla kwestia zamiany miejscami.i pomachania reką
__________________
225kM, 500Nm

1% podatku na mojego syna
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 10:59   #216
kombokombo
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.0/163KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Żeby wyjąć tylni, zewnętrzny czujnik należy najpierw odpiąć kostkę czy to wychodzi razem? Jeśli razem to trzeba czujnik jakoś przekręcić jak przy wymianie żarówki czy inaczej? Nie chce z tym się siłować po podejście takie sobie jest.
kombokombo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 16:07   #217
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

A jak sprawdzić który czujnik świruje? Włączam czujnik parkowania i mam stały pisk jakby cos tkwiło przed autem - nie wyłącza się tylko ciągle piszczy. Kiedyś jak tak się działo brałem szmatę i zmywałem każdy czujnik - teraz mimo czyszczenia dalej sygnalizuje jakbym stał przed samą przeszkodą - nie mam conversa z wizualizacją niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 08:23   #218
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

To albo wymiana zegarów na c+ albo kabelek i forscan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 19:32   #219
Khiav
ford::average
 
Avatar Khiav
 
Zarejestrowany: 06-11-2020
Model: SMax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 103
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Cytat:
Napisał meff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Włączam czujnik parkowania i mam stały pisk jakby cos tkwiło przed autem - nie wyłącza się tylko ciągle piszczy.
Ja miałem tak samo, nie wiem czy to nie jest oznaką agonii modułu pdc. We wtorek będę testować na innym egzemplarzu. U mnie wyglądało to tak, że okazjonalnie piszczał, czyszczenie pomagało, ale po jakimś czasie zrobiło się, że po prostu wyłącza się parktronic. W piątek znajomy mechanik testował to na programie, to w ogóle moduł nie odpowiadał.
Khiav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2021, 19:42   #220
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Jak sprawadzić który czujnik cofania nie działa?

Wymieniłem moduł PDC i bo mam trochę gratów używanych i dalej mam to samo, a komputer nie gada wcale zastanawiam się co jeszcze można sprawdzić, może jakiś kabel.

Cytat:
Napisał Khiav Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem tak samo, nie wiem czy to nie jest oznaką agonii modułu pdc. We wtorek będę testować na innym egzemplarzu. U mnie wyglądało to tak, że okazjonalnie piszczał, czyszczenie pomagało, ale po jakimś czasie zrobiło się, że po prostu wyłącza się parktronic. W piątek znajomy mechanik testował to na programie, to w ogóle moduł nie odpowiadał.
Bump:
Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To albo wymiana zegarów na c+ albo kabelek i forscan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forscan nie chce gadać, nie pokazuje żadnego błędu - może zacznę odłączać czujki i zobaczę czy zaraportuje że jakaś nie gada.
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
parkowania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.