Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2010, 16:26   #1
UKey
ford::average
 
Avatar UKey
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MKIII Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 53
Domyślnie ...Skrobaczka ? Jaka?

Witam, może to się wyda trywialne ale idzie zima - wiadomo - akumulator, płyn do spryskiwaczy, świece etc a czy ktoś pomyślał o dobrej skrobaczce? Na allegro jest od groma tego - moją uwagę przyciągnęły skrobaczki z tzw mosiężnym wkładem - miał ktoś do czynienia z takim wynalazkiem ? Może z czymś innym a lepszym i w dobre cenie?


Ostatnio edytowane przez UKey ; 10-10-2010 o 16:31
UKey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 13:22   #2
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: ...Skrobaczka ? Jaka?

Witam
Mosiężny wkład??
Ja od paru lat mam skrobaczki z TECSO(albo Auchan...nie pamiętam) za 4zł(albo i tańsze) i nie żałuję zakupu. Świetnie zeskrobują nawet lód, są całe plastykowe,a nie popękały jeszcze...także...zastanów się, czy jakieś kosmiczne skrobaczki są Tobie potrzebne.
Dodam, że w zimę jak i lato codziennie rano jeżdżę autem tak więc ta skrobaczka przeszła naprawdę wiele
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 13:35   #3
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: ...Skrobaczka ? Jaka?

Bedziesz tankowal paliwo na stacji kup pierwsza lepsza i problem z głowy
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 13:48   #4
marcinmg2
ford::average
 
Avatar marcinmg2
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: okolice Płocka
Model: Insignia 2013 ST BiTurbo 195 KM i było mondeo mk3
Silnik: 2.0 195 KM i 1.6 Pb 120KM
Rocznik: Suzuki SX4
Postów: 117
Domyślnie Odp: ...Skrobaczka ? Jaka?

Mam taką kupiłem na Allegro, są lepsze od plastykowych bo się tak nie wyszczerbiają, dzięki temu lepiej zgarniają lód, mniejsze jest też prawdopodobieństwo porysowania szyby bo metalową końcówkę łatwiej utrzymać w czystości.
marcinmg2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 18:04   #5
UKey
ford::average
 
Avatar UKey
 
Zarejestrowany: 18-02-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MKIII Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 53
Red face Odp: ...Skrobaczka ? Jaka?

Witam panowie, właśnie kupiłem taką fińską skrobaczkę z allegro za ok 6 zł i muszę wam powiedzieć że różnica w stosunku do zwykłej plastikowej jest ogromna. Wiem że póki co lodu niema i nie wiem jak sobie z nim poradzi ale szron usuwa dokładnie za jednym pociągnięciem i wcale nie trzeba jakoś specjalnie się wyżywać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżeli wierzyć producentowi że wkładka jest mosiężna to niema się co obawiać o szybę gdyż ta jest wielokrotnie twardsza. Myślę że plastikowe skrobaczki czasami rysują szyby bo być może ziarenka piasku wgniatają się w plastikową część usuwającą opad co powoduje rysowanie. Póki co uważam że warto i polecam. Zobaczymy czy się nie połamie na większym mrozie... Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
UKey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 19:19   #6
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: ...Skrobaczka ? Jaka?

Cytat:
Napisał UKey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli wierzyć producentowi że wkładka jest mosiężna to niema się co obawiać o szybę gdyż ta jest wielokrotnie twardsza. Myślę że plastikowe skrobaczki czasami rysują szyby bo być może ziarenka piasku wgniatają się w plastikową część usuwającą opad co powoduje rysowanie
hmmm...a czy ziarenko piasku w mosiądz nie może się "wgnieść"?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co mi wiadomo mosiądz jest dosyć "miękki" i plastyczny. Wystarczy np. kluczem pociągnąć po mosiądzu i już rysa powstaje...także myślę, że piasek może równie skutecznie "przykleić" się do niego i ryskę zrobić^^

Oczywiście nie będę tutaj pisał o wyższości jednej skrobaczki nad drugą bo nie mam żadnego porównania, ale czysto teoretycznie plastykowa(mimo tego, że możliwe jest to iż trudniej zdrapuje się szron/lód) jest równie dobra jak nieopatentowane zapewne wynalazki chińskie, fińskie i francuskieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [nie wiem dlaczego akurat te kraje...przypasowało miGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.]
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.