Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2012, 11:52   #1
woockash1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-01-2012
Model: Transit
Silnik: 2.0 DI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

Witam.
Problem dotyczy niedziałających zegarów bez wstawek cyfrowych - najprostsza wersja.
Po podłączeniu do komputera wyświetla błąd P0650 z dopiskiem "niesprawność obwodu".
Doszedłbym do tego sam ale potrzebuję schemat instalacji elektrycznej...a raczej tego fragmentu ukazujące połączenia zegarów z komputerem i skrzynką bezpieczników.
Podejrzewam, że może być to problem z masą ale pewny nie jestem.
Dodam, że zawiesił się wskaźnik poziomu paliwa oraz wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej.
Zegary były podmieniane i dalej nic - ewidentnie uszkodzony obwód prądowy.
Podświetlenie działa, lampki od kierunków też.
Po przekręceniu kluczyka nie zapalają się żadne kontrolki odpowiedzialne za pracę lub awarię jakichkolwiek elementów zespołu napędowego.

Dziękuję z góry za pomoc.

woockash1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 18:07   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

Mam instrukcję serwisową Haynesa (w jęz. angielskim), gdzie jest trochę schematów elektrycznych.
Jest też jeden nazwany Typical Instrument Cluster (cokolwiek te typical znaczy...).

No i wydaje się, że masz rację z tą masą. Co prawda obwód wskaźnika temperatury nie jest pokazany, ale jest pokazany obwód czujnika poziomu paliwa. Czarny przewód (masowy) od tego czujnika jest podłączony do tego samego punktu masowego co dwie masy wychodzące z tablicy zegarów (piny 3 i 19, czarne przewody). Są to jedyne masy wychodzące z tablicy zegarów. Jedna musi stykać, bo masz np podświetlenie zegarów. Padła chyba druga i ta od wskaźnika paliwa (oraz od czujnika temperatury - prawdopodobnie...).
Punkt masowy opisany jest jako E3 Base of RH "A" pillar - czyli podstawa prawego słupka "A" nadwozia (ten od zawiasów drzwi). Pytanie tylko, czy w prawomyślnych autach też jest to prawy słupek, czy jednak lewy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-01-2012 o 19:48
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 10:56   #3
woockash1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-01-2012
Model: Transit
Silnik: 2.0 DI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

Aż wstyd się przyznać...przyczyną był spalony bezpiecznik w skrzynce nad schowkiem po stronie pasażera.
Za pierwszym razem musiałem pominąć go...
Hańba mi!

Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.
woockash1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 14:54   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

Cytat:
Napisał woockash1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hańba mi!
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym bezpieczniku (201, 15A) wiszą także tylne wycieraczki - możliwe, że przymarzły rano i przy próbie ich uruchomienia padł bezpiecznik...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 19:45   #5
huberto75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Skąd: Koło
Model: galaxy
Silnik: 2000
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

witam
mam ten sam problem z zegarami ale bezpiecznik mam dobry, a oprócz tego przestały mi działać przednie wycieraczki oraz tylne i nadmuch powietrza w kabinie. Może któryś z kolegów wie co może być przyczyną
huberto75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 20:23   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

To są niezwiązane ze sobą obwody. Co do tablicy zegarów - poczytaj wyżej. Co do wycieraczek i wentylatora - czy sprawdziłeś odpowiednie bezpieczniki?
Tak w ogóle - o jakim modelu Transita mówimy? I wszystko padło nagle razem?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-01-2012 o 20:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 21:09   #7
huberto75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-03-2010
Skąd: Koło
Model: galaxy
Silnik: 2000
Rocznik: 1996
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

transit 2004r. 2.0 tddi
jak odpaliłem auto to mrugały kontrolki od poduszek i wskazówka paliwa opadała i podnosiła sie,zgasiłem silnik przekręciłem kluczyk z powrotem i już żadne kontrolki się nie zapaliły ( działają tylko kontrolki od kierunków) a po odpaleniu nie chodzi obrotomierz, w czasie jazdy nie działa prędkościomierz nie liczy przejechanych kilometrów. na drugi dzień zauważyłem że nie działają również przednie i tylne wycieraczki oraz nawiew w kabinie. Poza tymi usterkami wszystko działa, zapala bez żadnych problemów.
huberto75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2012, 21:39   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

Sprawdź masę tablicy zegarów - jak w opisie, włącznik wycieraczek ma wspólną masę z tablicą, więc sugeruje to wspólną awarię. Możliwe, że straciłeś inne masy - tą od wentylatora. Wg angielskiej instrukcji przy podstawie przedniego słupka po przeciwnej stronie do masy tablicy - ale to w anglikach, w kontynentalnych modelach może być inaczej - nie wiem, nie szukałem...
No i przeleć się po bezpiecznikach (wszystkich).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 19:16   #9
stefan1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2010
Skąd: śląsk
Model: Transit
Silnik: 2.0 DI
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zegary nie działają - wersja bez cyfrowego wyświetlacza.

dzięki za To forum,i mnie dopadła dziś ta niedogoność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.dzieki przeczytaniu tematu ,15A załatwiło sprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.pozdrawiam wszystkich
stefan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.