Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2016, 19:58   #21
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

ponoć we wrześniu mają być kolejne podwyżki... generalnie pi razy oko 100% drożej w ciągu roku... Jak jest opcja to za wczasu wykup polisę na kolejny rok już dzisiajGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prawdopodobnie za 2-3 lata w tym tempie będzie taniej nie kupować OC i płacić kary funduszowi gwarancyjnemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Właśnie sprawdziłem, 3700zl kosztuje brak OC w funduszu gwarancyjnym za rok.. czyli już dzisiaj jak ktoś zrobił jakiś dzwon i ma zwyżki to pewnie taniej bedzie nie brac OC?? PARODIA JAKAŚGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez minciu ; 08-07-2016 o 20:03
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 20:00   #22
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

Ewentualnie dzień przed końcem cegłówka na gaz i za ojczyzne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga opcja to zostanie samo OC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zobaczymy ile mi wyliczą. Mimo podwyżek konkurencja nadal jest duża , także jest w czym wybierać
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 20:15   #23
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

Taaa... ale niedługo bedziemy tu mieć własną Anglię.. tam chyba co drugi bez ubezpieczenia jeździGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i takie błędne koło będzię się robiło. Ci co płacą, będą płacić coraz więcej za tych co nie płacą.. a to z kolei będzie dodawało kolejnych co przestana płacić.. i tak w kółko.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po AngielskuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oglądałem w TV jakąś drogówkę angielską.. wszystkie graty bez OC tam ładują:]

Wracając do tematu: 1500zl za rok OC bez zniżek? DOBRA CENA. Bo ja z 60% zniżek mam taniej o 50% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czary maryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez minciu ; 08-07-2016 o 20:18
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2016, 21:59   #24
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

OC zależy tak samo mocno od tego gdzie się mieszka jak od tego czym się jeździ.

Ja co roku mam 10% zniżek więcej a ciągle płącę tyle samo. Jak? Co roku jakieś zwyżkowe pierdolety: a to podatek Religi, a to na drogach zginęło 5000 ludzi a to samochód zastępczy z OC.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 06:01   #25
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Thumbs up Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

Witam,

Wszystkim dziękuję za podpowiedzi i jeszcze w piątek miałem chwilę więc obdzwoniłem kilka miejsc oraz ubezpieczycieli i tak:

1. Odpada opcja "oszukania" i podania, że ma się zniżki np: 60%. Po pierwsze tak się nie robi, po drugie większość dużych TU i tak po numerze PESEL sprawdza w swojej bazie i cokolwiek się nie powie to nie ma wpływu bo jest osobna weryfikacja, po trzecie są co prawda TU które to teoretycznie akceptują ale w przypadku szkody są różne problemy. Od prostej rzeczy, że trzeba dopłacić różnicę po nieco bardziej skomplikowane że nie chcą uznać całego OC i wtedy jest większy problem. Nie analizowałem całości bo ten wariant odrzuciłem.

2. Wariant z darowizną. To jedyna opcja aby dopisać np: tatę do Dowodu Rejestracyjnego przez co TU ma podstawę do naliczenia zniżek. W pierwszej linii w rodzinie nie płaci się podatku do kwoty ok. 9600zł. Jednak również powyżej tej kwoty w terminie do 6mc jak obdarowany prześle do swojego Urzędu Skarbowego wniosek SD-Z2 to również powyżej tej kwoty jest zwolniony. Tu sprawa jest prosta bo jak auto warte jest 30.000 to przekazanie darowizną 20% daje 6000 czyli nie trzeba żadnych dodatkowych druków. Faktycznie można też zrobić 1% bo TU nie interesuje jaki był procent ale kto jest wpisany do Dowodu Rej.

3. Ad. 2. Do WK oprócz standardowych dokumentów oraz umowy darowizny trzeba zabrać upoważnienie jeżeli druga osoba nie może stawić się osobiście.

4. Dziś więc lecę do WK. Gra jest warta świeczki. Bez zniżek miałem najtańszą gołą opcją za ok. 1500zł (o drożnych pakietach nie wspominam). Ze zniżkami, podstawowym NNW oraz sugerowaną ochroną OC w PZU wychodzi 616zł. Warto? Sądzę, że warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps. Jak rozmawiałem na telefon z Doradcami TU to już nie drążyłem tematu ale są TU które przy raz naliczonej zniżce "wspólnej" później przy zmianie akceptują zniżkę dla obu osób (a uprawniona jest tylko jedna).
Tak czy owak system lekko dziurawy że o samej jego idei pt. danina i parapodatki już nie wspomnę.
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 06:13   #26
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

Możesz jeszcze popytać czy nie dają 10 % dodatkowo za nauczyciela albo księdza w rodzinie , bo nie kwapią się żeby ci powiedzieć , ale jak zapytasz to możesz czasem pare złotych mniej zapłacić. A oczywiście nie sprawdzają czy posiadasz. Wielokrotnie już z tego korzystałem
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 08:20   #27
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

Cytat:
Napisał duratorq115km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ps. Jak rozmawiałem na telefon z Doradcami TU to już nie drążyłem tematu ale są TU które przy raz naliczonej zniżce "wspólnej" później przy zmianie akceptują zniżkę dla obu osób (a uprawniona jest tylko jedna).
Tak czy owak system lekko dziurawy że o samej jego idei pt. danina i parapodatki już nie wspomnę.
Też to już slyszalem, czasem proszą o potwierdzenie 60% zniżek z ostatniej polisy OC wspólnej z kimś.. i dają nawet SOLO później ciągle 60%.. dziwne ale tak jakoś mi mówili..

Ja dopiero uzbierałem 50% niby, mimo iz powinno być więcej.. Mają jakieś dziwne zasady w OC a jak zmienia się często auta, to nikt nie potrafi powiedzieć jak dokładnie będą naliczane zniżki.. Ja miałem sporo samochodów z polisami u jednego ubezpieczyciela krócej niż rok. Jest problem, żeby później naliczyć zniżki.. najlepiej kupić motorower jak się zmienia ciągle auta i na nim trzymać ciągłość i lata OC:]
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 08:24   #28
duratorq115km
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też to już slyszalem, czasem proszą o potwierdzenie 60% zniżek z ostatniej polisy OC wspólnej z kimś.. i dają nawet SOLO później ciągle 60%.. dziwne ale tak jakoś mi mówili..

Ja dopiero uzbierałem 50% niby, mimo iz powinno być więcej.. Mają jakieś dziwne zasady w OC a jak zmienia się często auta, to nikt nie potrafi powiedzieć jak dokładnie będą naliczane zniżki.. Ja miałem sporo samochodów z polisami u jednego ubezpieczyciela krócej niż rok. Jest problem, żeby później naliczyć zniżki.. najlepiej kupić motorower jak się zmienia ciągle auta i na nim trzymać ciągłość i lata OC:]


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym motorowerem to już chyba nie aktualne... brat miał komara i już jakiś czas temu przestali to honorować. Kumpel w pracy ma motor i przerabiał to kilka tygodni temu... też nie uznali.

Bump:
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz jeszcze popytać czy nie dają 10 % dodatkowo za nauczyciela albo księdza w rodzinie , bo nie kwapią się żeby ci powiedzieć , ale jak zapytasz to możesz czasem pare złotych mniej zapłacić. A oczywiście nie sprawdzają czy posiadasz. Wielokrotnie już z tego korzystałem
Algorytmy mają "dziwne" i faktycznie tego nie weryfikują. Najlepiej więc mieć w rodzinie albo jeszcze lepiej być katechetą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
duratorq115km jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 16:13   #29
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

Kurcze motorower nie działa?? A kiedyś wystarczyła przyczepka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2016, 21:02   #30
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: "Wysokie" ubezpieczenie OC, a darowizna?

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest problem, żeby później naliczyć zniżki.. najlepiej kupić motorower jak się zmienia ciągle auta i na nim trzymać ciągłość i lata OC:]
W wielu ubezpieczeniach , jeśli nie wszystkich, można mieć 2 lata przerwy w ciągłości i zniżki wszystkie zostają.

PS motorower jest do 50 cm? Czy 125? Mój tata ma 125 cm i po 10 latach przerwy idą mu zniżki od nowa
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.