Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2018, 14:39   #1
Marcinoks
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Fokus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

Witam wszystkich! Na początku chciałbym się przedstawić bo jestem tu nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. choć od kilku lat śledzę systematycznie forum w różnych tematach. Obecnie Focus Mk3 2.0 TDCi. Do rzeczy... Panowie przymierzam się do kupna Forda Edge SEL lub Titanium i chciałbym go przerobić wizualnie na wersje SPORT. Czy ktoś już się podejmował tego zadania tu z obecnych? Do tej pory myślałem że zderzaki itd. nie różnią się miedzy USA i EURO ale z tego co wyczytałem właśnie tutaj to u jednego z kolegów że jednak nie pasują...? czy ktoś może to potwierdzić??
Aaa właśnie i jeszcze jedno pytanie: U mnie w ASO w Olsztynie powiedzieli w że wersji USA nie będą mogli serwować i naprawiać ( tylko filtry i oleje) bo nie mają katalogów wersji USA. A czytam że wyceniacie różne części w ASO... to jak to jest?

Marcinoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2018, 22:58   #2
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

którą wersję Sport, EU czy USA?
i raczej ciężko aby serwis Forda robił Ci przeglądy w EDGE z silnikami 2.0 lub 3.7 benzyna, które to nie są dostępne na rynku EU w tym modelu auta. Może jakiś wyjątek się trafi, ale ja takiego nie znam.
blacharka i wiele innych zwykle pasuje, ale są i takie części (lusterka, pasy przednie, silnik i osprzęt), które to nie podejdą. Każdy element wymaga weryfikacji, potwierdzenia w ASO, itp. W takich przypadkach zwykle używka w niewiadomym stanie, ale w zdecydowanej większości pozostaje import USA. Chyba że rynek nasyci się to i części z USA będą pakować do kontenerów, bo ogólnie nie należą do najdroższych (nowe), w szczególności zamienniki.
__________________
Wracam do Forda

Ostatnio edytowane przez vtec ; 05-06-2018 o 23:01
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 09:53   #3
preker84
ford::beginner
 
Imię: Marcel
Zarejestrowany: 23-01-2018
Skąd: Zgierz
Model: edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

Co do silnika 2.0 EB ASO raczej nie powinno mieć z tym problemu bo jest to chyba ten sam silnik co w Mondeo MK5
preker84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2018, 17:48   #4
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

Cytat:
Napisał preker84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do silnika 2.0 EB ASO raczej nie powinno mieć z tym problemu bo jest to chyba ten sam silnik co w Mondeo MK5
niby tak, tylko przetłumacz to w ASO.
Focus ST USA nie chcą w ASO przyjąć, co dopiero Edge
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 08:02   #5
Marcinoks
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Fokus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

Zamierzam kupić wersję SEL lub Titanium z USA. Ale widzę same przeszkody... jak wszystko będę musiał samemu importować z USA. Czyli zderzaki z EURO nie muszą być kompatybilne do USA jak rozumiem?
Marcinoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2018, 13:53   #6
a4tech
ford::advanced
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 19-02-2014
Skąd: Kraków
Model: 3.0EB
Silnik: 1x 3.0 EB + 2x Elektryczny
Rocznik: 2021
Postów: 332
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

Cytat:
Napisał Marcinoks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamierzam kupić wersję SEL lub Titanium z USA. Ale widzę same przeszkody... jak wszystko będę musiał samemu importować z USA. Czyli zderzaki z EURO nie muszą być kompatybilne do USA jak rozumiem?

Jeżeli chcesz SPORTA to mam do sprzedania oryginalnego... nie SEL ze zderzakami od SPORT'a.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
SYNC 4 --- TEL: 692 47 04 92
a4tech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2018, 12:26   #7
Marcinoks
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Fokus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

[QUOTE=a4tech;2989814]Jeżeli chcesz SPORTA to mam do sprzedania oryginalnego... nie SEL ze zderzakami od SPORT'a.

Z tego co czytałem to zawieszenie w SPORT nie jest na Polskie drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego chce Titanium które nie dużo się różni wyposażeniem a można wyrwać połowę taniej.
Marcinoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2018, 18:22   #8
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

Cytat:
Napisał a4tech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
można wyrwać połowę taniej.
zapewne. widać - masz pojęcie w temacie.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 13:12   #9
Marcinoks
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Olsztyn
Model: Ford Fokus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

Cytat:
Napisał vtec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapewne. widać - masz pojęcie w temacie.
Chyba kolega chce być trochę ironiczny i dość złośliwy że nie zaakceptowałem jego ofertyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No cóż...
Mam przyjaciela na stałe mieszkającego w USA i od dłuuuższego czasu śledzę mniej komercyjne aukcje ze USA, nie koniecznie znane w Polsce wiec...myślę ze jakieś tam pojecie w cenach za oceanem mam kolego.
Marcinoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 20:21   #10
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Przeróbka podstawowej wersji na SPORT

Cytat:
Napisał Marcinoks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że nie zaakceptowałem jego ofertyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No cóż...
jakiej oferty?
czytałbyś chociaż wnikliwe treść w wątku który sam założyłeś.
jak taki zorientowany jesteś to po kiego zakładasz wątek? tak naprawdę po analizie jego treści można stwierdzić iż nic z niej nie wynika. klepanie dla klepania.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.