Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2018, 16:24   #1
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie podniesienie silnika

czy można podnieść silnik dla większego prześwitu w ford transit 1991 rok, problemy z przejeżdżaniem kolein po ciężkim sprzęcie

Bump: czy można podnieść silnik dla większego prześwitu w ford transit 1991 rok, problemy z przejeżdżaniem kolein po ciężkim sprzęcie. Ford zawiesza się.

clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 17:04   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

To nie jest dobry pomysł na tą okoliczność, zresztą praktycznie niewykonalny.
Natomiast można pomyśleć o wymianie sprężyn na wyższe - czyli praktycznie na sprężyny z cięższych modeli, które tak nie siądą jak standardowe. A do tego wyższe opony.
Opona standardowa to 185R14, natomiast opona 215R14 ma od niej prawie o 5 cm większą średnicę, czyli auto jeszcze dodatkowo podniesie się o 2,5cm.

Myślę, że razem (inne sprężyny plus inne opony) możesz podnieść auto o 5 - 7 cm.

Można myśleć o zmianie felg na 16" i o jeszcze większych oponach, ale stalowe felgi 16" nie pasują na przednie piasty modelu 2,5D, a wchodzenie w felgi aluminiowe 16" to chyba za duży koszt...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 17:50   #3
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

Pozdrawiam i dzięki. Jak zwykle jesteś, doskonały.
A sprężyny idzie kupić jeśli tak to od jakiego modelu.
co do opon to musiałbym felgi zmienić
Możesz podać jakie opony do załozenia 215R14 ale mają rozmiar 70 lub 80 i nie wiem jakie.
Obecnie jezdze na 185R14 zimowe i dalej za mały prześwit mimo ze sa większe od letnich

Ostatnio edytowane przez clubowicz ; 08-07-2018 o 18:44 Powód: dopisanie
clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2018, 19:24   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

Cytat:
Napisał clubowicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprężyny idzie kupić jeśli tak to od jakiego modelu.
Jeżeli wejdziesz np. na stronę dużej hurtowni używanych części do Transita
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to tam oferowane są sprężyny o różnej grubości drutu, od 18,3 mm do 22,0 mm.
Te najgrubsze piszą że są pod felgi 15", chyba sześcioszpilkowe. Nie dla ciebie, ale sprężyna z drutu 19,3 mm byłaby ok. Ale pamiętaj, że auto będzie twarde...
Cytat:
Napisał clubowicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podać jakie opony do założenia 215R14 ale mają rozmiar 70 lub 80 i nie wiem jakie.
Na te felgi co masz 5,5Jx14" od biedy da się założyć opony 215R14. Takie opony bez oznaczenia profilu mają w rzeczywistości profil 80. Czyli opony 215/70R14 są niższe od tych bez oznaczenia.
Najtańsze: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Felgi późniejsze, większe (po 2000 roku) są pod płaskie nakrętki, nie nadają do twojego Transita.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-07-2018 o 20:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 11:59   #5
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

witaj Wojciechu.
Mam opony 185R14 C102/100 zimowe czy wejdzie felga 15" i jaka opona do niej aby był wyższy prześwit, wybacz ze nudzę ale jest to sprawa pilna i konieczna
clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 15:21   #6
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

witaj Wojciechu.
Mam założone opony 185R14 C102/100 zimowe.
Jaką felgę 15",16"czy 17" dopasować do auta, jaka opona do danej felgi dopasować aby był wyższy prześwit.
Wybacz ze nudzę ale jest to sprawa pilna i konieczna
clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 16:11   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

Wytłumaczę dokładniej w czym problem.
W twoim Transicie tylne koła centrują się nie na otworze centrującym (jak w większości aut), ale na stożkowych nakrętkach i otworach pod takie nakrętki w feldze. Wynika to z tego, że piasta jest płaska, bez kołnierza pod otwór centrujący.
Natomiast przednia piasta u ciebie ma kołnierz centrujący, więc na nim centruje się felga. Ale na piaście są jeszcze wystające łby śrub mocujących tarczę hamulcową. Więc felga 14" aby dobrze, równo przylegała do piasty ma głębokie przetłoczenia w tych miejscach, gdzie są te łby śrub. Nie ma takich kół 15". Wszystkie felgi z tych roczników (do 2000 roku) o średnicy 15" są pod piasty sześcioszpilkowe (wzmocnione).

Felgi stalowe z lat 2000-2014 są pod płaskie nakrętki - wiec nie nadają się do twojego auta.

Felgi najnowsze, 15" i 16" do ostatnich modeli Transita i Transita Customa znowu mają mocowanie nakrętkami stożkowymi, więc niby mogłyby być dobre, ale są dwie złe informacje:
- szpilki w najnowszych Transitach są M14mm, a u ciebie M12mm, więc otwór pod nakrętkę stożkową też jest większy, więc jest pytanie jak ułoży się nakrętka stożkowa M12mm w otworze pod nakrętkę M14mm,
- nadal nie ma na nich przetłoczenia gdzie by schowały się łby śrub mocujących tarczę hamulcową.

Jeżeli jednak zaczniemy kombinować, to być może coś dałoby się zrobić. Np znalazłem na Allegro felgi 16" pod płaskie nakrętki, ale mają przetłoczenia w miejscach, gdzie u ciebie są łby śrub. Nie wiem czy wystarczające. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] To byłyby felgi tylko na przód, wycentrowałyby się na otworze centralnym, musiałbyś poszukać do nich płaskich nakrętek M12x1,5mm.
Na tył trzeba by dać felgi 16" od najnowszych modeli i mieć nadzieję, że mniejsze nakrętki stożkowe będą pasowały pod większy otwór.
-------------------------------------------

Czyli sumując problem: jeżeli nie chcesz tak kombinować że masz różne, niezamienne felgi na przodzie i na tyle, to musisz założyć na swoje felgi 5,5Jx14" najszersze opony które jeszcze by prawidłowo się układały na nich, czyli 215R14.

Jeżeli upierasz się jednak przy większych kołach identycznych na przodzie i na tyle, to można to zrealizować wchodząc w felgi aluminiowe. Ale to już inna zupełnie historia...
Niedawno jeden z naszych kolegów miał do sprzedania tanio idealne alusy dla twoich potrzeb Pukka MK5 7,0Jx15" [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Można na nie założyć opony 235/75R15, które są większe od twoich standardowych aż o 8,2 cm, czyli na samych oponach auto by się podniosło o ponad 4 cm...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-07-2018 o 16:48
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 16:51   #8
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

zostałem zmiażdżony i Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jestem , co tam byłem głupi a teraz jestem durnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
liczę sie z twoja opinią i na ciebie, ze coś pomożesz bo wyboru nie mam, co wymyslisz to tak zrobię, jesteś najlepszy.
potrzebuje na przód tylnych bym nie zmieniał
clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 19:46   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

Cytat:
Napisał clubowicz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potrzebuje na przód tylnych bym nie zmieniał
No to powstanie niezły dziwoląg.
Spróbuj na próbę założyć felgę z Transita 2000-2006 na przednią piastę i sprawdź, czy dobrze przylega, czy te łby śrub na piaście mocujących tarczę hamulcową nie przeszkadzają.
Jeżeli będzie ok, to kup takie dwie felgi 16", ich jest sporo i są tanie, tam na Ukrainie chyba też. Potrzebne będą płaskie nakrętki - a nie stożkowe...
Na nie można założyć opony 225/75R16. Są większe od twoich standardowych o 9,2 cm.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-07-2018 o 20:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2018, 20:01   #10
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie Odp: podniesienie silnika

jutro pojadę na tutejszy rynek zwany auto rynok. Autem.
I zobaczymy co zrobi sie bo po sklepach to szlak mnie trafia. tłumaczysz a on i tak nie rozumie
Ty potrafiłeś powiedzieć co i jak a te patałachy nie umią , daj mu pod nos a i tak spierniczy. Wymieniałem szpilki 3 sztuki w kole tylnym bo się urwały(Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) po przykreceniu przez mechanika samochodego którego nie przypilnowałem. Wymiana trwała :galy od godz 12 do 21 , myślałem ze urodzę. Nie pomogło że sam już zrobię , ze im zapłace i zrobię. Nie i już a ja w kosmos leciałem. Wiec nie ma kontroli nad nimi to nic nie zrobisz a jak zrobia to modlisz się, czy po drodze coś nie waalnie.
Twoje uwagi biore i pojade na rynek - zwany przezmnie zbytem a inaczej szrotem
clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.